"חולדאי תתפטר – הדרום שווה יותר" – הסתיימה צעדת המחאה של תושבי דרום ת"א

תושבי דרום תל אביב שבו היום לרחובות בצעדת מחאה בשכונת שפירא כנגד ראש עיריית תל אביב מר רון חולדאי אשר לטענתם לא פועל כנגד מאות העסקים הלא חוקיים הפעילים באין מפריע בדרום העיר. 

למעלה ממאה מפגינים צעדו הערב מהכיכר המרכזית בשכונת שפירא לעבר מתחם פאבים ובארים שמתופעלים 24/7 על ידי מסתננים וממוקמים בלב השכונה בצמוד לבית ספר וגן ילדים וזאת במסגרת צעדת מחאה שארגנו וועדי הפעילים בשכונות בתיאום עם וועד הפעולה של דרום ת"א והמטה להצלת דרום ת"א.

המפגינים נשאו שלטים שנכתבו על פלקטים בכתב יד וקראו לחולדאי להתחיל לפעול לסגירתם של העסקים הלא חוקיים. לטענתם העירייה לא פועלת כלל כנגד התופעה וזו הולכת וצוברת תאוצה.

אחד מהמפגינים סיפר כי ברשותו עסק בבת-ים, לדבריו, אם בשישי העסק שלו נשאר פתוח לאחר השעה 16:30 מיד מגיע אליו פקח ונותן לו קנס, "מדוע אם כן בדרום תל אביב עסקי המסתננים פועלים 24/7 ? האם החוק בדרום תל אביב שונה מהחוק ביתר המקומות?" הוא מתפלא.

הצעדה הסתיימה במתחם הצמוד לתחנה המרכזית ולבית ספר שורשים שבשכונת שפירא, במקום בו פועלים בתי העסק הלא חוקיים ואשר בו הותקף לפני כשבועיים פעיל בוועד השכונה בעת שתיעד במצלמתו את הפעילות השוקקת חיים. כוח משטרה שליווה את המפגינים מנע חיכוך עם בתי העסק אותם דורשים המפגינים לסגור ולפרקים אף היה נראה כי מישהו הודיע מבעוד מועד למפעילי העסקים כי רצוי שהערב הם יישארו סגורים עד לסיום ההפגנה.

המארגנים מצידם מבטיחים להמשיך ולהפגין עד אשר ראש העיר חולדאי יתחיל לאכוף את החוק ולסגור את העסקים הלא חוקיים שהציפו את שכונות דרום העיר.

תלמידי עירוני י"א: "חולדאי השפיל אותנו"

בכתבה שפורסמה היום באתר MYNET דווח כי ראש העיר חולדאי העליב השבוע תלמידי תיכון מדרום העיר במסגרת הרצאה שנתן בכנס צעירים לפני גיוס.

"ראש עיריית תל אביב שיבח את תיכון חדש על נתוני הגיוס הגבוהים. תלמיד עירוני י"א, שנתוני הגיוס בו עומדים על 90 אחוז, תהה מדוע חולדאי אינו מתייחס אליהם, וזכה ממנו לתשובה: אתם עוד לא הוכחתם את עצמכם. המורים והתלמידים: הוא השפיל אותנו. למחרת, בעקבות מחאת התלמידים והמורים, התייצב הראיס בתיכון והתנצל על דבריו", כך נכתב בכתבה.

בהמשך הכתבה סופר כי במהלך האירוע פנו תלמידים תושבי דרום העיר לחולדאי ושאלו מדוע אינו מטפל בסוגיית הזרים. השאלה זכתה למחיאות כפיים מצד הקהל וראש העירייה השיב: "אם יש כזה רעש אני לא עונה על השאלה" ועבר לשאלה הבאה.

בעקבות הדברים פנה המנהל דרור איסרוב ללשכת חולדאי ומחה על הדברים. ביום רביעי התייצב חולדאי בתיכון כדי להבהיר את דבריו. "הבנתי שנפגעתם מדבריי", אמר להם. "אני אומר לכם אם זה ככה — אני מתנצל".

רקע על תיכון עירוני י"א (ויקיפדיה)

תיכון עירוני י"א בתל אביב הוא בית ספר ייחודי, בכך שלומדים בו תלמידים ממגוון גדול של רקעים חברתיים ותרבותיים, שלא מצאו את מקומם הראוי בבתי ספר אחרים, בגלל קשיים מיוחדים בלימודיהם. לרוב, הקשיים אותם חוו התלמידים נבעו מרקע חברתי, תרבותי או משפחתי שלא הכשיר אותם להצלחה בבית ספר עיוני ברמה המקובלת בישראל. בית הספר התיכון עירוני י"א מהווה בשביל התלמידים האלה הזדמנות שניה (ולמעשה, אחרונה) לסיים את לימודיהם עם תעודת בגרות מלאה. בנוסף, בית הספר מהווה מסגרת שבה הם יכולים לקנות לעצמם ערכים ונורמות שיסייעו להם בחייהם הבוגרים.

כדי להשיג את המטרות שהוצבו לו, בבית הספר עובד צוות חינוכי מקצועי ומיומן במיוחד בכל הקשור לתכנים לימודיים ולבניית תוכניות לימודים. בית הספר עושה מאמץ מיוחד, יחסית לבתי ספר רגילים, כדי שכל תלמיד ותלמידה המסוגלים לכך יממשו את היכולת הטמונה בהם, לדעתם של אנשי הצוות החינוכי. מאמץ זה מתבטא ביחס אישי במיוחד; התחשבות ברקעם המיוחד של התלמידים; תמיכה ועידוד באמצעים מגוונים, כולל תמיכה רגשית אינטנסיבית, מעבר למקובל בבתי ספר תיכוניים; עזרה של חונכים ומתנדבים; ועוד.

בית הספר שוכן בצפון תל אביב, במתחם ששימש בעבר את בית החולים הירקון. בחלק הדרומי של המתחם שוכן הבניין החדש של הקונסרבטוריון הישראלי למוסיקה תל אביב.

בבית הספר לומדים כיום כ-300 תלמידות ותלמידים בשכבות ט' עד י"ב. התלמידים באים ממגוון של סביבות תרבותיות, כגון: משפחות של עובדים זרים, שכונות שבהן רמת הלימודים נמוכה ביחס לממוצע, בעיקר בדרום תל אביב, יפו ופרוורי העיר, אך עם זאת כשליש מהתלמידים מגיעים משכונות צפוניות. כמו כן יש בבית הספר מגוון של לאומים ובהם: יהודים תושבי כל השכונות, ערבים תושבי יפו והשכונות הדרומיות, ובני עובדים מארצות חוץ.

Print Friendly, PDF & Email

השאר תגובה

דואל שלך לא יפורסם.

דילוג לתוכן