רופאה ו-10 אנשי צוות מבית החולים איכילוב נדבקו בשחפת

רופאה בבית החולים איכילוב בתל אביב נדבקה בשחפת, לאחר שבאה במגע עם אזרחים ממדינות אפריקה במהלך עבודתה, כך נמסר אמש (שלישי) מבית החולים. במקביל, עשרה אנשי צוות נוספים נדבקו במחלה. הרופאה ואנשי הצוות מקבלים טיפול מונע.

במסגרת עבודתם הם נחשפו לחיידק, והחלו לקבל טיפול מונע כדי שלא תתפתח בגופם מחלה. מבית החולים נמסר כי הם אובחנו במסגרת בדיקות שגרתיות. העובדים שנדבקו למעשה שינו את הסטטוס החיסוני שלהם לנוכח החיידק, ומערכת החיסון שלהם החלה לייצר נוגדנים המשמשים אינדיקציה להיחשפות לחיידק.

באיכילוב סבורים שהידבקות אנשי הצוות הרפואי בשחפת, מחלה שכמעט נעלמה בישראל עד להגעתם של הפליטים מאפריקה, מצדיקה כיום את המדיניות השנויה במחלוקת של מנהל בית החולים, פרופ' גבי ברבש, אשר הורה לבודד פליטים ומסתננים מאפריקה עם כניסתם לבית החולים ולהעבירם צילום חזה לשלילת החשד לשחפת, בטרם ייכנסו למחלקות יולדות וילדים.

בבית החולים איכילוב אומרים הערב כי למרות הביקורות שחטף בנושא מנהל בית החולים, יישלחו החולים האפריקנים וגם המלווים שלהם לבדיקות חזה לפני שהם נכנסים למחלקות אחרות, כדי לוודא שהם לא חולים בשחפת.

מבית החולים נמסר כי אדם שאינו חולה במחלה, גם אם נדבק בה, אינו יכול להדביק – לכן אין כרגע חשש שהעובדים ידביקו אנשים נוספים והם ממשיכים לעבוד כרגיל.

לפני מספר שבועות פרסמנו כאן באתר מספר כתבות בנושא :

עקב ריבוי מקרי שחפת, באיכילוב יפרידו נתינים אפריקאים – "לטובת בריאות הציבור"

כתבת וידאו מערוצים 2 ו-10

דו"ח פנימי באיכילוב: "זינוק במחלות מדבקות בקרב מסתננים מאפריקה"

נראה כי המצב התברואתי הקשה במושבותיהם של המסתננים בשילוב עם עצם העובדה שככל הנראה חלקם הסתננו לארץ חולים או נשאים נותן את אותותיו וקיים חשש כבד להתפרצות מגיפות מסוכנות שעשויות לגרום לאובדן חיי אדם.

 

Print Friendly, PDF & Email

השאר תגובה

דואל שלך לא יפורסם.

דילוג לתוכן