השקת קלאב 7, מועדון הסרטים של המכון הצרפתי בתל אביב מפגש חודשי | הקרנה בכל יום שלישי האחרון של החודש

השקת קלאב 7, מועדון הסרטים של המכון הצרפתי בתל אביב מפגש חודשי | הקרנה בכל יום שלישי האחרון של החודש

כבר זמן רב שאנחנו שוקדים על הרעיון, והנה: המכון הצרפתי של תל אביב שמח להודיע על פתיחת מועדון סרטים, באודיטוריום מודרני עם ציוד סאונד והקרנה חדש. החל מיום שלישי ה-31 בינואר 2023, בשעה 19:30, ובכל יום שלישי האחרון של החודש, נפגשים במכון הצרפתי בתל אביב להקרנת סרט צרפתי. לפני ההקרנה יוצג סרט ישראלי קצר, ולאחריו, בכפוף למפגשים, דיון על הסרט. הכניסה חופשית. חובבים, סקרנים, מומחים או בקיאים פחות, כולם מוזמנים!

 

בנוסף לרצון להפגיש את חובבי הקולנוע מתל אביב ומחוצה לה, לה קלאב 7, מפגש הקולנוע החודשי החדש של המכון הצרפתי של תל אביב, מבקש לשחזר את חווית מועדון הקולנוע המשלב מפגשים נעימים עם צפייה ראשונה או מחודשת בסרט. בכל אחד מהמפגשים במועדון קלאב 7, יוצגו סרט צרפתי קלאסי ולפניו סרט ישראלי קצר, במעין דיאלוג בין שני פרויקטים קולנועיים משתי מדינות ומרחבי זמן שונים. כל עוד הדבר יהיה אפשרי, במאי או במאית הסרט הקצר יגיעו להציג את סרטיהם.

 

לכבוד הטרימסטר הראשון יציג מועדון קלאב 7 תוכניה של סרטים צרפתים משנות ה-40. תקופה בה הקולנוע הצרפתי התמודד עם הנוראה שבמלחמות. למרות אירועי התקופה הקולנוע לא רק שרד אלא מצא דרכים להתחדש ולהפיק יצירות מופת המעידות על עושר יצירתי מרשים. סרטי פנטזיה ("Les Visiteurs du Soir"), דרמה ("Goupi Mains rouges"), מיתוס חברתי ("La Bataille du Rail"), פסימיות ("Panique "), או שמחה מתפרצת שלאחר המלחמה ("Rendez-vous de" Juillet"), מסרט היסטורי ועד סרט בלשי ("Le Corbeau "). התקופה ידעה יצירתיות שאין שני לה. האולפנים הצרפתיים, שנשלטו ובחלקם גם מומנו על ידי הכיבוש הגרמני, הפיקו יותר ממאתיים סרטים במהלך המלחמה על מנת להסיח את דעת האזרחים הצרפתים מחיי היומיום הקשים. העשור הזה ראה בצמיחתם של יוצרי קולנוע וכוכבים בלתי נשכחים ובלידתם של חדשים כגון אדוויג' פוייר, אנרי דקואן, סוזי דלייר, מדלן רנו, פייר פרנה, מוריס טורנר או פייר בראסר… במאי קולנוע ענקים כדוגמת: קלוזו, ברסון, גרמיון, קוקטו, קרנה, קלמנט, כבשו את קדמת הבמה יחד עם הכוכבים החדשים כגון: סימון סיניורה, ז'ראר פיליפ או ז'אן מארה ועוד… נציגי קולנוע צרפתי, בעלי מוניטין שחרגו מעבר לגבולות צרפת וזהרו לתקופה ארוכה.

 

בטרימסטר הראשון שלאחר השקת המועדון מבקש קלאב 7 להציג את התקופה השופעת ביצירתיות ובניגודים, עם סרטים של שלושה יוצרי קולנוע ענקיים, כל אחד עם צוות ומבע קולנועי הקושר אותו לתקופתו: חקירה משטרתית בסרט "הרוצח גר במספר 21" מאת אנרי-ג'ורג' קלוזו, דרמה רומנטית עם הסרט "אורות קיץ" מאת ז'אן גרמיון, ודרמה פואטית עם הסרט "ילדי גן העדן" מאת מרסל קרנה, שנבחר לסרט הטוב ביותר בכל הזמנים על ידי הביקורת הצרפתית לרגל חגיגות מאה השנים להיווצרות אמנות הקולנוע.

 

לוח הקרנות – טרימסטר ראשון:

יום שלישי, 31 בינואר 2023, בשעה 19:30

"הרוצח גר במספר 21" מאת אנרי-ג'ורג' קלוזו

ולפניו הסרט הקצר "שחיטה" מאת דין גולד

 

יום שלישי, 28 בפברואר 2023, בשעה 19:30

"אורות קיץ" מאת ז'אן גרמיון

ולפניו הסרט הקצר "עקבות" מאת עומר וייס

 

יום שלישי, 28 במרץ 2023, בשעה 19:30

"ילדי גן העדן", (תקופות 1 ו-2) מאת מרסל קרנה

ולפניו הסרט הקצר "מיני די.וי." מאת שאולי מלמד

 

הקרנה ראשונה ביום שלישי 31 בינואר 2023, בשעה 19:30

אודיטוריום המכון הצרפתי בתל אביב | שדרות רוטשילד 7

 

כניסה חופשית

הזמנה מראש חובה ב-Event Brite

Print Friendly, PDF & Email

השאר תגובה

דואל שלך לא יפורסם.

דילוג לתוכן