לשכה משפטית לרווחתם של תושבי דרום תל-אביב נפתחה אמש בשכונת שפירא

שיתוף פעולה של ‘הפורום המשפטי למען ארץ ישראל’ וסיעת ‘דרום העיר’ בראשות חבר המועצה חיים גורן בסיוע חברת הכנסת איילת שקד מהבית היהודי, הביא אמש לפתיחתה של לשכה משפטית חדשה בשכונת שפירא בה יתנו עורכי דין סיוע משפטי לתושבי דרום תל אביב אשר נפגעו כלכלית או פיזית או נפשית ועוד כתוצאה מריכוז המהגרים הזרים בשכונות הדרום.

עשרות עורכי דין החברים בפורום המשפטי למען ישראל התכנסו לפני מספר ימים בתל אביב וסיירו בשכונות דרום העיר לשמוע את התושבים ולסייע בתחום המשפט במאבק נגד המסתננים.

בתום הכנס הוחלט על הקמת מרכז סיוע משפטי לתושבי דרום העיר, כאשר מתנדבים מבין חברי הפורום יגיעו למקום מידי שבוע כדי לקבל את פניות התושבים.

אמש (שלישי) נחנכה הלשכה בהשתתפות ראשי היוזמה. מטרת הלשכה לאסוף עדויות ולבחון אפשרויות משפטיות לתביעות שונות על מנת לקבל פיצוי על הנזק שנגרם ובמקביל להביא לחקיקה נכונה יותר עבור המצב בדרום העיר.

חברי הפורום – עורכי דין המקדישים מזמנם בהתנדבות למען משימות ציוניות – התגייסו לסייע לתושבי דרום תל אביב שנפגעו מתופעת המסתננים ויאיישו לצורך כך את הקליניקה משפטית שתסייע בחינם לתושבים.

כך למשל, הם החלו כבר לטפל בעניינה של קשישה שגרה בבניין בו רוב הדירות פוצלו ומוכשרות לזרים ואשר סובלת מנזקים כבדים לחצר הבניין ולחדר המדרגות. בנוסף לסבל בו היא שורה קיימות בבניין בה היא מתגוררת גם אין סוף בעיות בטיחות כגון – חיבורים פיראטיים של חשמל ובלוני גז ועוד. עורכי הדין יבדקו האם ניתן לתבוע את בעלי הדירות, את הרשויות, את מס ההכנסה שלא גובה מס על רווחי המשכיר וכדומה.

כמו כן תטופל תושבת שנפגעה פיזית והוכרחה לעבור ניתוחים וטיפולים על מנת לסייע לה לקבל פיצוי.

במישור החקיקתי יפעלו עורכי הדין לנסח חוקים ותקנות שיסייעו לרשויות לאכוף את שמירת החוק בדרום תל אביב.

תושבים ושותפי היוזמה בטקס הפתיחה של הלשכה

חבר המועצה חיים גורן מברך על התגייסות חברי הפורום: “זהו המעשה הנכון במקום הנכון. אנו מקווים שתושבי השכונות קשישים וכאלו שאין ידם משגת לשכור עורכי דין יזכו סוף סוף למעט פיצוי על החיים הבלתי אפשריים שנכפו עליהם כתוצאה מהתעלמות הרשויות וחוסר טיפולם הבעייה לאורך שנים”.

עורכי הדין של הפורום יאיישו את הלשכה ברחוב מסילת ישרים 27 (שכונת שפירא) לסירוגין.

תושבים שמרגישים כי נפגעו באופן משמעותי מהתופעה מוזמנים להגיע לפגישה בלשכה.

לתיאום פגישה יש להתקשר למשרדי הפורום במספר 02-5022202 או למשרד סיעת דרום העיר בעירייה 03-5218782 (ניתן להשאיר הודעה עם פרטים).

מתחילים לעבוד...
הודעת הפורום המשפטי
Print Friendly, PDF & Email

השאר תגובה

דואל שלך לא יפורסם.