הפגנת תושבי דרום תל אביב – חסימת כבישים, כוח מופרז מצד שוטרים, חיכוך עם מסתננים

הפגנת תושבי דרום תל אביב – חסימת כבישים, כוח מופרז מצד שוטרים, חיכוך עם מסתננים

יותר ממאה מתושבי שכונות דרום תל אביב הפגינו הערב בגינת לוינסקי בשכונת נווה שאנן בעקבות מסע הדקירות שביצע היום (ראשון) מסתנן אפריקאי בדרום העיר. במהלך ההפגנה חסמו התושבים את התנועה ברחוב לוינסקי, ופונו בכוחניות על ידי שוטרים רבים ופרשים שהגיעו למקום. 

התושבים, בהם גם חבר הכנסת לשעבר, ד"ר מיכאל בן ארי, החלו להתקבץ בגינת לוינסקי לקראת השעה 19:00 והביעו את מחאתם כנגד הפשע המשתולל באזור.

המפגינים שבו על דרישתם מראש ממשלת ישראל נתניהו ומרשויות המדינה לפעול מידית לפינוי אלפי מסתננים מהשכונות.

לא אחת חזרו המפגינים על הטענה כי משטרת ישראל מפגינה אוזלת יד בכל הקשור לביטחונם האישי ולראיה סיפרו על מקרי האלימות הקשים של הימים האחרונים. לטענתם המצב בשטח הולך ומחמיר ואיבוד השליטה הופך למוחשי יותר ויותר. מקרי התקיפות עולים מדרגה דקירות ושימוש בנשק חם הופכים לדבר שבשגרה.

חלק מהמפגינים הפנו אצבע מאשימה כנגד ראש העיר חולדאי שהפך לדבריהם את דרום תל אביב לבירת המסתננים של ישראל, בה אין דין ואין דיין.

"מה שנראה כעליית מדרגה, מבחינתנו זו שגרת חיים בשנים האחרונות", אמרה מאי, תושבת האזור לעיתונאי האתר YNET, "התחושה שלנו היא שאנחנו נמצאים בשטח הפקר. אין פה ביטחון, אנשים חוששים ללכת ברחוב, ואותם מסתננים אלימים לא צריכים להיות פה. זה מנגנון השמדה עצמי שהופעל על ידי המדינה והולך להתפוצץ בכל רגע".

שפי, תושבת ותיקה באזור, סיפרה ל-YNET כי "עד לפני כמה שנים התעסקנו בחינוך ובתשתיות, וכעת המצב בשכונה הוא מצב חירום מוחלט. איבדנו לגמרי את הביטחון האישי. התחושה שלי כאישה היא בלתי נסבלת, בני בן ה-14 חושש לצאת עם הנייד מהבית מחשש שישדדו אותו. חברים שלי עוזבים. קמנו בוקר אחד ומצאנו את עצמנו בתוך מחנה פליטים. אני לא מתערבת בהחלטה אם הם צריכים להיות בארץ או לא. פשוט זרקו אותם פה והלכו. לא מטפלים בהם ולא מטפלים בנו".

במהלך ההפגנה הערב עמדו מנגד קבוצות של מסתננים וצפו במתרחש. לא אחת היו חיכוכים בין התושבים לבין פעילי שמאל ומסתננים שהקניטו את המפגינים. המשטרה דאגה מבעוד מועד למנוע קרבה ומגע פיזי בין הצדדים ואף הפעילה לשם כך כוח וביצעה מעצרים.

כזכור, מוקדם יותר היום מסתנן אפריקאי דקר עוברי אורח בנווה שאנן בדרום ת"א. שישה אנשים נפצעו בהם מהגרים אפריקאים ויהודים. אחד מהם, יהודי בן 67 נפצע באורח קשה. על פי דיווח המשטרה, המסתנן ניסה לדקור סודאני אחר עמו התווכח ומשניסו עוברי האורח למנוע את הדקירה דקר גם אותם, אולם עדי ראיה לאירוע טוענים כי תיאור המשטרה אינו נכון וכי הסודאני שלף סכין ודקר כל מי שעמד ברחוב עד שנעצר.

