ממשיך מאבקם של תושבי דרום ת”א להשבת הגינות הציבוריות לייעודן

“היום הוכחנו כי בנחישות וברגישות אפשר לדרוש ולהשיב את הזכויות שלנו כאזרחי המדינה ותושבי תל-אביב ולזכות לשפיות גם בשכונות דרום תל-אביב”, כך ציינו בפנינו נציגי פעילי התושבים הבוקר בגינת דה-מודינה.

כפי שכתבנו באתר, בשבוע שעבר החל מהלך להשבת הגינות הציבוריות בדרום תל-אביב לחיקם של התושבים, המהלך שצלח שבוע שעבר הוכח היום כנצחון מוחלט בשעה שהחל משעות הבוקר התמלאה הגינה הציבורית שבשכונת שפירא בעשרות תושבי השכונה ושכונות נוספות שהגיעו עם ילדיהם לערוך מסיבת שבת משותפת.

אמש פורסם כי נציגי הפעילים נפגשו עם נציגי הקהילה האריתראית ובמהלך השיחה הובהר חד משמעית שבכוונת התושבים למנוע מלערוך יותר שבתות של קינה ואבל בגינת דה-מודינה. השיחה שהסתיימה בהסכמה והבנה עשתה את שלה ואכן מאות המסתננים שהיו פוקדים את הגינה הקטנה מדי שבת בבוקר ערכו היום את טקסיהם בגינת לוינסקי שבנווה שאנן.

“זה לא מספק אותנו, היום הוכחנו כי כוחם של התושבים וצדקתם עומדים לצידם בדרישתם להשיב את אורח החיים הנורמלי לשכונות דרום תל-אביב. ילדים שמחים מכל הגזעים והמינם בלי הבדל צבע חגגו היום בגינה הציבורית והיתה אווירת של יחד ושמחה. אנחנו לא מתכוונים לעצור בכך את שהתחלנו. יש גינות נוספות ברחבי דרום תל-אביב שהפכו למקומות תפילה, קינה וטקסים של קהילת המסתננים, ואנו נמשיך במהלך להשבת כולן לחיקם של התושבים. היום זוהי גינת דה-מודינה ובעתיד נשיב גם את גינת לוינסקי לייעודה המקורי”. אמרו הפעילים.

גינת דה מודינה שבת ה-22/2
דרדסבא בגינה

שפי פז מסיעת דרום העיר ואחת מהמארגנים אמרה:

“מי שלא חי פה לא מבין כמה רגשות נחבאים מאחורי התמונות הפסטורליות האלה של ילדים בגינה ציבורית. כאב, תסכול, ייאוש, בדידות, ויתור, נטישה, כעס, חוסר אונים, ולפתע גם גאווה ושמחה והעצמה. כבר חודשים רבים אנחנו מבינים שהישועה לא תבוא מבחוץ ושהיסמכות על הרשויות לא תביא תשובות. צריך לקום ולעשות. והנה אנחנו קמים ועושים.

היום שירתה הגינה את מי שהיא צריכה לשרת, את מי שגינות כמוה משרתות בכל מקום אחר, את הילדים. ולא היו מאושרים מהם. תסתכלו על התמונות, תראו את הילדים, כולם תושבי השכונה וכולם נהנים יחד בבוקר הקייצי הזה.

אני רוצה להודות פה לכל התושבים שקמו השכם בבוקר שבת ובאו להילחם על הזכות שלהם למרחב ציבורי בטוח לילדים, לכל הפעילים שטורחים ונאבקים ללא הרף למען תושבי השכונות, לחברים מהשכונות השכנות ולאורחים מרחוק שבאו לתמוך ולחזק, לשתי המדהימות שאיפרו את הילדים בהנאה גדולה, ולילדים הנהדרים שלנו.

ומילה אחרונה. זה לא היה מבצע חד-פעמי. המאבק למען דרום בטוח ושווה זכויות רק החל וצובר תאוצה. להתראות.”

אורטל בן דיין מאפרת את ילדי השכונה
מי אמר גזענים ? שכונה כמו שפירא אין בעולם...

בתוך כך, נראה כי מוקדי פעולה נוספים תופסים כרגע את תשומת ליבם של התושבים. גן התקווה והסקט פארק הוכרזו כיעדים הבאים.

פעילי שכונת התקווה החליטו הבוקר כי בשבת הבאה (1/3) בשעה 11:00 הם מתכוונים למנוע חתונות של מסתננים בגן התקווה ובאתר ההנצחה לזכרה של עופרה חזה שבשכונה.

תושבי התקווה עימם שוחחנו היום אמרו כי חודשים על גבי חודשים הפכה הגינה לאולם חתונות מאולתר. מדי שישי אחר הצהרים או שבת בבוקר מגיעים למקום מאות מסתננים ועורכים חתונות וחגיגות קהילתיות.

“נמאס לנו, והגיע הזמן שגם קולנו ישמע. גינות ציבוריות לא נועדו לשמש כאולמות חתונה. במקום שתושבי השכונה יצאו לגינה עם הילדים וייהנו מהשמש החורפית, המקום הומה מסתננים שחוגגים ותופסים את המקום. זכותנו להנות מהגינה הציבורית ככל האדם ולכן נגיע בשבוע הבא למנוע את המתרחש.” אמרו היום.

בארוע אחר שכבר נפתח ברשת הפייסבוק מבקשים תושבי ופעילי שכונת יד-אליהו להשיב לחיקם את הסקט פארק הסמוך להיכל נוקיה. מסתבר שגם שם מדי שבת בבוקר נערכות חתונות של מסתננים ולטענתם אין זה מקובל ולא ראוי גם כן.

כך כתבו בדף האירוע שתוכנן לשבת ה-8/3 (לחצו כאן לדף האירוע):

“יום שבת 8/3/14 בשעה 08:00 תושבי יד אליהו וסיעת דרום העיר ותושבי דרום העיר, נפגשים בסקט פארק לארוחת בוקר משותפת,ולהחזרת הגינות השכונתיות שלנו לילדינו ולתושבינו . בתקופה האחרונה הסקט פארק גינת חתונות עבור המסתננים,ולנו אסור להסכים לכך! לכן חשוב מאוד תושבים יקרים להגיע ולתת להם להבין חד משמעי שזה הבית שלנו !”

נמשיך לעקוב ולעדכן !

שבת בגן התקווה (צילום: איילה סינוואני)
אולם חתונות מאולתר... גן התקווה (צילום: איילה סינוואני)
Print Friendly, PDF & Email

השאר תגובה

דואל שלך לא יפורסם.