'שופטי בג"צ מתירים את דמנו' – הסתיימה הפגנת תושבי דרום ת"א בעקבות נסיון אונס הילדה ביד-אליהו

מאות מתושבי שכונות דרום תל-אביב השתתפו הערב בהפגנה וצעדת מחאה שאורגנו ע"י "וועד הפעולה", 'המטה להצלת דרום תל אביב' וועדי הפעילים של השכונות. ההפגנה החלה בהתארגנות בצומת הרחובות ההגנה והאצ"ל בשכונת התקווה ומשם צעדו המפגינים לאורך רחוב יגאל אלון, לה-גווארדיה וההגנה.

המפגינים קראו לראש הממשלה נתניהו ולראש עיריית ת"א חולדאי לקחת אחריות על המצב הקשה בדרום העיר, להכריז על מצב חירום ולהתחיל בפינוי מיידי של המתסננים אשר מציפים את שכונותיהם.

המפגינים נשאו שלטים רבים שעיקר המסר בהם הוא כלפי הממשלה ושופטי בג"צ שמתירים לדבריהם את דם התושבים. בקרב המפגינים ניכרה התחושה כי המדינה בגדה בהם ונטשה אותם במאבקם על הבית ולראיה מקרה התקיפה הקשה וניסיון האונס של הילדה מהבוקר.

חלק גדול מהמפגינים הפנה אצבע מאשימה כלפי ראש העירייה רון חולדאי, בית המשפט העליון וארגוני השמאל המסייעים למסתננים.

במהלך ההפגנה חסמו המפגינים את צומת רחובות לה-גווארדיה ויגאל אלון וישבו על הכביש במחאה. כוחות גדולים של משטרה ומג"ב בראשות מפקד המחוז מנעו מהמפגינים לנוע לעבר התחנה המרכזית ושמרו על הסדר.

במהלך הצעדה עברו התושבים סמוך לבית בו ארע הבוקר המקרה הקשה, אולם מפאת שמירה על פרטיות המשפחה, הם נמענו מלהיכנס לסמטת הרחוב ולהתקרב למקום.

המפגינים חוסמים את הצומת

כך התבטא בפנינו דובר המטה להצלת דרום תל אביב: "המקרה של הבוקר מתווסף לעשרות מקרים שמתרחשים בשכונות דרום תל אביב מדי יום ומרביתם אינם מדווחים בכלי התקשורת. מזה חודשים ושנים שתושבי דרום תל אביב מופקרים ע"י רשויות המדינה והייאוש והתסכול השתלטו על כולנו. מדינת ישראל השקיעה מיליארדי שקלים בהקמת מחנה מעצר ושהייה לאלפי מסתננים בנגב שנותר שומם. אנחנו קוראים לממשלה לקבל החלטה ולהעביר אלפי מסתננים מהשכונות אל מתקני השהייה. אני מפחד לדמיין מה היה קורה הבוקר אם אב הבית לא היה נוכח כדי להגן על אשתו ובתו הקטנה. יכול להיות שהיינו עומדים כאן היום ומדברים על רצח ואונס של אם וילדה. איפה מצפונם של ארגוני זכויות האדם ושל שופטי בג"צ שכל כך מתאמצים להשאיר את המסתננים בלב המדינה ?!".

סוזי תושבת קריית שלום הפנתה אצבע מאשימה כלפי ראש העיר חולדאי: "דרום תל אביב הפכה לבירת המסתננים של ישראל בחסותו של רון חולדאי. הוא דאג להפוך את שכונת נווה שאנן למחנה פליטים על חשבון תושביו הנאמנים. הערב הוא אף התבטא בנושא וטען שהמדינה חייבת לתת להם עבודה כדי שהפשיעה מצידם תפחת וכי לדבריו הם עתידים להישאר כאן עוד הרבה שנים. אני לא בדיוק הבנתי את המסר של חולדאי – האם לדבריו חוסר עבודה היא סיבה מספיק טובה לאנוס ? רק לפני מספר חודשים הזדעזנו ממקרה האונס המחריד של קשישה בת 83 והבוקר התעוררנו לנסיון אונס של בת 8. מה עוד צריך לקרות כדי שרשויות המדינה יתעוררו ?! אנחנו יושבים על חבית חומר נפץ שמתחילה להתלקח והפיצוץ יגיע בבוא היום".

בתוך כך, לבקשת המשטרה הוארך מעצרו של המסתנן מסודן ב-6 ימים.

המשטרה מחשידה את הצעיר מסודן באונס, התפרצות, תקיפה שגורמת לחבלה וגניבה.

במשטרה סבורים כי החשוד היה מעורב בתקיפות בעלות מאפיינים דומים בעבר ולכן ביקשה מבית המשפט להוציא צו איסור פרסום על שמו ותמונתו של החשוד כדי לאפשר מסדר זיהוי. במשטרה אומרים כי החשוד לא משתף פעולה עם חוקריו.

Print Friendly, PDF & Email

השאר תגובה

דואל שלך לא יפורסם.

דילוג לתוכן