וועד הפעולה במכתב לנתניהו: הכרז מצב חירום ופנה מיידית את המסתננים. "המטה להצלת דרום תל-אביב" יוציא בקרוב מכתב דרישות לרון חולדאי

בשבוע שעבר שלחו חברי וועד מטה הפעולה לראש הממשלה נתניהו מכתב דרישה מפורט ביותר שקורא לו להכריז על מצב חירום ולהשיב בהקדם את המסתננים לארצות מולדתם.

המכתב מפרט לפרטי פרטים את המצב הקשה אליו נקלעו שכונות דרום תל-אביב, את הסכנה בהישארותם של המסתננים בשכונות ואת דרכי הפעולה שעל הממשלה לפעול בכדי למגר את התופעה, והוא מובא כאן במלואו.

עוד נעדכן כי לאתרנו נודע ש-"המטה להצלת דרום תל-אביב" גוף נוסף שפועל בשכונות דרום העיר ומאחד תחתיו פעילים א-פוליטיים נציגי כלל שכונות דרום העיר, אמור להוציא אף הוא בימים הקרובים מכתב דרישה משלו באותו נושא ואשר אותו הוא מייעד לרון חולדאי ראש עיריית ת"א שאותו רואה המטה כאחראי לא פחות מראש הממשלה נתניהו במחדל המתמשך של הקטסטרופה שנוצרה בשכונות דרום העיר. המטה כבר ארגן בשבועות האחרונים מספר הפגנות וצעדת מחאה ואף הוציא שיירת רכבים במחאה על המצב. את המכתב שיישלח לראש העיר נביא כלשונו באתר בימים הקרובים.

בינתיים, ניתן לראות סיקור של פעילות המטה בכתבות הבאות:

https://www.south-tlv.co.il/article3383

https://www.south-tlv.co.il/article2364

להלן עיקרי המכתב שהוציא וועד הפעולה לראש הממשלה נתניהו, והחתום ע"י מר שלמה מסלוואי ועורך הדין דוד עובדיה:

אדוני ונכבדי ראש הממשלה שלום רב,

הח"מ תושבי דרום תל-אביב ומראשי ועד פעולה לפינוי המסתננים (הפולשים הבלתי חוקיים = שבחי"ם), פונים לכבודו בדברים הבאים:

א.      פניה זו נעשית מתוך דאגה רבה לעתידה של מדינת ישראל ולקיומה, והנוגע גם בבעיה ביטחונית ובבעיה דמוגרפית ופועל יוצא של הפלישה שמביאה עימה בעיה כלכלית וכלכלה שחורה.

ב.      פניה זו גם נוגעת באי קיום קווי היסוד של ממשלת ישראל (הממשלה ה-32).    

 קווי יסוד הממשלה ה-32 בראשות בנימין נתניהו

 • הממשלה תפעל באופן אקטיבי כדי לבצר את הביטחון הלאומי ולהקנות ביטחון אישי לאזרחיה תוך מאבק נחרץ ונחוש באלימות ובטרור.
 • הממשלה תקדם את התהליך המדיני ותפעל לקידום השלום עם כל שכנינו תוך שמירת האינטרסים הביטחוניים, ההיסטוריים והלאומיים של ישראל.
 • הממשלה תקדם תוכנית להתמודדות עם המשבר הכלכלי ותפעל ליצירת התנאים הכלכליים שיאפשרו צמיחה בת קיימא, וכן יצירה ושמירה על מקומות העבודה במשק.
 • הממשלה תחתור לצדק חברתי על ידי צמצום הפערים החברתיים ומאבק בלתי מתפשר בעוני באמצעות חינוך, תעסוקה והגברת הסיוע לשכבות החלשות באוכלוסייה.
 • הממשלה תעמיד את נושא העלייה והקליטה בראש מעייניה ותפעל בנחרצות להגברת העלייה מכל מדינות תבל.
 • הממשלה תעמיד את החינוך במרכז סדר העדיפות הלאומי ותפעל לקידום רפורמות במערכת החינוך.
 • הממשלה תשמור על צביונה היהודי של המדינה ומורשת ישראל, וכן תכבד את הדתות והמסורות של בני הדתות במדינה בהתאם לערכי מגילת העצמאות.
 • הממשלה תפעל לקידום רפורמות ממשליות לשיפור היציבות והמשילות.
 • הממשלה תפעל לביצור שלטון החוק בישראל.
 • הממשלה תפעל להגנה על איכות הסביבה בישראל, לשיפור איכות החיים של תושבי המדינה ולהשתתפות ישראל בתרומה למאמץ הגלובלי בנושאי אקלים וסביבה

