אחי אתה מקשיב? ערב ספרות, פוליטיקה ויין

אירוע תרבות ייחודי יתקיים בבית הקפה “הנסיך הקטן” בתל אביב (קינג ג’ורג’ 19) ביום שני, 20 בינואר בשעה 20:00 שיחה על תרבות, דת, יין ופוליטיקה בהשתתפות יעקב ויהונתן ברג, שפרה קורנפלד, אסף גברון, שהרה בלאו ודוברת מועצת בנימין תמר אסרף. את הערב ינחה המשורר אליעז כהן

יעקב ויונתן ברג, שני אחים המגיעים מאותו יישוב בבנימין, כל אחד בחר בדרך חיים שונה של יצירה. בדרך כלל הם נפגשים בפסגות על כוס יין אל מול הנוף, אך הפעם החליטו להגיע לתל אביב ולשתף בשיח הפנימי והמורכב גם את מי שלפעמים המתח, הרצף והשילוב של ימין ושמאל, הר וחוף, התיישבויות ועירוניות, דתיות וחילוניות, ויצירה במרחבי זמן ומקום שונים – הם לא נושאי שיחת הסלון המשפחתית שלו.

יעקב, נשאר בנוף ילדותו, ובהמשך לחלום אביו שעלה מברית המועצות- נטע גפנים בהרים העתיקים והקים את יקב הבוטיק ‘פסגות’. יונתן, גידל שיער והוריד את הכיפה ומוכר כמשורר עטור פרסים ואיש רוח, מתגורר בתל אביב, נטמע בנוף התל אביבי ובקהילת המשוררים.

זו הזדמנות נדירה להיפגש באופן בלתי אמצעי עם שני אחים המכילים בתוכם וביניהם פנים מגוונות וייחודיות של הפסיפס הישראלי ולקבל פרספקטיבה אחרת על ספרות, פוליטיקה ויין.

בערב ישתתפו גם הסופרים שפרה קורנפלד, אסף גברון ושהרה בלאו ודוברת מועצת בנימין תמר אסרף. את הערב ינחה המשורר אליעז כהן. כל אחד בדרכו מייצג מעברים, הכלה של עולמות ודיאלוג בין צדדים שונים של החברה.

אליעז כהן, משורר, מתגורר בכפר עציון, פעיל חברתי, מנסה לקדם שיח ודו קיום עם הפלשתינים

שהרה בלאו, סופרת, מתגוררת בבני ברק אך נמצאת עמוק בתרבות האלטרנטיבית התל אביבית, מייסדת אירוע יום השואה האלטרנטיבי

שפרה קורנפלד, במקור מהעיר העתיקה בירושלים היום תל אביבית, אמנית וסופרת, דתיה לשעבר

תמר אסרף, דוברת מועצה אזורית בנימין, גדלה בבית חילוני ברעננה, חזרה בתשובה ומתגוררת בעלי

אסף גברון, סופר, מתגורר בתל אביב, לאחרונה הוציא את הספר ‘גבעה’ המתאר הקמה וחיי מאחז ואף התגורר על גבעה כדי לקבל השראה

Print Friendly, PDF & Email

השאר תגובה

דואל שלך לא יפורסם.