כיצד מצליחים תושבי קריית שלום למנוע מהמסתננים להציף השכונה

מסתבר שלמרות נסיון תושבי השכונות להפגין חזות מאוחדת במאבקם בבעיית המסתננים, בפועל דרום תל אביב איננה אזור הומוגני בנושא ריכוזי המסתננים.

כשאתה זקוק נואשות לקורת גג, תהיה מוכן לשלם לא מעט גם בעבור דירות מוזנחות וקטנות.

בשכונת התקווה, שכיום מוצפת במסתננים, השכירו רבים מבעלי הנכסים את דירותיהם לזרים (כמובן בדמי שכירות לא מבוטלים) ובכך הזמינו אלפי מסתננים להשתכן בשכונה.

לעומת המצב בתקווה, בשכונת קריית שלום, המראה שונה לחלוטין, וכמעט שלא ניתן לראות בשכונה דירות ובניינים בהם מתגוררים זרים.

ראשי וועד השכונה טוענים כי כבר לפני כשלוש שנים, כשראו את הצרה מתקרבת והבחינו בזליגת המסתננים לשכונתם, הם החליטו להבהיר באופן חד משמעי לבעלי הנכסים ומתווכי הדירות בשכונה כי בקריית שלום זה לא יקרה. אם אכן היו בעלי נכסים או מתווכים שחרגו מהנוהל החדש, אז היה מי שדאג להחזירו לתלם וליישר קו עם החלטת וועד השכונה.

ראשי וועד השכונה מסבירים את המהלך:

“מראש קריית שלום אינה דומה לשכונת התקווה או לשכונת שפירא, בקריית שלום יש נציגות רבה מאוד של בני העדה הבוכרית, יש בשכונה משפחות גדולות וקרובות זו לזו, ולמרות גודלה של השכונה היא יחסית נבדלת וסגורה (גם גיאוגרפית) מסביבת התחנה המרכזית. כך שתושבי השכונה הבינו את הצרה והתאגדו כולם למנוע את הצפת השכונה. אם משפחה מהשכונה החליטה לעזוב היא דאגה שהמשפחה הבאה אחריה תהיה משפחה ישראלית ושבעל הנכס לא ישכיר הנכס למסתננים. אחרת שמה של המשפחה יוכתם ובקהילה קטנה ומאוחדת כמו שלנו המשמעות לכך ברורה”.

“בתחילת המהלך דיברנו עם מתווכים ובעלי נכסים בשכונה, והסברנו להם את הסכנה שעלולה להיגרם לא רק למסתננים, שעלולים להוות מטרה לפגיעות חס וחלילה, אלא גם למשכירי הדירות עצמם, ומסתבר שהם הבינו את הדרישה ויישרו איתה קו”.

“ראינו מצוין איך שכונות התקווה ושפירא התמלאו בזרים והבחנו בכך שהמסתננים התחילו לזלוג לכיוון שלנו. אולם ככל הנראה בתקווה ובשפירא בגלל שהמבנה השכונתי שונה ויש הרבה דירות קטנות, כוכים בחצרות, מחסנים ודירות מחולקות ייתכן שבעלי הנכסים לא עמדו בפיתוי הכסף והשכירו אותם למסתננים. בקריית שלום בינתיים, זה עוד לא קרה, ואנחנו מקווים שגם לא יקרה, למרות שגם כיום במהלך היום ניתן לראות רבים מהמסתננים פוקדים את המדשאות והפארקים בשכונה”.

Print Friendly, PDF & Email

השאר תגובה

דואל שלך לא יפורסם.