שרת המשפטים שקד בסיור בדרום ת”א: “בקדנציה הקרובה נוציא המסתננים מישראל”

שרת המשפטים שקד בסיור בדרום ת”א: “בקדנציה הקרובה נוציא המסתננים מישראל”

יו”ר “הימין החדש” איילת שקד ערכה סיור ומסיבת עיתונאים בשכונת נווה-שאנן ויחד עם מובילת מאבק התושבים שפי פז את הציגו את תוכניתם לפתרון בעיית המסתננים. מזכר ההבנות המשותף כולל: חקיקה מחודשת, פתיחת מתקן חולות, אכיפת חוק הפיקדון ועידוד יציאה מרצון.

אין זה סוד ששרת המשפטים שקד פעלה ללא לאות בקדנציה האחרונה לסייע למאבק תושבי דרום ת”א בבעיית המסתננים. לאורך כל כהונתה שמרה השרה שקד על קשר עם פעילי המאבק ואף בליל פורים האחרון נצפתה כשהיא מסתודדת יחד עם שפי פז במהלך הקראת המגילה בישיבת “עוז ואמונה” מיסודו של הרב אחיעד אטינגר הי”ד, אשר בשכונת נווה שאנן.

אמש (שלישי) ערכו השתיים יחד עם פעילי מפלגת הימין החדש ופעילי שטח של תושבי דרום ת”א סיור משותף ומסיבת עיתונאים והצהירו על מזכר הבנות אותו גיבשו בשבועות האחרונות כמהלך משותף להוביל יחד את המאבק גם בקדנציה הבאה ולדאוג שהנושא יעוגן במסגרת קווי היסוד של הממשלה הבאה.

.

במהלך הביקור אמרה שרת המשפטים איילת שקד: “דרום תל אביב היא לא החצר האחורית של מדינת ישראל. לתושבים מגיע לחיות בשקט ובשלווה בלי תחושת זרות בביתם”.

השרה הוסיפה כי: “לצערי בג”ץ פסל שלוש פעמים חוקים להעברת מסתננים לתקופה ארוכה למתקן חולות. אלו היו התערבויות מיותרות של בג”ץ במדיניות הממשלה. הוא הקנה לעצמו סמכות בלי לקבל אחריות. בקדנציה הנוכחית התחלנו לפעול בעניין. לצערי לא יתקיים שיתוף פעולה מצד מרכיבי הקואליציה לחקיקת פסקת ההתגברות. בקדנציה הבאה נשלים את המהפכה, נוציא את המסתננים מישראל”.

שפי פז כתבה ברשת הפייסבוק בהודעתה על הארוע המתוכנן כי:

“אחת הטעויות של המאבק עד כה היתה שלא ידענו לנצל את האהדה העצומה שיש לנו בכל שכבות העם לדרישות סדורות וברורות מהדרג הפוליטי אשר אמורות היו להיתרגם להתחייבויות לביצוע. כתוצאה מכך קיבלנו פוליטיקאים שקפצו לביקור רגע לפני הבחירות כדי לגלות קצת אמפטיה (בזמן שהם מקוששים קולות) ושכחו אותנו כבר בדרך הביתה.

היום זה נגמר. אחרי מו”מ אינטנסיבי עם מפלגת “הימין החדש” בראשות איילת שקד ונפתלי בנט גובש ונחתם מסמך דרישות למשא ומתן הקואליציוני עם נתניהו.”

ההזמנה למסיבת העיתונאים המשותפת

במסיבת העיתונאים אמרה פז: “אנחנו צריכים ימין חזק. אנחנו צריכים את איילת שקד במשרד המשפטים. אנחנו צריכים בג”ץ אחראי שטובת העם לנגד עיניו. צריכים לחזור למתכונת הנכונה של איזונים ובלמים של הרשויות uריבונות ישראלית בכל פינה של ארץ ישראל, כולל שכונות דרום תל אביב”.

פעילי המאבק אשר נוכחו בארוע ציינו כי לא ישכחו כיצד ראשי ‘הימין החדש’ השרים בנט ושקד פעלו לצידם במהלך לביטול מתווה האו”ם אשר גובש ע”י שר הפנים דרעי ולשכת רוה”מ, והבטיחו כי ימשיכו לפעול יחד בסוגיה זו גם בקדנציה הקרובה.

Print Friendly, PDF & Email

השאר תגובה

דואל שלך לא יפורסם.