יו"ר ועדת הפנים: "אני רוצה לראות את מתקן סהרונים מלא ב-7000 מסתננים"; הערב עצרת מחאה בדרום תל אביב

יו"ר ועדת הפנים: "אני רוצה לראות את מתקן סהרונים מלא ב-7000 מסתננים"; הערב עצרת מחאה בדרום תל אביב

במהלך דיון סוער, שהתקיים בוועדת הפנים והגנת הסביבה, בראשות ח"כ מירי רגב (הליכוד ביתנו), ודן בסוגיית הטיפול בבעיית המסתננים למדינת ישראל, הוצגו העמדות השונות של משרד המשפטים, היועץ המשפטי לממשלה ומשרד הפנים לגבי הטיפול בבעיה.

מן הדיון עלה, כי מדינת ישראל אינה מיישמת את "חוק המסתננים" המאפשר העברה של מהגר בלתי חוקי למתקן שהיה עד לתקופה של כשלוש שנים, עד שיתברר מעמדו כפליט.

עוד הובהר, כי מגעי הממשלה עם מדינות שלישיות לגבי הסכם העברה של המסתננים עדיין לא יצר תוצאות  וכי יכול להיות שייקח עוד זמן עד שהמהגרים ישולחו מהמדינה.

הבוקר שוב דנה ועדת הפנים של הכנסת בבעיית המסתננים האפריקאים המציפים את ערי ישראל ובמיוחד את שכונות דרום תל אביב. בימים האחרונים פורסם כי הושג הסכם עם מדינה שלישית אליה יעברו חלק מהמסתננים, אולם לפי דברי ח"כ איילת שקד, ההסכם עתיד לכלול בשלב ראשון 2000 מסתננים בלבד.

יו"ר הועדה, ח"כ מירי רגב אמרה בסוף הדיון, כי היא רוצה למלא את מתקני השהייה ב-7,000 מסתננים ולגבש תכנית של משרד הפנים לפיזור אוכלוסיית המסתננים מדרום תל אביב. הצעד המתבקש מתעכב בינתיים, לאור החלטותיו של היועמ"ש לממשלה יהודה ויינשטיין וחבר פקידים משפטיים.

בעוד ויינשטיין מתרווח לו על הכורסא בביתו המפואר בהרצליה פיתוח, בשכונות דרום תל אביב וערים נוספות ממשיכים התושבים לסבול גיהנום של ממש. תושבים מדרום תל אביב שהגיעו לדיון הבוקר תיארו את מצוקתם הקשה. מסתננים העושים את צרכיהם ברחובות ובחצרות הבתים, פשע ואלימות קשה מכל סוג, ושכונות שלמות שמזמן הפכו למושבות אפריקאיות.

רק בשבוע שעבר פורסם סיפור תקיפתם של שני צעירים יהודים בשכונת קרית שלום בדרום העיר. השניים הגנו על צעירה אותה הטרידו מסתננים, והותקפו בידי חבורת אפריקאים שהיכתה אותם בכל חלקי גופם.

הערב עצרת מחאה בדרום תל אביב

לאתרנו נודע כי הערב (שני-10/6) לקראת השעה 19:00 תערך בדרום תל אביב עצרת מחאה אותה מוביל חבר הכנסת לשעבר ד"ר מיכאל בן ארי בקריאה לפינוי המסתננים מהשכונות והחזרת הביטחון לתושביהן.

מקום הכינוס יהיה בצומת הרחובות קיבוץ גלויות ומסילת ישרים בצמוד לתחנת דלק פז.

ההחלטה על קיום העצרת נבעה מהאירוע הקשה בו הותקפו שני צעירים תושבי שכונת קריית שלום על ידי חבורת מסתננים בשעה שנחלצו לעזרתה של צעירה מהשכונה.

 
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (6 הצבעות, ציון ממוצע: 4.17 מ- 5)
הוסף תגובה

תגובות (2)

  1. ג'קי 10/06/2013 להגיב
    הוא רוצה 7000 ... "אני רוצה לראות את מתקן סהרונים מלא ב-70,000 מסתננים"
  2. חמידה 10/06/2013 להגיב
    האפריאקנים כולם לארצם ומייד מי שעובר 5 מדינות אתיופייה, סודן, ירדן, סורייה ומצריים ועם שוחד של אלפיי דולרים פולש הוא ואחת דינו החוצה לביתו ומייד, ויפה שעה אחת קודם לפני שכולם ייטבעו באיידס, פשע, ביזבוז מאות אלפים על תרופות אישפוזים וקוקטלי תרופות לשחפת, איידס, צהבת ודרך אגב כולם כולל חולים במחלות נוראיות ומדבקות ואתם אוכלים מידיהם במסעדות, בתי מלון אולמות אירועים ,,,,, שחפת, איידס, צהבת, תולעיי מעיים מחלות ריאה אמרתי כבר???????

פרסם תגובה

Funzing-F

מדור חוק ומשפט

מדור חוק ומשפט

ידידים - סיוע בדרכים

Funzing-Fl

תגובות אחרונות