די נמאס – ביבי וחולדאי הביתה ! דרום ת"א זועקת הצילו ! דורשים פינוי עכשיו ! סיקור הפגנה וצעדת המחאה של תושבי דרום ת"א (24/7)

מאות מתושבי שכונות דרום תל-אביב השתתפו הערב בהפגנה וצעדת מחאה שאורגנו ע"י "המטה להצלת דרום תל-אביב" ואשר התחילו בהתארגנות בדרך קיבוץ גלויות והסתיימו מול מטה משטרת מחוז ת"א.

ההפגנה החלה כמתוכנן בשעה 20:00 בצומת הרחובות "קיבוץ גלויות" ו-"מסילת ישרים" ובהמשך צעדו המפגינים מספר דקות לכיוון מטה משטרת מחוז ת"א שם ערכו עצרת מחאה קצרה.

המפגינים קראו לראש הממשלה נתניהו ולראש עיריית ת"א חולדאי לקחת אחריות על המצב הקשה בדרום העיר, להכריז על מצב חירום ולהתחיל בפינוי מיידי של המתסננים אשר מציפים את שכונותיהם. בהפגנה השתתפו משפחות רבות מכלל שכונות דרום תל אביב אשר הגיעו עם ילדיהם להשתתף וכן בני נוער רבים.

המפגינים הניפו דגלי ישראל ונשאו שלטים רבים בהם בין היתר נכתב: "רק אנחנו נציל את הבית שלנו", "רוצים פתרון כאן ועכשיו", "חולדאי אתה לא ראש העיר שלי", "מסתננים סכנה" ו-"חולדאי להזנחה".

ניכר היה שהתסכול והייאוש השתלטו על תושבי השכונות, האמונה כי הממשלה או העירייה תעשנה משהו למענם הולכת ופוחתת וכי הם נידונו מראש להפקרה.

מפגינים שהסכימו להתראיין ציינו כי לאור ההתרחשויות של החודשים האחרונים והכמות הגדולה של המסתננים, תחושת הבטחון המועטה שהיתה להם אבדה. הם אינם מרשים לילדיהם להסתובב בשעות הערב ללא ליווי, יש בהם פחד אמיתי מהידבקות במחלות ולדעתם רק פינוי מיידי של אלפי המסתננים מהשכונות עשוי למנוע את נטישת השכונות מתושביהם. תמימות דעים בקרב המפגינים הייתה לגבי תחושתם כי המדינה בגדה בהם ונטשה אותם במאבקם על הבית וכי בבוא העת בהגיע הבחירות הם לא ישכחו זאת.

רבים מהמפגינים כינו את רון חולדאי "ראש העיר של צפון תל-אביב" וקראו לו להתפטר תוך כדי שהם מוחים על כך שמאות עסקים בלתי חוקיים וללא רישיון שמופעלים על ידי מסתננים פתוחים באין מפריע 24/7 בדרום ת"א. המפגינים לא חסכו את זעמם גם מראש הממשלה נתניהו ודרשו ממנו "ללכת הביתה". לטענתם, עד כה, הממשלה בראשותו הפגינה אוזלת יד משוועת בטיפולה בבעיה.

בניגוד להפגנות קודמות, רואי לציין כי הפעם נצפו בהפגנה נציגי שכונות יד-אליהו, התקווה פלורנטין ונווה-שאנן אשר הצטרפו לראשונה באופן פומבי לתושבי קריית שלום ושפירא שעד כה הובילו את ההפגנות בקיבוץ גלויות.

כלי תקשורת רבים נכחו במקום, סיקרו את ההפגנה, צילמו את המתרחש ואף תיעדו את הדוברים בהפגנה – אך נכון לשעות אלה לא נראה כי אכן הדברים סוקרו והופצו בתקשורת הכתובה ובאתרי האינטרנט כראוי. כוחות המשטרה נפרסו באזור ההפגנה מבעוד מועד אך במרבית הזמן נותרו חסרי מעש, שיתוף הפעולה עם המשטרה בליווי הצעדה היה מושלם ולא נצפו במהלכה ארועים חריגים.

כתבות קודמות בנושא:

"אני מאשים ! מאמר מאת תושב שכונת שפירא" – חלקו של רון חולדאי במצב הקשה שאליו נקלעו שכונות דרום העיר.

"הוקם המטה להצלת דרום תל-אביב"

"סיקור שיירת הרכבים של תושבי דרום תל-אביב"

קישור לסיקור ההפגנה באתר "הקול היהודי"http://www.hakolhayehudi.co.il/?p=38486

סיקור ההפגנה בעיתון מעריב

Print Friendly, PDF & Email

השאר תגובה

דואל שלך לא יפורסם.

דילוג לתוכן