תושבת דרום תל אביב פונתה לבית החולים לאחר שהותקפה על ידי מסתננת

קבוצת פעילות למען תושבי דרום תל אביב ובתוכן אישה מבוגרת וחולת לב, הותקפו באלימות אתמול (יום א') בשעות הערב, על ידי מסתננת אחוזת אמוק שפגעה בהן, בעזרת קרש.

קבוצת הפעילות הגיעו יחד עם פקחי סל"ע של העיריה לסייע לתושבת נווה שאנן בפינוי ערימות של פסולת שהצטברו בבניינה מאז החלה תופעת ההסתננות. בשלב מסוים, לאחר שפקחי העיריה עזבו את האזור, התפתח עימות מילולי עם מסתננת שגרה ברחוב שהדרדר תוך זמן קצר למתקפה אלימה, כאשר המסתננת, אחוזת אמוק, תוקפת שוב ושוב את התושבות בעזרת קשר גדול. המתקפה הסתיימה לאחר דקות ארוכות כאשר עוברי אורח התערבו. התושבות הגישו תלונה במשטרה נגד המסתננת והיא נעצרה ונלקחה לחקירה.

אלישבע גדעון, תושבת שכונת התקווה שפונתה לבית החולים בעקבות חבטות שספגה בגבה מספרת: "עמדתי ברחוב כשהתפתחה מהומה והאשה החלה לתקוף אותי בקללות איומות. כאשר עניתי לה שהיא הגיעה ממצרים ועליה לחזור לשם, היא תקפה אותי באלימות בעזרת קרש. עוברי אורח לא סייעו לנו, כנראה הם חששו להסתבך. פינו אותי למיון עם חשש לשבר בצלעות ופגיעה  בריאות".

שפי פז, תושבת דרום תל אביב שצילמה את האירוע מתארת אווירה של "חבית דלק" בדרום תל אביב: "עצם הנוכחות שלנו כקבוצה ברחוב שרובו ככולו מסתננים מספיק להצית את האש הזאת. ההתקפה הפתיעה אותנו לגמרי. אנחנו כבר רגילות לקללות ויריקות,  אבל זו הפעם הראשונה שנתקלנו באלימות שכזו, היה לה מבט של רצח בעיניים. עד היום ראינו אלימות שכזו רק בין המסתננים. אם הממשלה לא תתעשת, הבעיה הזו תתפוצץ לכולנו בפנים וזו לא תהיה רק הבעיה של תושבי דרום תל אביב".

אורלי יוגיר, מנכ"ל המרכז למדיניות הגירה ישראלית אומרת כי: "בניגוד לדעה הרווחת, המצב בדרום תל אביב לא משתפר אלא מחמיר מיום ליום. על אף שזרם הכניסה לישראל הצטמצם, אוכלוסיית המסתננים משתקעת מיום ליום ואנו עדים ליצירתן של שכונות מהגרים נעדרות חוק, בהן האלימות חוגגת ואזרחי ישראל חוששים לשלומם. יש להציב את הוצאת המסתננים מישראל בראש סדר העדיפות של הממשלה, כי הזמן פועל לרעתנו".

Print Friendly, PDF & Email

השאר תגובה

דואל שלך לא יפורסם.

דילוג לתוכן