הנואם המרכזי בכנס הארצי להוצאת המסתננים, של וועדי השכונות, ח"כ דני דנון: "די לדיבורים – הגיע הזמן לגרש את כל המסתננים"

בעיית המסתננים מחמירה בכל יום שעובר | מעל ל-10,000 מסתננים נכנסו לישראל במחצית הראשונה של 2012 | ח"כ דנון: "שני מצבים למסתנן – מגורש או ממתין לגירוש"

מתנ"ס בית דני בשכונת התקווה אירח הערב (חמישי 12/7) כנס ארצי של כל מטות הפעילים ווועדי התושבים מרחבי הארץ בנושא בעיית המסתננים והשוהים הבלתי חוקיים. בכנס נשאו דברים נציגי השכונות והוועדים, אנשי רוח ואנשי ציבור מכל הארץ ובמהלכו נערכה סקירה של פעילויות שהיו בנושא ופעילויות מתוכננות.

בהשתתפות כ- 500 איש יצא לדרכו הערב כנס ארצי בנושא בעיית המסתננים. כל משתתפי הכנס קראו לממשלת ישראל ועיריית ת"א ולעומדים בראשם לפעול ביתר שאת למיגור התופעה.

יו"ר השדולה לטיפול בבעיית המסתננים, ח"כ דני דנון, היה הנואם המרכזי בכנס : "די לדיבורים, הגיע זמן למעשים – לגרש את כל המסתננים ממדינת ישראל", אמר דנון. לדבריו, ארגוני המתייפייפים פוגעים באזרחי מדינת ישראל, על ידי פעולות מסוכנות שמשאירות את המסתננים בארץ ופוגעות במאמצים לגירושם.

בין הערים שהשתתפו באירוע: באר שבע, שדרות, ערד, אשקלון, אשדוד, אילת, תל אביב, הוד השרון, פתח תקווה, חיפה, חדרה, ראשל"צ ועוד. במהלך האירוע דנון פנה למספר תושבים וגינה בתוקף את מקרה שריפת בית המסתננים בירושלים: "אני מגנה אלימות מכל סוג שהיא. הפתרון הוא לבנות ערי מסתננים, לסיים את הגדר ולגרש את כל המסתננים ממדינת ישראל. למסתנן בלתי חוקי יש שני מצבים: מגורש או ממתין לגירוש"

בדבריו ציטט דנון את שגריר אריתראה שאיתו נועד בפגישה: "אין שום סכנה באריתראה. הנשיא התחייב שלא יקרה דבר לאזרחי המדינה שיחזרו הביתה- כל מי שרוצה יכול לחזור. האויב האמיתי של אזרחי ישראל הסובלים מהבעיה הם ארגוני זכויות האדם שמשקרים ומונעים את החזרת המסתננים", אמר השגריר. דנון אמר על דברי השגריר: "תקצוב פוליטי של ארגוני המתייפייפים, אשר מונעים ממניעים זרים שנועדו לפגוע במדינת ישראל, פוגעים בשכבות החלשות. אזרחי ישראל הפכו להיות פליטים בביתם והמסתננים הבלתי חוקיים נהיו תושבי קבע", אמר.

אחד המסרים המרכזיים אותם ניסה דנון להעביר לקהל הנוכחים היה כי הממשלה אכן מתחילה לפעול למיגור הבעיה אך עדיין לא בצורה מספקת ולא בכל האמצעים העומדים לרשותה.

דובר מרכזי נוסף היה חבר מועצת העיר מר שלמה מסלוואי שסקר בעיקר את הפעילות ואת המצב ברמה המקומית.

בנאומיהם על הבמה, הן חה״כ דני דנון וחבר מועצת העיר ת״א מר שלמה מאסלווי אמרו שלעניות דעתם הן העירייה והן הכנסת פועלות ותפעלנה בנושא וכבר מתחילים להיסגר עסקים של מסתננים. נאומו של חבר המועצה, הופרע לא אחת בקריאות ביניים של תושבי שכונות דרום העיר שזעמו על אוזלת ידו של ראש העיר חולדאי במצב הקשה שאליו נקלעו שכונות דרום העיר ואף כינו אותו "ראש עירית צפון ת״א".

בכנס נשא דברים גם עו״ד נבון קצב, שאמר שכבר לפני מספר שבועות גיבש והציג לראש הממשלה, "תוכנית חירום לאומית" לטיפול בבעיית המסתננים. בדבריו הוא דרש מראש הממשלה ומממשלת ישראל ליישם את התוכנית לאלתר לפני שיהיה מאוחר מידי.

לדברי עו"ד קצב, אם המדינה רוצה אז כבר מחר בבוקר אפשר לפנות את כל המסתננים מתוך השכונות והערים ללא דיבורים אלא במעשים !
בשלב ראשון אל עיר אוהלים בשטחי הנגב הרחבים, ומאוחר יותר מחוץ למדינה. כמו שחיילי צה״ל ישנים באוהלים גם המסתננים יכולים !
עו״ד קצב הוסיף שצריך לומר פינוי במקום גירוש ! ושאם ניתן לפנות יהודים מבתיהם בארץ ישראל אז גם ניתן וצריך לפנות את המסתננים מהשכונות והערים המאוכלסים ואין להתעלם שמדובר בבעיה לאומית חמורה שרק הולכת ומחריפה.

בנוסף לדוברים הפורמאלים, נשאה דברים בכנס, גם בחורה בשם מאי גולן שגרה עם אמא בתחנה המרכזית ושהסבירה איך היא ואמא מתגוררות בפחד יומיומי ואיך חייהם הפכו לגיהנום כאשר כל הבניין בו הן מתגוררות מאוכלס כולו במסתננים והיא בעצם מרגישה שהפכה לפליטה במדינתה. מאי, אשר הותקפה בעבר על ידי מהגר אפריקאי, אמרה כי אין יותר תחושות יהדות בשכונות. "אין לנו צביון יהודי, אין לנו ימי שבת, חגים יהודים, לי מול הבית יש בית כנסת שמשתינים עליו כל היום. איבדתי ביטחון לא רק בשכונה אלא גם את הביטחון ללכת לאיכילוב כי אני יכולה להידבק במחלות".‎ ‎‏

דוברת נוספת שנשאה דברים בכנס היתה בחורה מהוד השרון שאמרה שנשים רבות סובלות מהטרדות מיניות מצד מסתננים ומפחדות ללכת בדרום ת״א.
בחור דתי תושב שדרות דיבר אף הוא וסיפר איך סודנים מסתובבים ברחובות העיר ללא חולצות וזורקים לכלוך וקליפות בננה על המדרכה באין מפריע. עוד נשאה דברים בת של תושבת ת"א אשר נרצחה לפני מספר חודשים בלי סיבה כלשהי ע"י מסתנן מסודן.
במקום בלטה נוכחותם של נציגי שכונות דרום ת"א ושל נציגי "המטה להצלת דרום תל-אביב" אשר מאחד פעילים משכונות שפירא, קריית-שלום, נווה-שאנן, פלורטין והתקווה.
בימים הקרובים תערכנה פגישות נוספות בין ראשי וועדי השכונות במטרה לאחד את הכוחות הפעילים לגוף מאוחד להמשך המאבק.
בהצלחה בהמשך הדרך !
Print Friendly, PDF & Email

השאר תגובה

דואל שלך לא יפורסם.

דילוג לתוכן