סטטוסים בצבעים / מאת פלג אלוני

הפייסבוק שלנו כבר מזמן לא מכיל רק את הסטטוסים והעדכונים של החברים, אלא הפך לצבעוני הרבה יותר עם עדכונים יומיים מצד דפים אליהם עשינו 'לייק' ואנו מקבלים ישירות ל'פיד' שלנו סטטוסים במגוון נושאים החל מחדשות ועד בעיקר- הומור. על התופעה שעושה לנו יותר מעניין את הפייסבוק, בכתבה הבאה.

להגיד שפייסבוק השתלטה על העולם זו כבר לא אמירה מיוחדת כיום. זו המציאות. עם השנים השימוש שלנו ברשת החברתית כולל בתוכו עוד ועוד פעולות שאנו עושים במהלך היום, אם בעבר הכניסה לפייסבוק הציגה לנו רק את הסטטוסים שהחברים רושמים, בשנים האחרונות נכנסו הדפים אליהם אנו "עשינו מנוי" ומעדכנים אותנו ללא צורך להיכנס לאתרי החדשות באופן ישיר.

התופעה היותר מעניינת היא שאל הדפים בפייסבוק הגיעו אנשים פרטיים שמעלים מדי יום סטטוסים במגוון נושאים, בעיקר מצחיקים שעושים לכם את ה'פיד' הרבה יותר מעניין מאשר מה שהחברים שלכם כותבים ומעלים. דפים חדשים בפייסבוק נוצרים מדי יום, ואם הם מציגים סטטוסים מספיק מעניינים וייחודיים הדרך להצלחה ולמספר ה'לייקים' הגבוה סלולה היטב.

אחד מהדפים היותר מוכרים הוא 'סטטוסים מצייצים' שצבר לעצמו כבר מעל 230 אלף 'לייקים' מההקמה שלו בשנת 2010. כשמו כן הוא, הדף הזה אחראי להעלאת סטטוסים מצחיקים/ שנונים מדי יום ישירות ל'פיד' שלכם. על הדף אחראי האיש אבי לן שמספר כי הרעיון להקמת הקבוצה הגיע לגמרי במקרה בעקבות בלוג שכתב באינטרנט. על הדרך שהגיע הרעיון הוא מספר: "רציתי להעלות פוסט עם כמה סטטוסים טובים, ואז עלה הרעיון לפתוח בעצם דף בפייסבוק".

'סטטוסים מצייצים' הייתה אולי מאבני הדרך הראשונות בתחום והעמוד מתנהל כמו עסק לכל דבר וכמוהו יש עוד דפים רבים, אבל נראה שהתופעה רק מתפשטת במיוחד בשנה האחרונה, עם עוד דפים קטנים הרבה יותר המנוהלים באופן פרטי וצוברים קהל נאמן שמגיע מפה לאוזן מה שנקרא. אחד מהדפים האלו, הוא 'הפייסבוק הפיקטיבי של הכדורגל'. הדף מאוד טרי בפייסבוק, הוקם בחודש ינואר האחרון וכבר רשומים אליו מעל 19 אלף משתמשים. הדף מעלה פוסטים מזויפים שכותבים כדורגלני ומאמני כדורגל, וכבר מתברר כהצלחה גדולה.

איש צוות מעמוד 'הפייסבוק הפיקטיבי', מספר לנו שהרעיון הגיע מדף אחר בפייסבוק. "הרעיון הגיע מעמוד 'פוסטים מזויפים', שעובד באותה צורה אבל מתעסק בעיקר בנושאים פוליטיים. הצטברות של עוד רעיון ועוד רעיון גרמה להחלטה לפתוח עמוד משל עצמנו". אופן העבודה של העמוד מאוד פשוט. הצוות משתמש בתוכנה באינטרנט שעוזרת לייצר פוסטים מזויפים. על הדרך להצלחה הוא מספר: "בהתחלה הפצנו את עצמנו בכל עמוד אפשרי שמתעסק בכדורגל או בהומור, ולאט לאט צברנו קהל 'לייקים' מכובד".

הגיגים מהפייסבוק הפיקטיבי

'צומת לב' הוא עוד דוגמה לדף די חדש ברשת. העמוד קם ביולי 2012 ומעלה בעיקר סרטונים מצחיקים ותמונות. בעמוד חברים כבר מעל 28 אלף משתמשים.ועוד עמוד שאנו רוצים לציין על מנת להראות את היצירתיות בדפי הפייסבוק הוא 'סטטוסים מרושעים'. העמוד בתחילת דרכו וצבר בינתיים מעל תשע אלף 'לייקים'. מדובר בעמוד בסגנון סאטירי ללא גבולות. אפשר למצוא בו סטטוס כמו: "אין דבר יותר מאכזב מלשמוע בחלון חריקת גלגלים ארוכה ובסוף דממה". בהחלט אכזרי.

אפשר לומר שאין משתמש פייסבוק שאינו "מנוי" לפחות למספר דפים מהם הוא מקבל עדכונים, סטטוסים או סרטונים מעניינים מדי יום. יש שיגידו בצדק שאותם דפים גורמים להם להיכנס לפייסבוק יותר מאשר לראות 'תיוגים' וסטטוסים של החברים. אז לאיזה עמודים אתם רשומים?, ועל איזה עמודים אתם במיוחד ממליצים לעשות 'לייק'?, שתפו אותנו בתגובות למטה.

עמוד סטטוסים מצייצים- https://www.facebook.com/lan2lan.StatusHunter?fref=ts

עמוד הפייסבוק הפיקטיבי של הכדורגל- https://www.facebook.com/FictiveFootball?fref=ts

צומת לב- https://www.facebook.com/tzumet.lev?fref=ts

סטטוסים מרושעים- https://www.facebook.com/EvilStatus?fref=ts

Print Friendly, PDF & Email

השאר תגובה

דואל שלך לא יפורסם.

דילוג לתוכן