המדינה לבית המשפט: "כיום ניתן לגרש מסתננים לדרום סודן"

מסתבר כי עתה סבורה מדינת ישראל כי ניתן לגרש מסתננים בחזרה לדרום סודן, וזאת בעקבות התייצבות המצב המדיני והחברתי בדרום סודן.
כך הצהירה היום המדינה בתשובתה לבית המשפט מחוזי בירושלים בעקבות וכתגובה לעתירה שהוגשה כנגד הגירוש.
כבוד השופט מרזל יגאל הוציא בחודש מארס האחרון צו ארעי כנגד ביצוע הגירוש, וכעת מבקשת המדינה לבטלו ולדחות את העתירה שהגישו חמישה ארגונים.
העתירה הוגשה כנגד החלטת שר הפנים, מר אלי ישי, להעניק 1,000 אירו לכל מסתנן שישוב מרצונו לדרום סודן, ולהתחיל ב-1.4.12 בהרחקת מי שלא ישובו מרצונם.לדברי פרקליטות המדינה, עמדת המדינה מבוססת על בדיקה מקצועית ומעמיקה של משרד ראש הממשלה, משרד הביטחון, משרד החוץ ומשרד הפנים.
"המצב הכולל והאפשרות להחזיר באופן בטוח לדרום סודן נוטר על-ידי גורמי המקצוע במהלך מספר חודשים, עד שבשלהי שנת 2011 הוחלט כי המצב יציב מספיק ומאפשר חזרה לדרום סודן לרבות של סודנים אשר לא ייצאו מרצון", אומרת הפרקליטות.עוד נכתב בתגובת המדינה, כי בעקבות השינויים בדרום סודן גיבשו משרד החוץ והמטה לביטחון לאומי חוות דעת עדכנית בנוגע למצב הביטחוני והכללי במדינה.
משרד החוץ קבע שההחזרה אפשרית הן מבחינת המצב בשטח והן מבחינת החוק הבינלאומי, וחוות דעתו אומצה במלואה בידי המטה לביטחון לאומי במשרד ראש הממשלה.
המדינה טוענת, מסכמת הפרקליטות, כי "ההחלטה על הפסקת מדיניות אי ההרחקה הזמנית כלפי דרום סודן היא החלטה נכונה וסבירה, שאין מקום להתערב בה".
Print Friendly, PDF & Email

השאר תגובה

דואל שלך לא יפורסם.

דילוג לתוכן