אנו חשים שאין הממשלה עומדת מאחורי קוי היסוד שלה עצמה, ולהלן דוגמאות.

מעיון בסעיף הראשון לקווי היסוד הנ"ל, על  הממשלה לפעול באופן אקטיבי כדי לבצר את הביטחון הלאומי ולהקנות ביטחון אישי לאזרחיה…".

סעיף זה אינו בא לידי ביטוי בכל הנוגע לפלישה מאפריקה, משום שעל פי קוי היסוד היה על הממשלה להורות כבר ביום הראשון לפלישה, שיש להשיב את הפולשים חזרה למדינה ממנה חדרו.

התרת כניסתם של הפולשים הביאה עימה פגיעה בבטחון התושבים, ופגיעה בצביונה הלאומי של מדינת ישראל. וזאת משום שפלישה בכמויות גדולות הינה אסון לאומי למ"י, משום בבוא היום יקומו אלה וידרשו זכויות ובמיוחד עבור ילדיהם שנולדו בארץ (וכבר היום יש מאות תינוקות שנולדו לפולשים). ובנוסף, הדבר עשוי לפגוע במאזן הדמוגרפי של מדינת ישראל, וברשותך לא נרחיב כדי לא ליתן רעיונות לאויבנו.

בפלישה יש סכנות נוספות, למשל: מי בדק אם בין הפולשים אין גייס חמישי.

מי בדק, מי הגוף או הארגון העומד מאחורי הפלישה למ"י? (לא ייתכן שהפלישה אקראית) משום שהפולשים מגיעים מאזורים שונים באפריקה => משמע שמישהו מארגן אותם להיכנס לארץ, ומשהו "מרוויח מכך".

ממה שאנו רואים, מדובר בפלישה מאורגנת, מה שמוביל למסקנה שיש ארגון רב עוצמה ורב כסף העומד מאחור הפלישה וממן בכסף רב,,,

ודוגמא: השכר היומי הממוצע באפריקה עומד על כדולר ליום, ז"א שהשכר השנתי עומד על 365 $  בממוצע (ובהנחה שאינו מבזבז אגורה), מנגד, ההוצאות של הגעת פולש לישראל נאמדת בין 3000 – 6000 $ לראש ( ויש המעריכים שהמספרים גבוהים יותר). הרי אין הגיון, שאפריקאי אם חסך 3000$ ל- 6000$ (מחיר של בנית וילה באפריקה) יוציא מכיסו כסף חי וטוב רק כדי להגיע לארץ בלתי נודעת ולעתיד בלתי ברור, אא"כ מישהו עומד מאחוריו וממן לו התהליך.

המסקנה הנובעת: יש גורם העומד מאחורי הפלישה ואותו גורם אינו מידיד מדינת ישראל, ומטרתו לפגוע בצביון הלאומי של מדינת ישראל וביושביה היהודיים.

 הפלישה פוגעת בתעסוקה של תושבי ואזרחי מדינת ישראל ובמיוחד במעמד החלש

הפלישה גורמת (בין היתר), לפגיעה במקומות התעסוקה של בני השכבות החלשות והבלתי מקצועיים. הפולשים תופשים מקומות עבודה של בלתי מקצועיים ובפועלים מהשכבות החלשות ובכללם עולים חדשים ואתיופים. עובדי כפיים מהשכבות החלשות מוצאים עצמם, בשל הפלישה, חסרי תעסוקה כי המעסיקים מעדיפים להעסיק פולשים המשתכרים שכר זעום ונותנים "הרבה שעות עבודה".

