כנופיות החופים מכות שנית – הישרדות נוסח חופי ת"א

בסוף השבוע האחרון הוצבו בחופי תל אביב מאות שוטרים חלקם גלויים וחלקם סמויים בניסיון חסר סיכוי להילחם בתופעת הפשיעה ההולכת ומחמירה של כנופיות מסתננים רעבים שמכייסים מכל הבא ליד, תיקים, ארנקים ובעיקר סמארטפונים יוקרתיים. הגענו למצב בו משטרת ישראל קוראת לציבור המתרחצים להימנע מלקחת לחופים ציוד יקר ערך.

על פי המודל שפיתחה המשטרה בכל סוף שבוע מוצבים  בחופי העיר מאות שוטרים, בלשים, שוטרי סיור ושוטרים קהילתיים חלקם באופן גלוי וחלקם באופן סמוי, כאשר הם נעזרים באמצעים מודיעיניים וטכנולוגיים מתקדמים.

תפקיד הכוחות בשטח הוא לאתר כנופיות של מסתננים כייסים, לעקוב אחריהם, לתעד אותם בפעולה ולאחר מכן לבצע את מעצרם.

המשטרה מדווחת על מאות מקרים בכל חודש של גניבות ממתרחצים וככל הנראה כמות המקרים רק תגבר כאשר אנחנו מתקרבים לחודשי הקיץ החמים בהם חופי הים יוצפו במבלים.

במשטרה מספרים כי כנופיות המסתננים פיתחו שיטות ייחודיות לביצוע הפשע.

הכנופיות מגיעות לחופים בהרכבים חמישה – שישה חברים. לכל אחד מחברי הכנופיה יש תפקיד לביצוע המשימה. שניים מחברי הכנופיה נוהגים לשבת בעמדת תצפית על החוף בדרך כלל בקרבת שוברי הגלים וכך הם עוקבים על המתרחצים המגיעים לחוף. לאחר שהם מזהים את האובייקט (ברוב המקרים מדובר על משפחות עם ילדים קטנים, או זוגות מתרחצים) הם מתחילים במעקב. כאשר הם מזהים כי המתרחצים נכנסים למים והציוד מופקר, הם יוצרים קשר טלפוני עם שאר חברי הכנופיה שנותרו על החוף ומכוונים אותם לעבר המטרה. אלו מגיעים מהר למקום, אוספים את הציוד ומיד מעבירים אותם לחבר כנופיה נוסף שתפקידו להוציא במהרה את הרכוש הגנוב מהחוף. כך בעצם אם חברי הכנופיה משוטטים באקראי לא יהיה ניתן לתפוס אותם כשהשלל בידיהם ולאסוף נגדם ראיות מפלילות.

לטענת המשטרה התופעה מתרחשת מדי יום ובעיקר בסופי השבוע, כאשר המשטרה מציבה כמות קטנה של שוטרים בימי חול וכמות גדולה של שוטרים בסופי שבוע בניסיון לעצור את התופעה המתפשטת. המשטרה מאד זקוקה לעזרת הציבור במניעת התופעה ויודעת שהיא לבד לא תוכל למגר את התופעה. לטענת המשטרה אם האזרחים ימנעו מלהגיע לחוף עם ציוד יקר ערך, ארנקים ואו מכשירי טלפון יקרים, יש סיכוי מסוים שהתופעה תיבלם, בכל מקרה משטרת ישראל קוראת לציבור להפגין ערנות ולדווח לה על כל מקרה ומקרה.

Print Friendly, PDF & Email

השאר תגובה

דואל שלך לא יפורסם.

דילוג לתוכן