תכנית הרובעים בת”א: בשורה חשובה וחיובית לבעלי דירות ברובע 4/הצפון הישן! / מאת קארן חרס-ברנזון

לפני מספר חודשים אושרה בועדה המחוזית תוכנית רובע 4: התוכנית מאפשרת לכל בניין מלפני 1980 להיהרס ולבנות במקומו בניין חדש של עד 7.5 קומות חדשות (תלוי בגודל המגרש), כולל חניון תת קרקעי, מרפסת וממ”ד.

זוהי חלק מהמדיניות של עיריית תל-אביב לקדם במסגרת תמ”א 38 הריסת בניינים מלפני 1980 ולהעניק להם זכויות לבניית בניינים חדשים מכוח הועדה המקומית.

בשלב זה עדיין לא מדובר באישור סופי שכן הועדה המקומית בתל אביב היא זו שמוסמכת להעניק את האישור הסופי לתוכנית. לפי ההערכות, התוכנית תאושר בועדה המקומית, ייתכן שבשינויים מינוריים.

עבור בעלי דירות ברובע 4 בתל-אביב אישור התוכנית פירושו שהדירות הקיימות שלהם יורחבו ב- 5-15 מ”ר בנוסף למרפסת של 12 מ”ר ולחניון תת-קרקע מתחת לבניין החדש. את כל אלה הם מקבלים מהיזם מבלי שהם צריכים להכניס את היד לכיסם הפרטי. בנוסף, היזם מחויב לשלם להם שכ”ד לתקופה הבנייה, ערבות שכ”ד, ערבות בנקאית עפ”י חוק מכר בשווי הדירה החדשה, הובלה של תכולת הדירה, קבלת דירה בקומה גבוהה יותר מזו שהייתה להם ועוד.

עבור הדיירים השדרוג הוא אדיר והאפשרויות הן רבות.

מבחינת רובע 4, אין ספק שבעקבות אישור התוכנית ובנייה של בניינים חדישים ומודרניים סוג האוכלוסיה ברובע ישתנה. הבניינים החדשים שיבנו יהיו בניינים יוקרתיים, המפרטים הטכניים שיוצעו יהיו בסטנדרט גבוה (שיהיה זהה לדירות החדשות של היזם שאותן הוא ימכור בשוק החופשי) והמחיר למ”ר יעמוד על סכום גבוה מאוד של בין 45,000 ש”ח ל 50,000 ש”ח.

וטיפ קטן לסיום: לשם הצלחת פרויקט כזה אצלכם בבניין יש לקחת אדריכל שיבדוק תחילה את זכויות הבניין ע”פ תכנית רובע 4 החדשה. רק אחרי שתדעו בדיוק אילו זכויות וכמה מטרים של
הרחבות מגיעים לכם – צאו למכרז יזמים או קבלנים.

אל תהססו לפנות אליי בכל שאלה ו/או הבהרה בנושא רובע 4 ובכלל בכל עניין הקשור בתמ”א 38 ובהתחדשות עירונית.

מנהלת פרויקט תמ”א 38 מטעם בעלי הדירות – קארן ברנזון
kcheres@hotmail.com     050-7621196

Print Friendly, PDF & Email

השאר תגובה

דואל שלך לא יפורסם.