האמור עומד בניגוד גמור לקווי היסוד של הממשלה, כי בקווי היסוד נאמר שהממשלה תדאג לייצר מקומות עבודה.

ומכאן גם הזעקה ברחובות לצדק חברתי.

 הפלישה מביאה עימה עליה מהירה במחירי דירות להשכרה

מאז תחילת הפלישה, מחירי הדירות להשכרה במרכז ת"א עלו בקצב מסחרר, וזאת בשל לחץ הפולשים על הדירות להשכרה.

כמות הפולשים הגדולה (מעריכים שבת"א יש יותר מ-50,000 פולשים),  אשר מחפשים דירות זולות להשכרה בפרבריה הדרומיים של ת"א.

הם שוכרים דירות ומשכנים בדירה בין 10 ל-20 דיירים, (ומשלמים לפי ראש), ז"א, הם מוכנים לשלם כ-5000 עד 6000 ₪ לדירה שבה יגורו בין 10 ל-20 איש, כך שהמחיר לראש הינו נמוך בין 300-600 ₪).

אם בעבר שילמה משפחה ישראלית ששכרה בדרום ת"א דירה צנועה ושילמו עד הפלישה מחיר של 1500-2000 ₪, הרי שכיום הם נדרשים לשלם בין 5000-6000 ₪.

 איכות הסביבה

כבוד ראש הממשלה מופנה לסעיף 10 לקווי היסוד שם נכתב: "הממשלה תפעל להגנה על איכות הסביבה בישראל, לשיפור איכות החיים של תושבי המדינה…".

לידיעת כבוד ראש הממשלה, מאז הללה הפלישה, איכות חיי תושבי דרום תל אביב נמצא בשפל המדרגה ואין לאן לרדת. הפולשים מוקמו משום מה רק בדרום תל אביב, הם רובצים בגינות ובפרקים ובשל כך, אין התושבים הותיקים יכולים להשתמש בגינות שנבנו עבורם מכיוון שהפולשים ישנים בגנים, וגם בחדרי מדרגות של הדירות והבנינים שבדרום תל אביב, והם עושים את צרכיהם הטבעיים בכניסות לבתים ובחדרי המדרגות.

מאז הפלישה, חיי התושבים הוותיקים אינם כבעבר, המבוגרים והקשישים חוששים לצאת לרחוב ע"פ רדת החשיכה – מדוע זה צריך להיות כך?

ג.      למצעיר, הננו להביא לידיעתך, שחלק גדול מקווי היסוד של ממשלת ישראל אינם מיושמים ובשל אי יישומם נגרם סבל רב לתושבי ואזרחי מדינת ישראל.

ד.      לפני מספר שנים שידר נסראללה באחד השידורים למאמיניו ואמר ברוח הדברים הבאים; היות ולא ניתן לנצח את ישראל בכלי נשק, יש לבחון דרכים חדשות ומתוך מכלול דבריו ניתן היה להבין שהוא מתכוון לדרכים דמוגרפיות וכלכלית, וכנראה התכוון אז להצפת ישראל בערבים / מוסלמים כדי לפגוע במרקם העדין של מדינת ישראל ובתשתיותיה והנה תוצאות דבריו בפנינו.

ה.      כאמור, כבר לפני יותר מ- 6 שנים, אנו תושבי שכונת התקוה התחלנו לחוש בתופעה הפולשים מאפריקה שזרמו לדרום ת"א, בהתחלה בכמויות קטנות ובהמשך הכמויות הלכו ורבו עד שכיום אנו מיעוט יהודי בשכונות דרום ת"א.

