הודעת מזכיר הממשלה בתום ישיבת הממשלה מיום 2 ביוני 2013; בהמשך התייחס נתניהו לנושא המסתננים

הודעת מזכיר הממשלה בתום ישיבת הממשלה מיום 2 ביוני 2013; בהמשך התייחס נתניהו לנושא המסתננים

א.דברי רה"מ בפתח ישיבת הממשלה
ב.מינוי המנהל הכללי של משרד הכלכלה
ג.אישור מינוי המנהל הכללי של הרשות השנייה לטלוויזיה ורדיו
ד.הארכת תקופת כהונתו של ראש המועצה הלאומית לכלכלה והיועץ הכלכלי לראש הממשלה
ה.סקירה על הטיפול הרב מערכתי להתמודדות עם תחליפי סם בישראל

א. בפתח הישיבה אמר ראש הממשלה:
"המזרח התיכון עובר תקופה רגישה ביותר, זעזועים, מהפכות וגזירות רבות. אין לנו עניין להיות חלק מהסכסוכים סביבנו, אבל אנחנו פועלים ומחויבים למנוע סכנות לביטחונה של ישראל. יש לנו מדיניות ברורה להגיב על ניסיונות תקיפה לשטחנו.
בנוסף, אבקש לגנות בכל תוקף שתי תופעות שהיינו עדים להן לאחרונה, גזענות נגד ערביי ישראל, ומעשי פורענות נגד פלסטינים, שלא דומה להן שום פרובוקציה ולא הייתה להן שום הצדקה. אנחנו דוחים בשאת נפש את שתי התופעות הללו, ואנחנו נפעל בכל אמצעי החוק והאכיפה שעומדים לרשותנו, כדי לעצור את זה."

ב. הממשלה מינתה, בהתאם לסעיף 12 לחוק שירות המדינה (מינויים), התשי"ט-1959, את עמית לנג לתפקיד המנהל הכללי של משרד הכלכלה, במקום שרון קדמי.
תוקף המינוי החל מיום 1.6.2013.

ג. הממשלה אישרה את החלטת מועצת הרשות השנייה לטלוויזיה ורדיו למנות, בהתאם להוראות סעיף 25 לחוק הרשות השנייה לטלוויזיה ורדיו, התש"ן-1990, ולפי המלצת שר התקשורת, את שי באב"ד למנהל הכללי של הרשות השנייה לטלוויזיה ורדיו.

ד. הממשלה האריכה, בהתאם להחלטת ממשלה מס’ 4470 מיום 8.2.2009, את תקופת כהונתו של ראש המועצה הלאומית לכלכלה והיועץ הכלכלי לראש הממשלה, פרופ’ יבגני (יוג’ין) קנדל, לתקופה של ארבע שנים נוספות, החל מיום 5.7.2013.

ה. הממשלה שמעה סקירה על הטיפול הרב מערכתי להתמודדות עם תחליפי סם בישראל. ניצב יואב סגלוביץ, ראש אגף החקירות והמודיעין במשטרת ישראל, סקר את תהליכי הייבוא, הייצור וההפצה של תחליפי הסם ואת הפעילות של משטרת ישראל בשיתוף עם משרד הבריאות ומשרדי ממשלה נוספים הנוגעים בדבר.
עד כה נתפסו מאות קילוגרמים של תחליפי סם בבתי ממכר ובמעבדות, אותרו כ-1,600 חנויות ואתרים (לרבות "פיצוציות") לממכר תחליפי סם, כ-200 חשודים נעצרו ועוכבו לחקירה, וכ-60 בתי עסק נסגרו בצווים מנהליים. השר לביטחון הפנים ציין את הפעולות המתגבשות עם משרד המשפטים לעדכון פקודת הסמים, בעניין הרחבת הסמכויות להכריז על חומר אסור כסם מסוכן, הרחבת סמכויות שוטרים לכניסה לעסקים שאינם טעוני רישוי, והחמרת הענישה.

דברי ראש הממשלה בעקבות הנתון על המשך מגמת הירידה במספר המסתננים שנכנסו לשטח ישראל

ראש הממשלה בנימין נתניהו בעקבות הנתון על המשך מגמת הירידה במספר המסתננים שנכנסו לשטח ישראל: "הגדר שבנינו בדרום משיגה את התוצאה שלשמה הוקמה. לעומת יותר מ-2000 מסתננים שנכנסו לפני שנה בדיוק לישראל והתפזרו בין הערים השונות, בחודש שעבר חצו את הגבול 2 בלבד וגם הם נעצרו. עכשיו אנחנו צריכים להתמקד בהשבת המסתננים הבלתי חוקיים שנמצאים כאן, וגם במשימה הזאת נעמוד".

הבעיה כרגע היא ההתמודדות עם עשרות האלפים שכבר במדינה…

תמונת הכנסת באדיבות google street view.

 
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (6 הצבעות, ציון ממוצע: 4.33 מ- 5)

אין תגובות

פרסם תגובה

הלנה אור - עיצוב גרפי , helenaor-art

מדור חוק ומשפט

מדור חוק ומשפט

ידידים - סיוע בדרכים

ידידים - סיוע בדרכים

תגובות אחרונות