משרד הביטחון מכין תוכנית להקמת עיר אוהלים למסתננים בדרום הארץ

ראש הממשלה ביקש משר הביטחון, לבחון אפשרויות מיידית לאכלוסם של כ-5,000 מסתננים מאריתריאה וסודן בעיר אוהלים בדרום הארץ, כחלק מתוכנית רחבה לצמצום מספר המסתננים השוהים בארץ. לפיכך צפוי הערב משרד הביטחון להציג בפני ראש הממשלה את תוכניתו להקמת עיר אוהלים בגבול מצרים-ישראל שתאכלס את המסתננים.

משרד הביטחון כבר צבר ניסיון בנושא במסגרת פרוייקטים קודמים, בהם הקמת עיר אוהלים לשיכון אלפי המגורשים מגוש קטיף במהלך ההתנתקות ובפרוייקט נוסף של הקמת עיר אוהלים בכלא המחבלים קציעות. בשני פרוייקט אלו הצליח המשרד להקים תשתיות ולפרוס אלפי אוהלים בזמן קצר.

אין ספק כי גם הפעם מדובר בפרויקט מורכב, הכולל פתרון של מתקנים נוספים שימוקמו בסמוך לאזורי ההסתננות הצפויים וזאת על מנת לצמצם ככל שניתן עלויות של שינוע המסתננים ולוגיסטיקה מרגע המעצר עד לשלב הכליאה ולגירוש מאוחר יותר. בין היתר במהלך התכנון יש לקחת בחשבון נושא אספקת המים למתחם, טיפול בתשתית הביוב והחשמל וזאת על מנת לכלוא המסתננים לאורך מספר חודשים ובתנאים  תברואתיים סבירים עם אפשרות להגיש להם טיפול רפואי במידת הצורך.

בימים האחרונים מסתבר כי מדינת ישראל עושה מאמצים להעברת אלפי פליטים למדינות שונות באירופה שתהיינה מוכנות לקלוט אותם, לעת עתה לא הושג הסכם עקרוני עם אף מדינה אולם המגעים נמשכים כל העת.

Print Friendly, PDF & Email

השאר תגובה

דואל שלך לא יפורסם.