חוזרים לבית הספר- האם הילדים שלכם מבוטחים?

בתקופה זו בה חוזרים הילדים לבית הספר, מסתערים על המחברות, מאיישים את מגרשי ההתעמלות ומשתוללים במדשאות ישנם כמה דברים חשובים שעליכם, בתור הורים, לדעת בנוגע לביטוח הילדים מפני תאונות אפשריות בבית הספר ובהתמודדות המשפטית מול חברת הביטוח במקרה של פגיעה.

ד”ר כרמית טל– עורכת דין עם כמה עובדות מעניינות

מהו ביטוח תאונות אישיות לתלמיד? ראשית, הורים רבים אינם מודעים לכך שכל תלמיד הרשום ללימודים בישראל באחד ממוסדות החינוך (כך גם בגני הילדים ובפעוטונים) מבוטח באמצעות פוליסת ביטוח תאונות אישיות. במקרה של פגיעת גוף כתוצאה מתאונה בבית הספר באפשרותם של ההורים לתבוע את חברת הביטוח לקבלת פיצויים. הורים רבים אינם מודעים לקיומו של ביטוח “אוטומטי” זה ואינם מממשים את זכותם לקבלת פיצויים וחבל. תיעוד הפגיעה הוא חשוב משום שהוא מאפשר לקבל פיצוי מחברת הביטוח למקרה בו יתברר בעתיד שנותרה מגבלה כלשהיא, קבועה, בעקבות פגיעה זו. פוליסת ביטוח תאונות אישיות לתלמיד מעניקה כיסוי בגין נכות קבועה כתוצאה מהתאונה, וכן בגין היעדרות מן המסגרת הלימודית

מה בנוגע לחריגים? פוליסת ביטוח תאונות אישיות לתלמיד מכסה גם נכות הנובעת מפגיעה אשר התרחשה מחוץ לשעות הלימודים ומחוץ לשטח בית הספר. יש לשים לב- ישנם גם חריגים בביטוח זה- תאונות דרכים לדוגמא. הורים נוטים לחשוב שפגיעות קורות רק בין כותלי בית הספר ולא מביאים בחשבון שפגיעות אלה יכולות להתרחש גם בדרך אל או מבית הספר. באופן כללי כל אדם הנוסע ברכב מכוסה בביטוח במידה וישנו ביטוח צד ג’ בתוקף, אך גם כאן ישנם חריגים- ילדים, לדוגמא, אינם מכוסים במידה ומסיעה אותם מטפלת בשכר ולכן יש לשים לב לסוגיית הכיסוי הביטוחי במקרים כאלה ולדרוש מחברת הביטוח של הרכב הרחבת הפוליסה במצב בו המטפלת בשכר מסיעה את הילדים.

איך מתמודדים במקרה של פגיעה? חשוב לא לקחת סיכונים מיותרים ולדאוג לטיפול משפטי מקצועי, זה נכון תמיד אבל במיוחד נכון במקרים בהם מעורבים ילדים, אשר כל החיים עוד לפניהם. עליכם גם לדעת שכללי האתיקה המקצועית של עורכי הדין אוסרים “שידול” ופנייה יזומה לנפגעים בהצעת שירותיי ייצוג. עבור נפגע הפונה בעצמו לעו”ד חשוב לדעת כי התשלום לעורך הדין במקרה של פגיעה בתאונת דרכים הוא מדורג ונקבע על פי חוק, לפיו שיעור הפיצוי ינוע בין 8% ל 13% בלבד, לא כולל מע”מ ושייצוג בתביעה על פי פוליסת ביטוח הנו באחוזים מסכום הפיצוי שתקבלו.

בין כל ההכנות והמטלות לשנת הלימודים החדשה, חשוב להקדיש קצת זמן ללמידת נושא הביטוח, למען בריאותם ובטיחותם של ילדינו. שתהיה לכולנו שנת לימודים פורייה ובטוחה.

Print Friendly, PDF & Email

השאר תגובה

דואל שלך לא יפורסם.