 
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (8 הצבעות, ציון ממוצע: 4.75 מ- 5)
הוסף תגובה

תגובות (5)

 1. שירה 23/06/2013 להגיב
  השמאל הקיצוני אכן שלח כמה פעילות לחמם ולהליט את המסתננים כנגד המוחים,הם הפריעו להפגנה,קיללו,הקניטו ואף ניסו לעבור לאלימות פיזית כולל פגיעה בשוטרים.
 2. שלום פאפאשוילי 24/06/2013 להגיב
  לגרש סודנים לרמת אביב לפאקינג שמאלנים
 3. שפי 24/06/2013 להגיב
  אם הדוקר היה בא מעזה היו קוראים לזה פיגוע טרור, אבל הוא בא מאפריקה אז הידיעה נדחקת לשוליים. אף אחד לא שם על תושבי דרום תל אביב. הם מזרחים. הם מצביעי ליכוד וש"ס. הם לא מצטלמים טוב. הם לא מדברים יפה. הם לא "משלנו". אבל כל אחד מהמתלהמים והכואבים והנלחמים על ביתם הוא הרבה יותר אנושי וסובלני ורחום מהמצקצקים והנאורים שעורכים מופעי התרמה למען הפליטים מאפריקה אבל לא רואים ממטר את הפליטים מדרום תל אביב. בהפגנה היום פגשתי אישה שנשברה, לקחה שוב משכנתא ועברה דירה, אבל באה לבכות את געגועיה לשכונה שהיתה, ופגשתי גם חבר טוב ושותף למאבק שנשבר והציע את דירתו למכירה. ובזמן שעמדנו שם ומחינו נגד ההפקרה והזלזול וההזנחה, מוקפים בעשרות השוטרים והמג"בניקים שלעולם אינם נראים בשטח כשאנחנו צריכים אותם, עברו על פנינו מאות אפריקאים וחייכו. כי הם יודעים מי המנצח במאבק הזה על הבית שלנו. אז אני אומרת את זה עכשיו בגלוי - אנחנו מאשימים את ראש הממשלה בנימין נתניה ואת שריו, שגוזלים את השקלים האחרונים של העניים והמרודים לתפארת הצבא החזק ביותר במזרח התיכון אבל מפקירים את בטחונם האישי והציבורי של תושבי השכונות. אנחנו מאשימים את ראש העיר רון חולדאי, שבונה בצפון תל אביב עיר מודרנית ויפה, עשירה וממותגת, וסוגר את דרום תל אביב בגיטו של עוני ועליבות והזנחה. אנחנו מאשימים את ארגוני הסיוע שמסתובבים בשכונות בהתנשאות ובשחצנות ומרגישים כל כך יפים ונאורים ומתקדמים על חשבון הזקנות שפוחדות לצאת מביתן. אנחנו מאשימים את כל הלוחמים למען המסתננים שבולמים וחוסמים פעם אחר פעם את הניסיונות להקל במעט על חיינו. אנחנו מאשימים את תנועות המחאה שמעדיפות להזדהות עם מצוקתם של הזרים מאשר עם מצוקתם של תושבי השכונות. אנחנו מאשימים את התקשורת שמתעוררת רק כשקורה אירוע חריג בזוועתו, אך מתעלמת מהסיוט היומיומי שבתוכו אנו חיים. ואנחנו מאשימים גם כל האדישים שגרים מצפון לרוטשילד ומודים בלבם בוקר בוקר לחולדאי שמונע את זליגתם של האפריקאים לשכונות שלהם. כולכם אחראים לתבערה שתפרוץ פה בקרוב.
 4. בר 24/06/2013 להגיב
  לך שפי יקירה שאפו..מי כמוך הטיב לתאר את גודל הזוועה, שהרי נאמר -"כל המוסיף גורע"- ולכם תושבי ישראל יקרים באשר הם , נוחו , תשנו בשקט כל עוד אתם יכולים ...המרעום יצא זה מכבר והשעון החל החל מתקתק תיק- תק..תיק- תק..יום בהיר / חשוך / אחד "הפצצה" הזו שנקראת מסתננים תתפוצץ גם אצלכם ובחצרותיכם ובביתכם ישר לתוך פרצופכם !!!!!!!!!
 5. עימאד 24/06/2013 להגיב
  תלמדו מכפר קנא, שם העיפו את המסתננים החוצה אלימות / אלימות בחזרה זו שפתם

פרסם תגובה

ידידים - סיוע בדרכים

מדור חוק ומשפט

מדור חוק ומשפט

Funzing-P

rightama

תגובות אחרונות