חשיפה: זרות נאנסות על ידי מסתננים בדרום תל-אביב. בינתיים, החל מבצע גירוש מסתננים מסודן

הכתבת הדס שטייף מגלי צה”ל חשפה הבוקר מידע מזעזע על המתרחש מזה תקופה ארוכה בקהילת הזרים בדרום תל-אביב.

מדובר בתופעה מחרידה המתרחשת בחודשים האחרונים ברחבי ישראל ובעיקר בשכונות דרום תל-אביב. מרבית אזרחי המדינה לא מודעים לתופעה ורק היום היא עולה לפרסום. במהלך החודשים האחרונים בוצעו מספר רב של תקיפות מיניות ומעשי אונס של עובדות פיליפניות זרות בידי מסתננים באפריקה. המסתננים שמו להם כמטרה דווקא את הנתינות הזרות שכן אלה חוששות להתלונן במשטרה – פן יגורשו שכן הינן שוהות בארץ ללא אישור שהייה חוקי.

על פי העדויות הרבות, התקיפות בוצעו בסביבת התחנה המרכזית בתל-אביב ולכן בתקופה האחרונה החלו נשים זרות רבות לעזוב את המקום מחשש שהן הבאות בתור.

הנשים מספרות כי המסתננים יודעים שהן חסרות אונים ולכן הם מנצלים זאת כדי לבצע בהן את זממם. עושה רושם שבינתיים הישראלים מעדיפים להתעלם מהתופעה.

עוד מסתבר כי במשטרה ובארגוני הסיוע מודעים לתופעה המזעזעת. אולם לטענת המשטרה לא ניתן לפתוח בחקירה כל שהיא כל עוד לא הוגשה בנושא תלונה מסודרת.

בינתיים, החלה המדינה לגרש את אזרחי דרום סודן והבוקר פתחו פקחי מנהל האכיפה והזרים של רשות ההגירה במבצע הגירוש.

כפי שפרסמנו לפני מספר ימים, מבצע הגירוש החל לאחר שבית המשפט בירושלים ביטל את עתירות ארגוני השמאל וקבע כי דרום סודן איננה אזור מסוכן שלא ניתן להחזיר אליו את אזרחיו.

כבר הבוקר עצרו הפקחים כ-10 מסתננים דרום סודנים בעיר אילת. בנוסף אליהם, נעצרו עוד כ-15 שוהים בלתי חוקיים נוספים ממדינות שונות.

למרות שמשרד הפנים טען היום היום כי בסה”כ מדובר בפעולה שגרתית ולא החל המבצע המקיף לגירוש אזרחי דרום סודן, ארגוני הסיוע טוענים כי הובטח להם כי מבקשי המקלט מדרום סודן יזכו לארכה של שבוע נוסף על מנת לעזוב מרצון את ישראל וחבל שמשרד הפנים אינו מקיים את הבטחתו בנושא.

במקביל למתרחש, ראשי הקהילה הדרום סודנית בישראל מנסים לגייס את הנהגת מדינתם, לה קשרים דיפלומטיים עם ישראל, לצורך תיאום של חזרת בני הקהילה השוהים בישראל לדרום סודן ללא מעצרים.

Print Friendly, PDF & Email

השאר תגובה

דואל שלך לא יפורסם.