עשרות תושבי דרום תל אביב קיימו צעדת מחאה בשדרות רוטשילד

התושבים צעדו ממאהל המחאה שהקימו בכיכר הבימה וקראו להוצאתם של המסתננים משכונות הדרום והחזרת הביטחון לתושבים. מארגני המחאה הצהירו כי ימשיכו במאבקם עד שיוצאו המסתננים מהשכונות.

עשרות תושבי דרום תל אביב קיימו הערב צעדת מחאה בשדרות רוטשילד בתל אביב. התושבים מחו על ביטול החוק למניעת הסתננות וקראו להוצאתם המיידית של המסתננים משכונות הדרום. התושבים נשאו שלטים נגד בג"ץ וקראו לממשלה להוציא את המסתננים ולשקם את שכונות דרום תל אביב.

אוהל המחאה של תושבי דרום תל אביב עבר השבוע מירושלים לשדרות רוטשילד."הסמל הכי מובהק של התל אביביות האדישה, חמש דקות מהסיוט של נווה שאנן ומאות שנות אור ממנה", כפי שציינו התושבים. התושבים עצרו מול בתי הקפה ההומים וקראו אל עבר המבלים כי גם הם רוצים לחוש ביטחון ולצאת לבלות בשעות הערב דבר שנמנע מהם בחמש השנים האחרונות.

אורלי יוגיר, מנכ"לית המרכז למדיניות הגירה ישראלית ומיוזמות המחאה: "התושבים דורשים פתרון אמיתי, מלא ומקיף, לבעיית המסתננים, ובראש ובראשונה את הוצאתם המיידית משכונות דרום תל אביב וערים אחרות למתקני מיון ומעבר, ואת הקצאת המשאבים הדרושים לשיקומן של השכונות."

שפי פז, תושבת שכונת שפירא:" מטרת האירוע  היא להמשיך ולהפיץ את ההצהרה שלנו כי לא נסתפק יותר בתיקון כזה או אחר לחוק ההסתננות. ולא ניתן לממשלה לעבוד עלינו יותר. הגיע הזמן שהמדינה תיקח אחריות על הבעיה שהיא יצרה וטיפחה במו ידיה."

במהלך השהות של התושבים באוהל המחאה הוקרנו סרטים על מציאות התושבים בעיר המסתננים של דרום תל אביב, הוחתמו עוברים ושבים על עצומה הקוראת להוצאת המסתננים משכונות הדרום  והתקיימו מיצגים המבטאים את מצוקתם של תושבי הדרום. התושבים ציינו כי ימשיכו במאבקם בכל רחבי הארץ עד אשר ימצא הפיתרון ויוחזר הביטחון לשכונות הדרום.

דורשים פתרון מיידי - צילום: אריאל אבני
Print Friendly, PDF & Email

השאר תגובה

דואל שלך לא יפורסם.

דילוג לתוכן