אמנות הלגו – התערוכה – חוויה לכל המשפחה

אמנות הלגו – התערוכה – חוויה לכל המשפחה

תערוכת The Art Of The Brick הציגה בצפון אמריקה, אסיה, אוסטרליה וכעת מגיעה לראשונה גם לישראל. זוהי התערוכה הראשונה המתמקדת בצעצוע הפופולרי – לבני הלגו, כמדיום אמנותי. יצירותיו של האמן, נתן סוואיה, מורכבות מאין ספור לבני לגו בודדות ובנייתן החלה כבר ב-2002.

כל תערוכה כוללת אין ספור חתיכות לגו צבעוניות, אותן הפך סוואיה ליצירות פרי דמיונו אשר מעוררות השתאות.

סוואיה היה האמן הראשון אי פעם אשר הכניס את לבני הלגו לעולם האמנות. פסליו הייחודיים והתערוכה שלו, The Art Of The Brick, ממשיכות לעורר יצירתיות ושוברות שיאים של מספרי מבקרים סביב לעולם.

יכולתו של סוואיה להפוך צעצוע נפוץ זה למשהו בעל משמעות ודבקותו בשלמות מרחבית מאפשרות לו להפוך צעצוע זה, שכמעט כל ילד שיחק בו, לרמה של אמנות בת-זמננו.

"עבודות אלה אישיות מאד עבורי, מאחר והן משקפות את צמיחתי כאמן בעת ששאפתי לגלות את זהותי היצירתית", אומר סוואיה.

"התערוכה נגישה מכיוון שהיא נוגעת בילד הנמצא בכל אחד מאיתנו ובאותה עת מאירה רעיונות מתוחכמים ומורכבים. כל אחד יכול להתחבר למדיום הזה מאחר וזהו צעצוע הנמצא בביתם של ילדים רבים. אך כאשר תצוגה זו הוצגה לראשונה ב-2007, מטרתי היתה להעלות את כלי המשחק הפשוט הזה למקום בו הוא מעולם לא היה קודם לכן".

בתערוכה ישולב באופן בלעדי לישראל אזור פעילויות לגו אינטראקטיבי לכל המשפחה הכולל שולחנות בניה חופשית מאלפי קוביות לגו וצפיה בסרטים וסדרות לגו. מתחם לגו CHIMA ענק הכולל תחרויות, אימונים, זירת קרב ועוד פעילויות רבות לגדולים וקטנים כאחד.

כמו כן, מתחם התערוכה כולל את תצוגת הלגו של מהנדסים צעירים, זוהי תערוכה ייחודית וראשונה בישראל שנוצרה ע"י קהילת המהנדסים הצעירים הישראלית במטרה להעניק למבקרים הצצה לעולם הלגו הרובוטי, ההנדסי והאמנותי המקומי.

על האמן

נתן סוואיה הוא אמן המתגורר בניו-יורק ויוצר יצירות אמנות מעוררות פליאה באמצעות שימוש בחומר גלם שלא היה שגרתי בעולם האומנות עד זמנו. תערוכותיו מציגות פסלים בקנה-מידה גדול הבנויים מקוביות משחק בלבד. קוביות לגו ליתר דיוק.

סוואיה מחזיק למעלה מ- 2.5 מיליון לבני לגו צבעוניות בסדנאות שלו בניו-יורק ובלוס-אנג’לס. יצירתו מעוצבת באופן פרטני וקפדני ביותר והינן יפהפיות ועליזות כאחד. יכולתו של סוואיה להפוך לבני לגו למשהו חדש, מסירותו לשלמות מבחינת הגודל והצבע והאופן בו הוא מציג את פעולתו של נושא היצירה, מאפשרות לו לרומם צעצוע רגיל לרמה של אמנות משובחת.

הסגנון האמנותי של סוואיה בא לידי ביטוי בראש ובראשונה בדמותם של פסלים תלת-ממדיים ודיוקנים יוצאי דופן בגודלם. הוא ממשיך ליצור באופן יומיומי ובד בבד מקבל הזמנות לעבודות מכל רחבי העולם.

מקסידום – מרכז הירידים – תל אביב , 27/6/13 – 27/8/13 

ראשון-חמישי: 18:30-20:30  שישי: 18:30-17:30  שבת: 8:30-20:30
לאתר התערוכה - לחצו כאן.
לרכישת כרטיסים - לחצו כאן.
 
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (3 הצבעות, ציון ממוצע: 4.67 מ- 5)

אין תגובות

פרסם תגובה

הלנה אור - עיצוב גרפי , helenaor-art

מדור חוק ומשפט

מדור חוק ומשפט

Funzing-F

Funzing-F

תגובות אחרונות