סקר מיוחד שערך ידיעות אחרונות בקרב תושבי ת"א קובע כי 63% מהנשאלים בעד פינוי המסתננים

בשנים האחרונות השתנתה חדשות לבקרים דעתם של תושבי תל אביב ביחס לסוגיית הזרים בעיר.

בין היתר היא נעה בין רחמים וחמלה לחשדנות וכעס. אין ספק שמאורעות הימים האחרונים והבעיה ההולכת וגוברת של הצפת שכונות דרום העיר מראה אותותיה בקרב כלל תושבי העיר.

סקר ד"ר מינה צמח ומכון דחף שנערך השבוע עבור "ידיעות תל אביב" חושף כי דעת הקהל לגבי סוגיית הזרים התייצבה וכי רוב מכריע של הנשאלים (63 אחוז) תומך בגירוש המהגרים מאפריקה ממדינת ישראל.

המצב כיום הוא שרובם המכריע של הזרים מציף את שכונות דרום העיר, ומסתבר כי החלוקה הפנימית של תוצאות הסקר מצביעה על כך ש־75 אחוז מתושבי שכונות הדרום תומכים בגירוש, לעומת 53 אחוז מתושבי מרכז העיר ו־60 אחוז מתושבי השכונות שמצפון לירקון.

כמו כן, בקרב אלו שלא הביעו תמיכה בגירוש מסתבר כי רובם (73 אחוז) טענו שהמדינה צריכה להעניק למהגרים מאפריקה אישורי עבודה. גם כאן המגמה נמשכה שעה שחלק גדול יותר מתושבי מרכז־צפון תמכו במתן אישורי עבודה לעומת תושבי שכונות הדרום (81 אחוז לעומת 64).

מהסקר עולה נתון מעניין נוסף שמראה כי 50 אחוז מהמרואיינים חוששים מאוד או די חוששים מאלימות מצד המהגרים מאפריקה. בין היתר 37 אחוז מהמרואיינים סברו שהמעורבות של המהגרים מאפריקה בפלילים גבוהה לעומת זו של שאר תושבי תל אביב.

הסקר המלא יפורסם בגיליון השישי הקרוב של עיתון ידיעות אחרונות.

Print Friendly, PDF & Email

השאר תגובה

דואל שלך לא יפורסם.

דילוג לתוכן