סיקור הפגנת הערב (6/6) של תושבי שכונת קריית שלום ושפירא.

מאות מתושבי שכונות קריית שלום ושכונת שפירא יצאו הערב להפגנה השבועית בדרך קיבוץ גלויות בקריאה לממשלה להביא פתרון מיידי לבעיית הצפת שכונות דרום העיר במסתננים. בהפגנה נכחו משפחות רבות על ילדיהם ובני נוער רבים שהגיעו להביע את מחאתם כנגד ראש הממשלה נתניהו וראש עיריית ת"א מר רון חולדאי.

המפגינים המצויידים בשלטים אותם הכינו במו ידיהם ובמערכת כריזה התאגדו במקום החל מהשעה 19:30 והשתדלו להעביר את המסר בצורה מאופקת אך כעוסה.

המפגינים הניפו דגלי ישראל ונשאו שלטים בהם בין היתר נכתב: "רק אנחנו נציל את הבית שלנו", "די לשקרים די לאלימות", "הממשלה בתרדמת", "חולדאי אתה לא ראש העיר שלי", "להיות עם חופשי בארצנו" ו-"צאר הפנים יבוא יום הדין".

אחד הצעירים שנכח בהפגנה, מתושביה הותיקים של השכונה לקח את המיקרופון וסיפר בכאב איך נאלץ לעזוב שלא מרצונו את קריית-שלום, שכונת נעוריו האהובה, מכיוון שבעל הדירה אותה הוא השכיר החליט להעלות את שכר הדירה ולשכן בתוכה מספר מסתננים.

דובר נוסף בהפגנה פנה למר חולדאי ראש עיריית ת"א ודרש ממנו לקחת אחריות על המצב ולהתפטר לאלתר. לדברי הדובר, תושב שכונת שפירא, הזנחת שכונות הדרום נמשכת כבר מספר עשורים והפכה למגמה נסתרת של עיריית ת"א אשר הביאה את שכונות דרום ת"א להפוך מפח הזבל של העיר ת"א למכולת הזבל של המדינה. לדבריו, בעשורים הקודמים היו אלה הנרקומנים, הזונות וסוחרי הסמים שהציפו את אזור התחנה המרכזית ואילו בעשור הנוכחי אלו הם אלפי המסתננים שכבשו את דרום העיר ועוד נוהרים אליה באלפים מדי חודש.

הדובר אף ציין כי בניגוד לממשלות, ראשי ממשלה, שרי פנים, שרי בטחון ומשטרה שהתחלפו בכל מרוצת השנים, היה זה דווקא מר חולדאי אשר ישב על כסאו וכיהן כראש העיר לאורך כל אותה התקופה ולכן מן הראוי שלאור המצב הקטסטרופלי הפוקד את שכונות הדרום, עליו לקחת אחריות, להודיע כי הוא כשל בתפקידו ולפנות את מקומו לראש עיר חדש שיציב בראש סדר העדיפויות של העירייה את הטיפול בבעיית המסתננים.

"עד כה לא ראינו את מר חולדאי עושה שום פעולה לפתרון הבעיה, מר חולדאי יכול היה לבקש פגישת חירום עם ראש הממשלה ואו להשבית את העיר ומערכת החינוך, ואף יכול היה לסגור את עשרות בתי העסק הלא חוקיים של המסתננים. אך במקום זאת הוא מקבל בזרועות פתוחות מדי שבוע אוטובוסים עמוסי מסתננים ומשכן אותם בגינת לוינסקי המסכנה והעמוסה. אם מר חולדאי כל כך דואג להם אז ההיגיון אומר שהיה רצוי לשכן אותם לפארק הירקון בגני-יהושוע שם יש מספיק מרחבי דשא ולא בגינת לוינסקי הצפופה".

במהלך ההפגנה ביקשו המארגנים מנוכחים לתרום כספית כל אחד כפי יכולתו על מנת לסייע בהמשך המאבק. בסיום ההפגנה הודו המארגנים לתושבים הרבים שהגיעו והודיעו כי בשבוע הקרוב תצא מבנק הפועלים בקריית שרת תהלוכת רכבים משולטים שינועו לכיוון צפון העיר ויעבירו את המסר גם לתושביה הצפוניים של העיר (פרטים מדוייקים יפורסמו בקרוב באתר).

כלי תקשורת רבים נכחו במקום, סיקרו את ההפגנה, צילמו את המתרחש ואף תיעדו את הדוברים בהפגנה. כוחות גדולים של משטרה נפרסו באזור ההפגנה מבעוד מועד אך במרבית הזמן נותרו חסרי מעש שכן ההפגנה עברה בשקט מופתי ולא נצפו בה ארועים חריגים.

Print Friendly, PDF & Email

השאר תגובה

דואל שלך לא יפורסם.

דילוג לתוכן