בדיקה חדשה באסותא לגילוי סרטן הערמונית

בדיקה חדשה מבשרת על פריצת דרך בגילוי מוקדם של סרטן הערמונית, מחלת הסרטן הנפוצה ביותר בקרב גברים בישראל ובעולם. מדובר בבדיקת ביופסיה חכמה המתבצעת במרפאת אורומדיק באסותא באמצעות מכשיר טכנולוגי חדש הנקרא אם אר אי פיוז'ן (MRI US Fusion) המאפשרת לגלות סרטן בערמונית באופן יעיל יותר מהמקובל כיום. הבדיקה מלווה בתמונות המאפשרות הרבה פחות טעויות באבחון והרבה יותר דיוק.

על פי נתוני האגודה למלחמה בסרטן, כיום חיים בישראל מעל 16,000 גברים שאובחנו עם סרטן חודרני של הערמונית. מדי שנה מאובחנים כ – 2,500 חולים חדשים. על פי נתוני משרד הבריאות, סרטן הערמונית הוא השלישי בשכיחותו בישראל מבחינת תמותה מסרטן שכן מדי שנה מתים כ – 500 גברים מהמחלה. אבחון של סרטן הערמונית מתבצע במספר שלבים, החל מבדיקה ידנית רקטלית, דרך בדיקת ערכי PSA בדם, אך רק בדיקת הביופסיה היא זו המצביעה על נוכחות של סרטן ברקמות ומהי חומרת הגידול, לכן תוצאות הביופסיה הן כלי חשוב בהחלטה על המשך הטיפול.

מחקר חדש ופורץ דרך שפורסם בכתב העת הרפואי היוקרתי JAMA של איגוד הרפואה האמריקאי, הוכיח כי בדיקת הביופסיה החכמה עם אם אר אי פיוז'ן (MRI-US-Fusion) מאבחנת כ –  30% יותר מקרי סרטן בסיכון גבוה לעומת בדיקת ביופסיה סטנדרטית. הבדיקה החדשה עדיין איננה בסל הבריאות וניתן לבצעה במרפאת אורומדיק באסותא ברמת החיל בתל אביב באמצעות כיסוי ביטוחי פרטי לבירור תנאי הכיסוי יש להתקשר לטלפון 03-7645160.

ד"ר דוד מרגל, מומחה בכירורגיה אורולוגית אונקולוגית, במרפאת אורומדיק באסותא, רופא בכיר במחלקה האורולוגית בבלינסון וחבר הועדה לגילוי מוקדם באגודה למלחמה בסרטן הסביר כי: "מדובר בפריצת דרך דרמטית באיבחון מוקדם של סרטן הערמונית. החידוש הדרמטי בבדיקת ה – MRI US Fusion היא העובדה שכך בעצם אנחנו יכולים לזהות, למקם ולמדוד באופן הרבה יותר מדויק את הגידול הסרטני בערמונית.

בשיטה אשר הייתה נהוגה עד היום, דגימות הביופסיה בערמונית נלקחות ללא כל ידיעה על מיקום של סרטן בערמונית. שימוש במכשיר ה – MRI-US Fusion מאפשר לקיחת דגימה מדויקת מהאזור החשוד בניגוד לדגימה עיוורת הנהוגה כיום. יש לציין כי אם הסרטן מתגלה בשלב מאוחר בו הסרטן התפשט מעבר לערמונית לא ניתן לרפא ומכאן החשיבות הגדולה של האבחון המדויק".

למידע נוסף אודות הבדיקה החדשה ניתן לגלוש לאתר המירפאה בכתובת: www.mat.co.il/8bm

Print Friendly, PDF & Email

השאר תגובה

דואל שלך לא יפורסם.

דילוג לתוכן