אלימות המסתננים גואה שוב: הרוג ו-3 פצועים בקטטות בשכונת נווה-שאנן

אלימות המסתננים גואה שוב: הרוג ו-3 פצועים בקטטות בשכונת נווה-שאנן

בתוך שעה אחת, דקור למוות, ועוד 3 פצועים בדרגות פציעה שונות שהובלו לבי”ח איכילוב. סיכום שתי קטטות אלימות בין מסתננים אפריקאים

שלישי בבוקר, פינת הרחובות נווה-שאנן ובני ברק בדרום ת”א. קטטה אלימה בין מספר מסתננים המסתיימת בפצוע אנוש (שנפטר לאחר מכן), ופצוע בינוני המטופלים ע”י צוות איחוד הצלה.

כך תיאר חובש בכיר במד”א כרמל דקל: “הגענו למקום וראינו את הפצועים שוכבים ברחוב עם פציעות חודרות בגופם. גבר כבן 30 שהיה מחוסר הכרה פונה במצב קשה ולא יציב לבית החולים תוך מתן טיפול רפואי מתקדם, גבר בן 33 שנפצע באורח קל טופל גם הוא ופונה לבית החולים. פצוע נוסף טופל במקום ולא נזקק לפינוי.”

שעה לאחר מכן קטטה אלימה נוספת והפעם בפינת הרחובות נווה שאנן וסולומן. שוב הסכינים נשלפות ויש דקורים במקום.

הפעם בסיכום הארוע מונים פצוע קשה ופצוע בינוני.

אבי לוי חובש איחוד הצלה שהעניק סיוע ראשוני בשתי הזירות סיכם: “מדובר בארבעה נפגעים כתוצאה משני אירועי אלימות. אחד מהם מת מפצעיו. שאר הפצועים פונו למרכז הרפואי איכילוב לאחר הסיוע הראשוני שהענקנו להם בשתי הזירות”.

כוחות רבים של המשטרה ושיטור עירוני הוזעקו לקטטות אך לא הצליחו למנוע את האלימות.

כך נמסר מטעם המשטרה: “המשטרה פתחה בחקירה לפני זמן קצר עם קבלת דיווח בדבר קטטה אלימה בנווה שאנן, במהלכה נפצעו מספר מעורבים נתינים זרים. עפ”י גורמי רפואה מהמקום פונו 2 פצועים קשה עם פצעי דקירה, כאשר בתום פעולות החייאה נאלצו לקבוע את מותו של אחד מהם בשנות ה-30 בבית החולים. כוחות משטרה נמצאים במקום אוספים ראיות וחוקרים את נסיבות האירוע.”

יש לציין כי האירוע שהופץ ברובו ברשתות החברתיות כמעט ולא הוזכר בתקשורת וגם ראש העיר חולדאי בחר כהרגלו להתעלם ולא להגיב לשהתרחש.

 

שפי פז שנכחה בבית המשפט (אמש) בהארכת מעצרים של החשודים כותבת בדף האישי שלה בפייסבוק:

“בתזמון מושלם היינו היום בבית המשפט כאשר הובאו האריתראים מהקטטות והדקירות של אתמול לדיון בהארכת מעצרם, וניתנה לי הצצה למחזה אבסורד.

א. 6 חשודים. 6 עורכי דין מהסניגוריה הציבורית. 1 מתורגמנית. 6-8 סוהרי נחשון. 3-4 מאבטחים של משמר בית המשפט. שופט אחד. קלדנית אחת.
זה מה שזה עלה לנו היום בצהריים.

ב. לרוב החשודים, כולל החשוד ברצח, יש הרשעות קודמות בעבירות אלימות ורכוש. החשוד ברצח שוחרר לא מכבר מבית הסוהר שם ריצה עונש על עבירת אלימות. כולם היו שיכורים אתמול בתשע בבוקר. כולם הגיעו לדיון עם חתכים ותפרים. כולם שיחקו אותה תמימים. כולם הכחישו.

כולם חוסים תחת הגנה קבוצתית שנותנת להם המדינה הדפוקה במקום להעלות אותם על מטוס ולפרוק אותם בנמל התעופה באסמרה.

ג. בדרישת המשטרה להארכת מעצר לא דובר על מסוכנות או על חשש משיבוש הליכים, אלא רק על הצורך להשלים את החקירה. חוזרת ואומרת : לא מסוכנות ולא חשש לשיבוש הליכים (כי מי הם, שפי פז?). תחנת שר״ת גם לא שלחה לדיון את ראש אגף חקירות או את סגנה אלא הסתפקה בטוען המשטרתי הקבוע (כי מה זה אלימות ורצח בהשוואה לגרפיטי ושיחות ווטצאפ?).

ד. לדיון הגיעו שני אריתראים (אחד מהם אחיו של אחד החשודים). לא ברק כהן. לא סיגל אביבי. לא גבי לסקי. לא מיכל פומרנץ. לא נציגה מא.ס.ף ולא נציג מהמוקד לפליטים. אפילו לא עו״ד מטעם האגודה לזכויות האזרח. אף אחד לא בא לטעון שרודפים את השחורים. שקט הס. הלטפנים צללו לאקווריום.

ה. עכשיו אפשר להתמקד שוב בשלישייה המסוכנת ביותר בדרום תל אביב. מחר יש לנו עוד דיון ב״משפט הנעצים״.”

קרדיט צילום: שפי פז
Print Friendly, PDF & Email

השאר תגובה

דואל שלך לא יפורסם.