תושבי דרום תל אביב חסמו כבישים

פעילים מדרום תל אביב חסמו הערב את הירידה מקיבות גליות לכביש 1. שפי פז, פעילה ותושבת דרום תל אביב:" הפכנו למיעוט בשכונות שלנו ואנחנו נלחמים על הבית."

עשרות פעילים, תושבי תל אביב, חסמו הערב (1.10) את הירידה מקיבוץ גליות לכביש 1, לדברי הפעילים מדובר במיקום סמלי- הירידה מדרום תל אביב לירושלים. הפעילים עצרו את התנועה, נופפו בשלטים והתיישבו על הכביש כשהם קוראים לבג"ץ להפסיק להפקיר את חייהם. לא נרשמו עימותים ונהגים רבים הביעו הזדהות ותמיכה במאבק.

הפעילות היא חלק משרשרת פעולות המתוכננות ע"י תושבי דרום תל אביב. השבוע הגישו תושבים תלונות במשטרה נגד מסתננים שחדרו לישראל,  ובמוצאי יום הכיפורים מתוכננת הפגנת תמיכה גדולה בדרום תל אביב בנוכחות שר הפנים וחברי כנסת.

 

יונתן יעקובוביץ’, ראש תחום הסברה במרכז למדיניות הגירה ישראלית אומר כי ההפגנה נועדה לסמן כי פסיקת בג"ץ איננה סוף פסוק והתושבים אינם מתכוונים להיכנע או להפסיק למחות, עד להשבת הביטחון  האישי וחיי הקהילה שלהם, שנעלמו מאז שהחלה תופעת ההסתננות.

שפי פז, פעילה ותושבת שכונת שפירא:" אנחנו נמשיך במאבק עד שהצדק ייצא לאור, לא ניתן שיפקירו את חיינו במדינה. הפכנו למיעוט בשכונות שלנו ואנחנו נלחמים על הבית."

Print Friendly, PDF & Email

השאר תגובה

דואל שלך לא יפורסם.

דילוג לתוכן