ו.        מהסיפורים ששמענו, מסתבר שבשנים הראשונות לפלישה חדרו אלפי פולשים ישירות לערים הקרובות לגבול וזאת מבלי שעברו הליכי רישום ולכן למעשה אין נתונים אמיתיים על כמות המסתננים ואיננו יודעים את שמותיהם ולכם "הם" בבחינת "שקופים". גם שמנו לב שבקבוצות הראשונות של הפולשים, הגיעו רק צעירים בטווח הגילאים 17-30 ואנו סבורים שהללו הם שהכינו את התשתית לקליטת הבאים אחריהם. מבוקש לציין, שרבים מהפולשים הראשונים שלא עברו רישום, קיבלו סיוע מבדואים (בניהם יוצאי צ.ה.ל ) הם סיעו להם לחדור ישירות לערים כמו אילת ובאר שבע ומשם פוזרו לישובים שונים וחלקם הגיעו לדרום ת"א, בכדי שלא "לנקר עיניים" = היד המכוונת בתהליך הפלישה.

ז.       רק לאחר שהתחנה המרכזית הישנה בתל-אביב הוצפה בפולשים, החלו אנשים להתעורר ושמו לב "שכבשו" את התחנה המרכזית ואת שכונות דרום ת"א וכאמור אנו כבר במיעוט בשכונות שלנו.

ח.      לפני קצת יותר מ-3 שנים התארגנו והתחלנו בהקמת זעקה גדולה, ואף התארגנו להפגנה בשכונת התקווה, ולאחריה הפגנה מול ביתו של שר הביטחון ולאחריה הפגנה מול מצודת זאב בת"א.

רק לאחר הפגנות האחרונה (לפני מספר חודשים) החלה הממשלה ומוסדותיה להבין שאכן יש בעיה, והבעיה רצינית ביותר.

ט.      בעית הפלישה מורכבת ומהווה בעיה במספר מישורים: בעיה בטחונית, בעיה כלכלית (כלכלה שחורה), בעיה דמוגרפית, ובעיה של התושבים במרכז תל אביב בשל גניבות, פריצות לבתים וכיו"ב.

י.        בנוגע לכלכלה שחורה, חלק גדול של הפולשים אינם עובדים. לכן כדי להתפרנס הם עוסקים בגניבות של אופניים, בלוני גז, טלפונים ניידים, מחשבים וכיו"ב. הם מוכרים את מרכולתם (אותם גנבו)  ולא משלמים מיסים. מזה כשנתיים שהחלה תופעה חדשה של פתיחת פיצוציות, חדרי תקשורת, ומכולות אותן מנהלים הפולשים שלמעשה מתחרים בסוחרים ישראלים ותיקים, אלה האחרונים משלמים מיסים ודוחות ואילו הפולשים אינם משלמים מיסים ולא נרשם להם דוחות מטעם פקחי העיריה ויש בכך תחרות בלתי הוגנת, דבר המכביד על הסוחרים הישראלים הותיקים שפרנסתם נפגעת פעמיים.

יא.    בנוגע לכמות האמיתית של הפולשים שפלשו לישראל. כנראה שאין אדם היודע את הכמות האמיתית של הפולשים. משום שבפועל כמות הפולשים גדולה מהכמות הרשומה או המוערכת של הרשויות ויש סברה שהכמות הנכונה גדולה פי 5 לפחות, משמעות הדבר שמדובר במספרים קריטיים למאזן הדמוגרפי ולביטחון מדינת ישראל ולריבונותה כיהודית.

יב.    פליטים או לא: הפולשים אינם פליטים, מבוקש לציין שמדובר בפולשים בלתי חוקיים שחדרו למדינה שלא כחוק. פליט הוא מי שהוכרז ע"י האום כפליט ולא אחרת (וכאלה יש בודדים בלבד).

יג.     שגרירי המדינות שמשם יצאו הפולשים, מוסרים שהם מוכנים לקבל את אזרחיהם בידיים פתוחות.

