מקלטים הפכו לזירות פשע ואירועי אלימות • ספרי קודש הושחתו והושלכו

מקלטים הפכו לזירות פשע ואירועי אלימות • ספרי קודש הושחתו והושלכו

צעירים זרים נכנסנו למקלטים ציבוריים בשכונת שפירא, השתללו, הרסו והשביתו מקלט אחד. הצעירים נכנסו גם לאחד מבתי הספר בשכונה שנאלץ לפתוח את שעריו לטובת מקלט חלופי, וגם שם ביצעו ונדליזם.

 

לצד המלחמה המורכבת והמתמשכת בדרום, מתנהלת בדרום העיר מלחמה מסוג אחר לגמרי הנוגעת למרחבים המוגנים, שהפכו לאחרונה בלא התראה מוקדמת לזירות פשיעה ואירועי אלימות.

חיים גורן, מסיעת מאמינים, מחזיק תיק הביטחון בעיריית תל אביב וסגן ראש העיר, סיפר על היקף התופעה: "נכנסים למקלט במה שנראה ככוונת תחילה לחבל בו".

"כל נתין זר שפורע חוק, אני חושב שצריך להרחיק אותו מהארץ. חד משמעית", הוסיף.

 

כך רשם גורן בדף הפייסבוק האישי שלו:

"בחודשים האחרונים, במקביל למלחמה המתנהלת בגבולות, אני מנהל מאבק כאן אצלנו בדרום תל אביב לשמירה על הביטחון האישי של תושבינו בעקבות אירועי אלימות קשים של נתינים אריתראים וסודנים.

לאחר שבפעולה משותפת שלנו עם המשטרה וגופים הביטחון העירוניים אנו מצליחים למגר את האלימות מהרחובות, נראה שהפורעים מצאו יעד חדש ומסוכן – המקלטים הציבוריים.

כך, נכנסו צעירים זרים למקלטים בשכונת שפירא, השתללו, הרסו והשביתו מקלט אחד, וכאשר התבקש בית הספר הסמוך לפתוח את המקלט שלו עד שהעירייה תתקן את הנזקים – נכנסו לשם גם וביצעו גם שם ונדליזם.

אתמול הגיע האירוע לשיא כאשר בשעות הערב, ניסתה המנקה לסגור את בית הספר אך חבורת צעירים זרים איימו עליה שתפתח, ואז נכנסו למקלט וביזו בכוונה תחילה את ספרי הקודש של התלמידים!

כפי שניתן לראות הם קרעו ספר תנ"ך ופיזרו את קרעיו על הרצפה.

זוהי עליית מדרגה חמורה, כאשר בזמן מלחמה יש פגיעה אנושה במרכיבי הביטחון של התושבים בשכונת הדרום, ומאופי ההשחתה אנו רואים כי יש פה כוונה למעשה לאומני! זהו טרור לכל דבר, ואני דורש ממשרד ראש הממשלה לערב את השב"כ בחקירת המקרה ותפיסת האשמים!

נמשיך ונדרוש הרחקה מוחלטת מהארץ לכל נתין זר שפורע חוק קל וחומר למי שפוגע במוכנותנו למלחמה".

 

פעילת השכונות שפי פז בחרה לחשוף את הוידאו שצולם בבית הספר לאחר ביקור אותם צעירים:

 

בתוך כך, במרכז קהילתי שפירא נערך השבוע מפגש טעון בין תושבי השכונה לנציגי תחנת משטרת שרת.

תושבי השכונה הלינו על אבדן הבטחון האישי ועל החרדה הגוברת בעקבות אירועי האלימות הגואים בקרב הדור הצעיר של המסתננים שגדל בשכונות הדרום.

תלונות רבות נסבו סביב אזור גינת דה-מודינה שהפך לזירת פשע ואלימות מצד אותם בני נוער.

נציגי המשטרה שבו והבטיחו כי יעשו כמיטב יכולתם להשבת הבטחון האישי ולמיגור התופעה בדגש על פעילות בקרב בני הנוער מחוללי הפשיעה.

 

*תמונת הנושא מאירועי האלימות בקהילת המסתננים לפני מספר שבועות.

Print Friendly, PDF & Email

השאר תגובה

דואל שלך לא יפורסם.

דילוג לתוכן