הודעה לעיתונות מטעם וועד פעילי שכונת שפירא

בשבוע שעבר התכנס וועד הפעילים לישיבתו השבועית. להלן החלטות הוועד ודף מסרים שהוצא בעקבות הישיבה.

החלטות:

מול העירייה:

העירייה זימנה באמצעות מנהלת רובע דרום את פעילי השכונה ל-4 סיורים בחודש הקרוב בנושאים שונים – תאורה, אכיפה, שפ"ע ותברואה. לאור התעלמות מבקשתנו לפגוש את ראש העיר כדי להבין את מדיניות העירייה בנושא הזרים ואולי אף להשפיע עליה, הוחלט כי אנו לא ניקח חלק בסיורים בטרם ראש העיר מגיע לפגישה ומתווה מדיניות כוללת לטיפול בבעייה.

ברמה הציבורית:

–         הוחלט להצטרף למהלך ארצי של עלייה למאהל חירום לאומי בירושלים. פרטים בהמשך.

–         הוחלט על ניסיון לגבש צוות מומחים שייתן מענה בדמות אלטרנטיבה ברורה, ריאלית ומתאימה לפיתרון הבעייה. זאת על מנת להגיע עם אלטרנטיבה זו לירושלים ולהציג אותה בפיתרון שלנו למצב.

ברמה התקשורתית:

הוחלט כי אנו לא כלי משחק בידי כלי התקשורת למיניהם ואנו נשתף פעולה רק עם אלו שברור לנו שהם מגיעים על מנת להציג את הבעייה באופן ברור ונכון מבחינתנו, ולהציב דרישה לפיתרונות מתאימים.

דף מסרים פעילי שכונת שפירא

  1. תושבי שכונות הדרום סובלים! תושבי שכונות דרום תל אביב – שפירא, התקווה, קרית שלום ועוד סובלים יום יום מהמצב הקיצוני שנכפה עליהם. הם נפגעים וחיים בפחד מתמיד מפעולות אלימות שהיו, ולצערנו נראה שעוד יהיו, מצד המסתננים והפליטים. לפי נתוני המשטרה מעורבותם בפשיעה גדלה במאות אחוזים בחודשים האחרונים. אי אפשר לגרום לאדם לחיות בחוסר ביטחון אישי בבית שלו, זה יביא בהכרח לפעולות אלימות גם מצד גורמים חלשים וקיצוניים יותר בחברה הישראלית בשכונות.
  2. על הממשלה מוטלת האחריות לטפל במצב! על הממשלה להפסיק לאלתר את הנוהל לפיו המסתננים דרך הגבול עם מצרים נשלחים באוטובוסים לדרום תל אביב (!). כמו כן עליה להתחיל לאלתר בפינוי השוהים הבלתי-חוקיים משכונות הדרום המונים כ- 40,000 איש (בהשוואה לכ-35,000 תושבים ישראלים בשכונות שפירא, קרית שלום, התקווה והארגזים). מצב זה נגרום כתוצאה מהזנחה מתמשכת של הממשלה, ולכן עליה מוטלת האחריות לפעול בכל האמצעים העומדים לרשותה על מנת לטפל בו.
  3. הפיתרון למסתננים ולפליטים איננו יכול להיות בדרום תל אביב, על חשבון תושבי השכונות! איננו נכנסים לפתרונות אפשריים – זוהי אחריות הממשלה, אך חובה לציין כי לא ניתן להכיל קבוצת אנשים זו בשכונות דרום תל אביב, אזור אשר הינו חלש יחסית גם ככה. היחס הלא-הגיוני בין כמות המסתננים והפליטים לבין תושבי השכונות, העובדה כי אין להם עבודה מסודרת ומעמד (מה שמכריח אותם למעשה להשיג כסף בדרכים לא חוקיות ואף אלימות), פוגעים אנושות בשכונות ובמאמצי התושבים לחיות חיים שקטים ונורמטיביים.
  4. על המשטרה ורשויות האכיפה העירוניות לקחת אחריות על הנעשה בתחומן! העירייה אינה יכולה להטיל את האחריות על הממשלה בלבד. יש לה אחריות וכוח לעשות דברים בתחומה. צעדים מחויבי המציאות – הגברת האכיפה והפיקוח המשטרתיים והעירוניים על הנעשה במרחב הציבורי בשכונות הדרום, הן ברמתמניעת עבירות אלימות ורכוש, והן ברמת שמירה על ההיגיינה והתחזוקה.
  5. אין מקום למעשי אלימות מצד אנשים פרטיים בשכונה! למרות ההבנה הברורה כי התושבים שרויים בתסכול ופחד עקב המצב הלא-הגיוני הזה, אסור לנקוט באלימות כלפי המסתננים והפליטים. הפיתרון חייב להיות חוקי ומערכתי.
Print Friendly, PDF & Email

השאר תגובה

דואל שלך לא יפורסם.

דילוג לתוכן