שר הפנים דרעי מש”ס הכיר במנהיג המסתננים כ”פליט”

מוטסים עלי, מסתנן סודני שמרכז את פעולות המחאה של המסתננים בישראל הוכר על ידי שר הפנים מש”ס כ”פליט”

שר הפנים אריה דרעי (ש”ס) הכיר אמש (ה’) במוטסים עלי, מנהיג המסתננים בישראל, כ”פליט”, כך הודיע משרד הפנים לעורך הדין אסף וייצן שייצג את עלי מטעם “המוקד לפליטים ומהגרים”.

מוטסים עלי הסתנן לישראל לפני שבע שנים לאחר שעזב את חבל דארפור שבסודן.

עם השנים הוא ריכז פעולות מחאה רבות למען המסתננים האפריקאים. הוא גם שהה במתקן חולות תקופות מאסר מסויימות.

בעבר סוקרו בקול היהודי חלק מהיוזמות שקידם מוטסים עלי למען המסתננים, לרבות מפגשים עם חיילי צה”ל.

עד כה נמנעו שרי הפנים ומוסדות המדינה להכיר בעלי כפליט, בעבר נצפה עלי אף בוידאו שצולם במחנה חולות שבנגב ובו השתתפו גורמים כאלה ואחרים שטענו בין היתר כי מדינת ישראל שייכת להם ולא לעם היהודי.

כצפוי מוטסים עלי ברך על ההחלטה ואמר: “אני מבטיח שישראל לא תתחרט על כך. אמשיך לתרום את חלקי למען החברה הישראלית ולקהילת מבקשי המקלט בישראל”.

ראוי לציין כי למרות פניות חוזרות ונשנות של נציגי תושבי דרום תל-אביב הנאבקים כנגד עול המסתננים אל השר דרעי למפגש, עדיין לא השיב השר ולא ניאות להיפגש עימם.

גם בדיון האחרון שעסק בנושא בוועדת הפנים של הכנסת לא הופיע השר דרעי.

כך נכתב בדף הפייסבוק של קבוצת “סטודנטים למען דרום תל-אביב”

ומעט מידע נוסף שגם הוא פורסם בדף הסטודנטים:

אריה ועלי מציגים: הזוג המוזר

ביום חמישי שעבר, כמעט מבלי ששמנו לב, החליט שר הפנים אריה מכלוף דרעי Arye Machlouf Dery להעניק אשרת “פליט” למנהיג המסתננים מוטסים עלי. משמעות ההחלטה הזאת היא שהמסתנן עלי, שחצה את גבולות המדינה ללא אישור ושהה ועבד כאן במשך שנים בניגוד לחוק תוך שהוא מנהל קמפיין תעמולה נבזי כנגד המדינה, ימשיך כעת את חייו בישראל בנחת בעוד עורכי דינו טוענים כי זאת רק הסנונית הראשונה. כל הסיפור ההזוי הזה עבר די בשקט בתקשורת ולכן אנו שוב פונים אליכם בבקשה לשתף ולהפיץ את העניין. תודה.

1. מוטסים עלי הוא אזרח סודן, מדינה המוגדרת על ידי המטה לביטחון לאומי כעוינת לישראל ברמת האיום הגבוהה ביותר. (http://tinyurl.com/j65vyba)

2. סעיף 6 לנוהל הטיפול במסתננים של משרד הפנים קובע כי “לא יקלטו בישראל ולא תוענק אשרת שהייה בישראל לנתיני מדינות אוייב או מדינות עוינות”. (http://tinyurl.com/jfj5up2)

3. מוטסים עלי עומד בראש “המרכז לקידום פליטים אפריקנים”, שהוא הארגון הקיצוני ביותר מבין ארגוני הסיוע לאפריקנים בישראל. כך למשל, ב־2012 הוציא הארגון דו“ח עבור הוועדה למניעת אפליה גזענית של האו“ם, ובו נאמר כי חוק השבות הנו חוק גזעני. הדו“ח נכתב בסיועו של דיוויד שין, פעיל שמאל קיצוני שבין היתר ערך השוואה בין מתקן “חולות” למחנה ההשמדה אושוויץ. (http://tinyurl.com/jbq9hxy)

4. אותו ארגון מקבל מדי שנה מאות אלפי שקלים ממדינות זרות כדי לקדם את פעילותו בישראל. (http://tinyurl.com/h7vlkyz)

5. בין שאר הפעילויות של עלי נגד ישראל, הוא השתתף לפני כשנה באירוע במתקן “חולות” בו נאמר כי ישראל היא ארצם של האפריקאים והם צריכים לפעול כדי לקבל אותה בחזרה. (http://tinyurl.com/jgfj3gr)

6. עלי וארגונו מקיימים באופן קבוע מפגשים עם חיילי צה”ל, בהם שומעים החיילים כמה ישראל היא מדינה רעה וגזענית. (http://tinyurl.com/zmcremx)

7. ארגונו של עלי הוא למעשה עמותת בת של ארגון השמאל הקיצוני “הוועד נגד הריסת בתים”, אשר מנהל קמפיין מתמיד נגד קיומה של מדינת ישראל כמדינה יהודית ומקדם את החרם על ישראל ברחבי העולם. (http://tinyurl.com/z3t2kgr)

8. ההחלטה להעניק אשרת “פליט” לעלי עומדת בניגוד מוחלט למדיניותם של כל שרי הפנים הקודמים ושל בכירים במשרד הפנים, ועלולה ליצור תקדים מסוכן לאשרות נוספות בעתיד. (http://tinyurl.com/jbq9hxy)

9. בבעלות משפחתו של אריה דרעי, עבריין מורשע שמסובך עד היום בפרשות פליליות, בניין דירות בשכונת התקווה שרובן מושכרות למסתננים בלתי חוקיים. (http://tinyurl.com/j52tykh)

10. וזהו אותו אריה דרעי שבמערכת הבחירות האחרונה של ש”ס הבטיח לפעול למען “השקופים”. (http://tinyurl.com/z5r2cul) אז בשביל מי אתה באמת פועל מר דרעי?

אגב, כבוד השר דרעי, מה עם השקופים של דרום תל-אביב?

(מתוך תשדיר הבחירות של ש”ס לכנסת האחרונה)

הכתבה בשיתוף האתר “הקול היהודי“.

Print Friendly, PDF & Email

השאר תגובה

דואל שלך לא יפורסם.