ראשוני: רכב נהוג בידי מסתנן מעורב בתאונה בה נפגעו 3 צעירות בשכונת התקווה

לקראת השעה 12:00 הצהריים דווח על תאונה בשכונת התקווה ועל 3 ילדות פגועות. מתיאור האירוע עולה כי רכב נהוג בידי מסתנן מסודן ככל הנראה שיכור מעורב בתאונה ברחוב הלח"י שבה נפגעו 3 ילדות שהיו במקום.

דובר מד"א, זכי הלר מסר:

"ב-12:15 נמסר למד"א מרחב דן על רכב שככה"נ פגע ברכב ונעצר על אי תנועה, ברח' הלח"י בשכונת התקווה בת"א. חובשים ופרמדיקים של מד"א העניקו טיפול רפואי ופינו לביה"ח דנה 3 ילדות כבנות 12 , מהם: 1 במצב קל עד בינוני".

מדיווח שקיבלנו מקרובת משפחה של אחת הנפגעות היא מתארת:

"3 הבנות עמדו על המדרכה בתחנת האוטובוס ברחוב לח'"י לכיוון קריית שלום, הרכב הגיח לכיוונם עלה על המדרכה פגע בשלושת הבנות וניסה לברוח. תוך כדי המנוסה הוא עלה על מעבר חציה ונעצר בגדר ההפרדה תוך שהוא פוגע ברכב אחר, עוברי אורח הצליחו לעצור את הנהג. לטענת המשטרה הנהג היה שיכור".

תושב נוסף מספר: "מדובר ב 2 סודנים בסביבות גיל 30 שנהגו ביונדאי לבנה. הנהג הפוגע נסע במהירות מופרזת ברחוב לח"י שכונת התקווה. באותו הזמן ישבו בתחנת האוטובוס 3 ילדות בגיל 14 שמתגוררות בקרית שלום. הנהג פגע בהם בתוך התחנה והמשיך בנסיעתו תוך שהוא פוגע גם בגדר הפרדה, הנהג משכונת התקווה נתפס אבל חברו שהיה איתו ברכב ברח. מספרים עליו שהוא מוכר כאדם שנהג לנסוע בפראות."

רק השבוע התריעו תושבי דרום תל אביב מעל כל במה אפשרית כי מסתננים נוהגים ברכבים בשכונות הדרום בצורה פרועה כאשר חלקם שיכורים ומסכנים את חייהם של התושבים. בשבועות האחרונים אף פורסם סרטון וידאו בו מתואר מגרש חניה בשכונת נווה שאנן שהוסב למגרש לימוד נהיגה מאולתר בניגוד לחוק ובו נערכים "שיעורי נהיגה" לשוהים הבלתי חוקיים. לפני מספר חודשים דיווחנו באתר על מקרה בו רכב עם חמישה מסתננים התהפך במרכז שכונת שפירא ובנס לא נפגע איש (לחצו לכתבה ולוידאו מהמקרה).

שיעורי נהיגה פיראטיים:

חברת הכנסת איילת שקד אף פנתה בנושא לשר לבטחון פנים אהרונוביץ' ופרסמה השבוע את ההודעה הבאה:

"תושבי דרום ת"א היקרים, דיברתי עכשיו עם השר לביטחון פנים. הוא אמר שכן ניתן להרחיק לסהרונים מסתננים שנוהגים ללא רישיון. אין להם אפשרות להוציא רישיון לכן מסתנן שנוהג ברכב עושה זאת ללא רישיון. תעבירו מספרי רכב לתחנת המשטרה. מברור נוסף עולה שחלקם מוציאים רשיון תייר דרך מצריים לשנה. בנוסף, ראשות ההגירה היום דיווחה שתוך שבוע יפורסם תזכיר חוק חדש ושמתקן השהייה הפתוח יכול להכיל 3500 מקומות שיאוישו תחילה ע״י המסתננים מסהרונים ובהמשך יתחיל תהליך של הוצאת מסתננים מהשכונות והעברתם למתקן. 3500 זה טיפה בים אבל קודם שיתחילו."

בעקבות המקרה פרסמו מטעם המרכז למדיניות הגירה ישראלית את ההודעה הבאה:

"השר אהרונוביץ דורס אותנו! מזה חודשים תושבי דרום תל אביב מתלוננים על מסתננים שנוהגים ללא רישיון; שיכורים; ללא ביטוח או טסט והמשטרה לא עושה דבר. קיבלנו עדויות על מסתננים שיכורים שהיו מעורבים בתאונות והורשו להמשיך בדרכם. היום האנרכיה הזו גבתה מחיר כבד."

אם כן, היום התממש חששם של התושבים ומדיווחים אותם קיבלנו נראה כי אינם מתכוונים לעבור על כך לסדר היום וככל הנראה תיערך הפגנת מחאה.

עדכון (2/11) לגבי מחאת התושבים:

הערב (מוצ"ש) תיערך עצרת מחאה של תושבי דרום תל אביב מול ביתו של השר יצחק אהרונוביץ ברחוב תל צור 16 באבן יהודה.

ההתארגנות תהיה בשעה 18.30 ברחוב ישראל גורי 32, מול בנק הפועלים, בקרית שלום ומשם תצא שיירת רכבים לאבן יהודה.

Print Friendly, PDF & Email

השאר תגובה

דואל שלך לא יפורסם.

דילוג לתוכן