אהרונוביץ וחולדאי לנציגי תושבי דרום ת"א: "נשתף פעולה ונחזיר לכם את תחושת הבטחון בהקדם"

בעקבות תאונת הדרכים עליה דיווחנו באתר, בה נפגעו 3 תלמידות על ידי מסתנן שיכור והפגנת התושבים מול משכנו של השר לבטחון פנים אהרונוביץ במוצ"ש שנערכה בעקבותיה, ולאור הסיכום בין נציגי התושבים והשר, נערכה הערב בתחנת שרת (לוינסקי) פגישה בהשתתפות השר, ראש עירית תל אביב, נציגי העירייה והתושבים, מפקד משטרת מחוז ת"א, מפקד מרחב יפתח ואנשי משטרה בכירים נוספים.

הפגנת התושבים במוצ"ש - הטריגר להגעת השר לפגישה הערב

מצד התושבים נכחו ונשאו דברים חברי מועצת העיר תל אביב, שלמה מסלאווי וחיים גורן, חברים נוספים מסיעות "דרום העיר" ו-"תל אביב בטוחה" ועוד נציגי שכונות.

נציגי התושבים העלו בפני השר והנוכחים את תחושת חוסר בטחונם האישי, את מצוקתם לאור המצב הקשה בשכונות, וטענו לאוזלת יד חסרת אחריות מצד משטרת ישראל ויתר הגורמים הרלוונטים בכל הקשור להענקת הגנה לאזרחים.

נושאים נוספים עליהם דנו בישיבה התייחסו לתופעת העסקים הלא חוקיים שמוכרים אלכוהול לכל דורש 24/7, שוק הרוכלות הבלתי חוקית בשכונת נווה שאנן ומקרי הנהיגה הפרועה של מסתננים ברכבים ללא טסט ללא ביטוח וללא רישיון.

חולדאי שזמן רב לא נכח בפגישה עם גורמי משטרה או ממשלת ישראל בכל הקשור לנושא המסתננים, נענה לבקשתו של השר אהרונוביץ והגיע הערב לפגישה המשותפת.

בניגוד לתחושת התושבים בשנים האחרונות, נראה כי הפעם ראש עיריית תל אביב יפו חולדאי, עמד בתוקף לצידם, הביע הבנה למצוקתם והצדיק את כל שאמרו.

בדבריו בישיבה המשותפת הוא האשים את משטרת ישראל שלטענתו מדיניותה מעודדת פשיעה בקרב המסתננים, ואף ציין כי בדרכו למפגש בלב שכונת נווה שאנן לא ראה שוטר אחד.

חבר המועצה חיים גורן שאל את השר מדוע ב-18 רשויות ברחבי הארץ קיים מודל של 'שיטור עירוני' ואילו בדרום תל אביב שהיא כיום אחד ממוקדי האלימות הגדולים בארץ הפרוייקט לא מתקיים.

בתגובה לדברים שאל השר אהרונוביץ את ראש העיר חולדאי אם יהיה מוכן לשיתוף פעולה בהפעלת כוח שיטור עירוני משותף. חולדאי מבחינתו השיב בהחלטיות כי אין כל בעיה לתת כל סיוע שידרש על מנת להפעיל כוח שיטור עירוני שכזה אשר יקבל סמכויות משותפות של אכיפת חוק ופיקוח עירוני.

השניים סיכמו לדון כבר מחר בדרכים לקידום הקמתו של כוח השיטור/פיקוח המשותף והשר אהרונוביץ טען כי ראש העיר יזכה לשיתוף פעולה מיידי, ואף הבטיח לנציגי התושבים כי תוך זמן קצר יראו שינוי בשטח.

הצדדים סיכמו כי בעוד כחודש תיערך פגישה חוזרת בה כולם יטלו חלק על מנת לבחון את תוצאות ההחלטות שהתקבלו ולגבש דרכי פעולה נוספים ככל שידרשו.

בתוך כך, דיווחו הערב תושבים כי בשעה האחרונה נצפו ברחובות ההגנה והאצ"ל שתי ניידות משטרה ושוטרי מג"ב אשר עוצרים רכבים בהם נוהגים מסתננים ובודקים רישיונות.

תוכנית הפעולה אותה הציג חבר המועצה חיים גורן בישיבה

סייעו בהכנת הידיעה חברי וועד הפעולה של דרום תל-אביב.

Print Friendly, PDF & Email

השאר תגובה

דואל שלך לא יפורסם.

דילוג לתוכן