מסתננים מסודן ופעילי שמאל עתרו לבית המשפט כנגד החלטתו של השר אלי ישי בנוגע למעצר וכליאה בעיר האוהלים; השר ישי בתגובה: "ההיסטוריה תשפוט את ארגוני זכויות האדם"; תושבי דרום ת"א מביעים שאט נפש מהעתירה

אפשר להגיד שזה היה צפוי: מסתננים מסודן ופעילים בארגוני שמאל עתרו היום לבית המשפט המחוזי בירושלים בשבתו כבית משפט לעניינים מנהלתיים (בג"ץ קטן) בדרישה לאסור על שר הפנים, אלי ישי, לעצור מסתננים מצפון סודן החל מה-15 באוקטובר ולהעבירם לעיר האוהלים בנגב.

בעתירתם צורף גם מכתב של נציבות האו"ם לפליטים, שבו נכתב כי כביכול משרד הפנים מעולם לא בדק את בקשות המקלט של הסודנים ואין לו היכולת והכישורים לבדוק אותם.

על פי הערכת רשות האוכלוסין וההגירה, כ-15,000 מסתננים לא חוקיים מצפון סודן חיים בישראל.

השר ישי: "ההיסטוריה תשפוט את ארגוני זכויות האדם"

שר הפנים אלי ישי הגיב אמש לעתירה באומרו לאתר ש"ס כי "בעיית המסתננים הינה אחת הבעיות הגדולות ביותר המאיימות על עתידנו וזהותנו כמדינה יהודית וציונית. חובתי כשר הפנים לעשות הכל עד להחזרת אחרון המסתננים, גם במחיר של ביקורת כזו או אחת ובהתאם לכך אמשיך לפעול עד להחזרת אחרון המסתננים לארצו, בין צפון סודן, בין אריתריאה ובין כל מדינה אחרת".

השר ישי הוסיף כי "ההיסטוריה הישראלית עוד תשפוט את המתיימרים להיקרא "ארגוני זכויות אדם" על פעילותם כנגד המדינה ובעד הפיכתה למדינת כל אזרחיה".

תושבי דרום ת"א מביעים שאט נפש מהעתירה

משיחה עם נציג וועד המטה להצלת דרום ת"א נמסר כי  לדעתם יש בעתירה טעם לפגם ונסיון לשבש את מהלכי הממשלה בכל הקשור למלחמתה במסתננים וברצונה לשקם את שכונות דרום ת"א.

לטענת הנציג, החלטתו של השר ישי (לחצו כאן) הינה חוקית לכל עניין שכן הוא אינו מורה על גירושם של מסתנני צפון סודן שאין להם מעמד חוקי בארץ אלא הורה על מעצרם והעברתם ממרכזי הערים אל עיר אוהלים שהוכנה מבעוד מועד בנגב וכוללת מתקני שהייה לאלפי אנשים בתנאי מחיה סבירים ונוחים.

הנציג אף הוסיף ואמר כי  תושבי דרום תל אביב מגבים את השר אלי ישי וממתינים בקוצר רוח לביצוע החלטתו וכי עתירת הארגונים המתיימרים להיות הומניים נגועה בצביעות רבה שכן חייהם של תושבי שכונות דרום תל אביב והמצב הקשה אליהן נקלעו השכונות אף פעם לא נגעו לליבם של ארגונים אלה.

נמשיך לעדכן בנושא בהמשך…

Print Friendly, PDF & Email

השאר תגובה

דואל שלך לא יפורסם.

דילוג לתוכן