יד.    הפלישה מביאה עימה בעיות חברתיות, בריאותית ורפואיות, ובמיוחד משום שהמדינה לא נערכה לתופעה. היות ומדובר בכמות עצומה של פולשים, שחדרו בפרק זמן קצר והחיים בתנאי של צפיפות רבה, והיות ורובם מרוכזים באזורים חלשים כמו התחנה המרכזית הישנה בתל אביב ובשכונות דרום תל אביב.   הם שוכרים דירות ובדירה מתגוררים בין 10-20 פולשים התוצאה היא שבשל תנאי מחיה של שיטת המיטה החמה ותנאי תברואה ירודים התוצאה עשויה להיות בהתפרצות מחלות מדבקות כמו מחלות דרכי נשימה וריאה, ומחלות זיהומיות כגון פטריות וכיו"ב. לאחרונה פורסם שיש בניהם חולי שחפת, זו מחלה העוברת מהאחד לשני במגע ואו באויר ונדבקים בעיקר בריכוזים ובמקומות סגורים.  בל נשכך שהפולשים משתמשים בתחבורה ציבורית ומבקרים במרפאות קופות החולים ובתי החולים, לכן גדל הסיכוי שמחלה השחפת עשויה להתפשט על כל האוכלוסייה – ויש לתת הדעת על כך.

טו. וכעת נדון בקצרה בבעיה הביטחונית שבפלישה:

היות וכנראה שיש ארגון רב עוצמה העומד מאחורי הפלישה יש לקחת בחשבון שיתכן ובין הפולשים חדרו גם פליליים (כמו רוצחים, אנסים) וייתכן שחדרו וייתכן אף שבניהם אנשי אויב רדומים (חיזבאללה ודומיהם) כ"גייס חמישי" שעשויים לקום עלינו מתוכנו ולפגע בנו ביום שיקראו לדגל – ודיא לחכימא ברמיזה.

 לסיכום, אדוני הנכבד;

 1. לאור האמור, אין מנוס מלהכריז על מצב חרום לאומי ולפעול במידי להשבת הפולשים לאפריקה, אחרת יגרם נזק בלתי הפיך.
 2. אל לנו לחשוש ממה שיגידו אומות העולם. ראה מדינות כמו צרפת, איטליה, סקנדינביה ואנגליה שבעבר פתחו שעריהם, כיום סוגרים שעריהם בחוק ומונעים פלישה שלא כחוק מיבשת אפריקה. ראה ארה"ב המחזירה במידית פולשים ממקסיקו וממדינות אחרות.
 3. הפסקת הפלישה: אומנם כבודו כבר נתן הוראה לזרוז בניית גדר בגבול מצריים, גם יש להציב כוחות ביטחון שימנעו המשך חדירת פולשים באזורים שטרם הושלמה בנית הגדר, ויש למנוע כניסתם פולשים חדשים לישראל. שהרי ממילא נידרש להשיבם  – דבר שיעלה לנו ממון רב שגם כך חסר לנו.
 4. לאור האמור, אדוני ראש הממשלה, אכן יש צורך לקבל החלטות קשות ומהר ולהכריז על מצב חרום לאומי עד שיוצאו אחרון הפולשים והשוהים הבלתי חוקיים.
 5. בנוגע לתקשורת, אכן נוכחנו להיווכח בתחילת התהליך שהתקשורת הייתה נגדינו ובעד הפולשים, אך עם הזמן העיתונאים החלו להבין שאכן נוצרה פה בעיה רצינית והננו כיום במצב חרום לאומי. והרבה מהעיתונאים שינו דעתם וכיום מסכימים ולהשיבם לאפריקה מקום מוצאם.
 6. הננו מזמינים את כבודו לבקר בתחנה המרכזית ובדרום תל אביב ולחזות במו עיניו בתופעה, וכי אכן מדובר בפצצת זמן חברתית ובטחונית !
 7. מדינת ישראל הוקמה עבור העם היהודי ועל דם בניה – אין מדינה אחרת.
 8. לפולשים יש יבשת ענקית ולה אוצרות טבע רבים שלנו אין, שישובו לאפריקה ויבנו להם את ביתם שם.
 9. ולסיכום: יש לפנותם ובמידי בין ולהשיבם למולדתם.

עלה והצלח וכל העם עימך.

הננו לרשותך ולשירותך בכל עת.

Print Friendly, PDF & Email

השאר תגובה

דואל שלך לא יפורסם.

דילוג לתוכן