עיריית תל-אביב-יפו שומרת על הסביבה: עוברים לאופנועים חשמליים

עיריית תל-אביב-יפו שומרת על הסביבה: עוברים לאופנועים חשמליים

* אושרה רכישה של 25 קטנועים במסגרת הפיילוט * הפחתת מזהמי אויר, גזי חממה ורעש * היעד: החלפת 300 הקטנועים העירוניים לחשמליים

כחלק ממדיניות עיריית תל-אביב-יפו להפחתת מזהמי אוויר, גזי חממה ורעש, מקדמת העירייה בימים אלה פיילוט הבוחן את האפשרות להחלפת צי הקטנועים העירוני לקטנועים חשמליים.

במסגרת הפיילוט תרכוש העירייה כ- 25 קטנועים חשמליים, ותבחן את יעילותם בהשוואה לקטנועי הבנזין שבשימוש העירייה כיום. הפרמטרים שיבחנו, בין היתר הינם, יכולות הביצוע של הקטנועים, חווית הרכיבה, טביעת הרגל הסביבתית, עלות מול תועלת והיבטים של בטיחות.

הראשונים להשתמש ולבחון את הקטנועים החשמליים במסגרת הפיילוט, יהיו פקחי "הסיירת הירוקה" באגף שיפור פני העיר. לאחר מכן יצטרפו לפיילוט גם עובדי אגף הפיקוח ואגף התברואה. במידה ויפיק הפיילוט תוצאות חיוביות, תבחן העירייה את האפשרות להחליף בהדרגה את הצי כולו לקטנועים חשמליים, כ- 300 במספר.

ראש עיריית תל-אביב-יפו, רון חולדאי: "עיריית תל-אביב-יפו אינה מפסיקה לחפש דרכים לייעול התחבורה בעיר והענקת פתרונות אלטרנטיביים ובריאים לסביבה. מדיניות זו אינה מכוונת רק כלפי ציבור התושבים, אלא גם כאסטרטגיה פנים ארגונית, באמצעותה אנו משלבים את רכבי העירייה התפעוליים במהפכה הירוקה בעיר".

קטנוע חשמלי בשירות אגף שיפור פני העיר – צילום: עיריית תל אביב-יפו

פיילוט הקטנועים החשמליים מקודם על ידי חטיבת התפעול לאיכות חיים וסביבה בעיריית תל-אביב-יפו, ומתבצע בשיתוף עם האיחוד האירופי כחלק מפרויקט CIVITAS לתחבורה עירונית, נגישה, בת-קיימא ונקייה. הפיילוט משקף את האסטרטגיות השונות בהן נוקטת העירייה להשגת מערכת תחבורה נקייה וחסכנית באנרגיה ולמימוש מחויבותה של העיר כחתומה על אמנת ICLEI להגנת אקלים.

בעשור האחרון חלה עלייה של 40% במספר הקטנועים בעיר. בשני העשורים שחלפו, מספר האופנועים בעיר עלה מכ- 9,000 לכ- 25,000 אופנועים (גידול של 177%). תפוצתם הגבוהה של אופנועים בכבישי העיר הופכת אותם לבעלי השפעה סביבתית ניכרת. לאור זאת, רואה העירייה בפיילוט אמצעי להעלאת המודעות בקרב הציבור לשימוש באנרגיה נקייה וחסכונית.

המידע והתמונה באדיבות אתר העירייה.

 
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (4 הצבעות, ציון ממוצע: 2.75 מ- 5)

אין תגובות

פרסם תגובה


ידידים - סיוע בדרכים

מדור חוק ומשפט

מדור חוק ומשפט

Funzing-W

ידידים - סיוע בדרכים

תגובות אחרונות