רשתות הברחה בין לאומיות מתארגנות להבריח מסתננים בעקבות הקמת הגדר, האריתראים דורשים אזרחות וערביי יפו מסרבים להשכיר דירות לאפריקאים

שלשום נחשף בערוץ 10 דו"ח מודיעין משטרתי העוסק בזרים ומסתננים בדרום תל אביב. הדו"ח עוסק בתקופה של תשעת החודשים האחרונים וקריאתו פותחת פתח לעולם המסתננים ומהלכים הצפויים להתרחש, בין השאר בעקבות הקמת הגדר בגבול מצרים וביסוס קהילות המסתננים בישראל.

מלבד העובדה כי הפשיעה בקרב המסתננים מגיעה שוב ושוב לשיאים חדשים, ישנן בדו"ח מספר נקודות חשובות. בדו"ח מחולקים המסתננים לקטגוריות על פי מוצא ומובאות כותרות המאפיינות כל קבוצה.

"רוצים אזרחות ישראלית"

על הדרום סודנים (נוצרים) נכתב, כי לאחר ש – 120 מהם הוחזרו לדרום סודן , "נותרו מעטים מהם בארץ (מוערך כ 40-50) פעילותם לא מורגשת – ירדו למחתרת".

הדארפורים (מוסלמים), "מודעים לכוונה לגרשם, חוסכים כסף ליום הגירוש, מוכנים לשבת בכלא שלוש שנים ובלבד שלא יגורשו".

לאלו הטוענים כי כל המסתננים האריתראים הם פליטים שנמלטו מאימת המשטר הדיקטטורי הפועל באריתראה, כדאי לקרוא את השוורה הבאה. "יש חילוקי דעות פנימיים בין התומכים בשגריר ובשלטון באריתראה ובין המתנגדים", נכתב בדו"ח.

מה שדוקא מאחד את כל האריתראים היא הכוונה לדרוש זכויות של אזרח במדינת ישראל. "יש כוונות השתקעות ודרישת זכויות – בעיקר ע"י "הותיקים" (דגש לאריתראים) ובני הדור השני", נכתב בדו"ח שבו אף צויין, כי "מתגברת המעורבות של פעילים חברתיים/פעילי זכויות אדם/אנרכיסטים/ במחאה נגד הגירוש". אותם פעילים חברתיים מצהירים באופן גלוי כי הם מקדמים הענקת אזרחות ישראלית למסתננים.

בנוסף, מתייחסת המשטרה לפעולות המחאה של קהילות המסתננים שהחלו לצבור לאחרונה תאוצה. לפני כשבועיים "התקיימה מחאה של שלוש מאות סודנים בגינת שארונה".

גם האריתראים מראים "כוונות להמשיך מחאות נגד הגירוש", וארבעה ימים לאחר הפגנת הסודנים, התקיימה "מחאת 300 אריתראים בגינת שארונה נגד כוונת הגירוש (רובם מעל חמש שנים כאן)", מצויין בדו"ח.

"ערביי יפו מסרבים להשכיר דירות למסתננים מחשש לכבוד הבנות"

בדו"ח עוקבת המשטרה אחר מהלכי המסתננים. מסתבר כי בחודשים האחרונים מנסים יותר ויותר מסתננים לחפש דיור זול ביפו כ"מפלט מ"הצקות" תושבי דרום תל אביב".

אולם למרות חיפושיהם, רק מעט מהם מצליחים למצוא דירה בעיר. בניגוד ליהודים רבים, מסתבר שערביי יפו שומרים היטב על בנותיהם. "המקומיים לא ששים להשכיר להם דירות מחשש ל"כבוד הבנות" ", נכתב בדו"ח.

המסתננים שכן מגיעים ליפו "מתגוררים במבנים נטושים ולנים בבית הקברות קזכאנה (יחד עם השבח"ים)", ועובדים במסעדות ובמכוני שטיפה ביפו, ומתפללים בעיקר במסגדים ג'בליה וחסן בק".

"רשתות בין לאומיות מתארגנות להברחת מסתננים לישראל"

תחת הכותרת דגשים וצפי לעתיד נכתב בדו"ח כי נמשכת הירידה בכמות המסתננים לישראל "הודות להתקדמות בבניית הגדר ולחקיקה ("החוק למניעת הסתננות")".

אולם מבריחי המסתננים לא מוותרים כל כך בקלות על מקור ההכנסה המגלגל מליוני דולרים. "ישנו חיפוש אחר דרכי הסתננות חלופיות לאור הקושי הקיים כיום, והתפתחות רשתות מאורגנות בינ"ל לצורך כך", נכתב בדו"ח.

לסיום נכתב כי המשטרה צופה "הסלמה מחודשת של האלימות נגד זרים על רקע התגברות הפשיעה, העמקת הפערים החברתיים בישראל ושנת בחירות".

נראה כי בעקבות זעקת תושבי דרום תל אביב אכן החלו הרשויות בביצוע הצעד האלמנטרי של בניית גדר בגבול מצרים, מה שהפחית באופן דרסטי את כמות המסתננים.

כעת יצטרכו ראשי מדינת ישראל להתמודד עם עשרות אלפי המסתננים, ולמעלה ממאה אלף הזרים השוהים בישראל שלא כחוק, ומדורבנים בידי ארגוני השמאל לדרוש אזרחות ישראלית.

לכתבת הוידאו העוסקת בדוח המשטרתי – לחצו כאן.

הכתבה באדיבות האתר – "הקול היהודי".

Print Friendly, PDF & Email

השאר תגובה

דואל שלך לא יפורסם.

דילוג לתוכן