יוזמה חדשה – סיורים בדרום ת"א להיכרות עם חיי המסתננים

פעילי השכונות עורכים סיורים מודרכים במטרה להראות את המציאות הקשה שבה הם חיים • בין התחנות בסיור: בתי כנסת שהפכו לבתי שימוש ונקודות מכירה של סחורה גנובה

אם בעבר הלא רחוק היה זה הכתב הפלילי מר בוקי נאה שהפעיל באזור התחנה המרכזית סיורי פשע לראות זונות/סוחרי סמים ונרקומנים, הקיץ הזה אלו הם פעילי השכונה שיצאו בתוכנית סיורים חדשה, שהחלה לפעול השבוע בשכונות דרום תל אביב ותאפשר מעתה לאנשים מהארץ ומחו"ל לראות במו עיניהם את תופעת המסתננים באיזור, ללמוד על אורח חייהם של המסתננים האפריקנים בתל אביב וכן להיפגש עם תושבי דרום העיר הוותיקים, שחייהם בשלוש השנים האחרונות השתנו מן הקצה אל הקצה.

את ההדרכה עורכים פעילי ועד השכונה, ובהם איציק גיני, וכן שלמה מסלווי, חבר מועצת העיר תל אביב. מי שסייע בהפעלת תוכנית הסיורים הוא יו"ר שדולת המסתננים בכנסת, ח"כ דני דנון (הליכוד). לדברי דנון, "הסיורים יחשפו את הציבור למצב האמיתי בדרום תל אביב ויבהירו לו שכדי למנוע מצב דומה בערים שונות ברחבי הארץ וכדי לשמור על ביטחונם של אזרחי ישראל, עלינו לגרש את המסתננים".

הסיור, שיתקיים פעמיים בשבוע בקבוצות של 15 איש ובתיאום מראש, מתחיל בגינת לוינסקי, שאותה מכנים התושבים "הבקו"ם" של המסתננים. השוהים הבלתי חוקיים מגיעים לגינה באוטובוסים היישר ממתקן השהייה סהרונים שבדרום, ושוהים בה רוב שעות היום והלילה. במהלך הסיור מושם דגש מיוחד על בתי הכנסת באיזור, שחצרותיהם של חלקם הפכו לבתי שימוש למסתננים, וחלקם ננטשו לאחר שההליכה אליהם ומהם הפכה למסוכנת, בעיקר בשעות הערב. אחד מבתי הכנסת הנטושים הוא בית הכנסת "יסוד המעלה", הוותיק ביותר באיזור.

ברחוב בני ברק מתעכב הסיור בחצר אחד הבניינים, שהפכה על ידי השתלטות המסתננים למועדון המציג סרטים ומגיש משקאות כל שעות היממה. באותו רחוב פינת נווה שאנן פועלת נקודת מכירה תוססת של מוצרים גנובים, בעיקר אופניים. בנווה שאנן 36 אפשר לראות את "חצר הנרקומנים", ובבית מספר 57 מתגוררת אסתר, שאינה יכולה לצאת מהבית החל מהשעה 21:00 מאחר שחצר הבית הופכת למקום לינה למסתננים.

מקור הידיעה: ישראל היום

Print Friendly, PDF & Email

השאר תגובה

דואל שלך לא יפורסם.

דילוג לתוכן