הערב בגינת לוינסקי: עימות בין מפגיני שמאל קיצוני ופעילי 'עוצמה לישראל' ותושבי דרום תל אביב

מאות תושבי שכונות דרום תל אביב ופעילים נכחו הערב בגינת לוינסקי בשכונת נווה שאנן לארוע הדלקת נר שלישי של חנוכה שאורגן בחסותה של מפלגת 'עוצמה לישראל' שחרטה על דגלה ומצעה להילחם בתופעת המסתננים.

במקום נשאו דברים חברי הכנסת אריה אלדד ומיכאל בן ארי וכמו כן גם פעילי המפלגה מאי גולן איתמר בן גביר, ברוך מרזל ועוד…

למרות שהארוע אורגן על ידי מפלגת 'עוצמה לישראל' נכחו במקום גם פעילי שמאל קיצוני שהגיעו מאזורים אחרים בתל אביב ומחוצה לה על מנת להפר את הסדר, להפריע למהלך הארוע ולהתעמת עם תושבי השכונה ופעילי המפלגה. בין היתר הימצאותם במקום הובילה לעימותים קשים בין המחנות והמשטרה נאלצה להתערב ולהשתלט על המהומה.

תושבי השכונה פנו לחברי הכנסת, הודו להם על פועלם וביקשו לא להפקירם יותר ולהמשיך לפעול למען החזרת המסתננים לביתם, חברי הכנסת בן ארי ואלדד הבטיחו בתמורה כי לא יפסיקו להילחם למען ביטחון תושבי השכונות עד שיימצא הפתרון לבעיה.

במהלך נאומו אמר ח"כ ד"ר בן ארי כי "ההפקרות שלטונית הביאה חושך של גיהנום לשכונות. הגענו היום לגן לוינסקי שנכבש על ידי מסתננים להדליק אור של תקווה להחזיר את המסתננים לארצותיהם ואת השכונות לעם ישראל".

ח"כ אריה אלדד אמר כי " השכונות אותות עלטה כבדה בשנים האחרונות בשל גל המסתננים שהציף את האזור. החיים של התושבים לא חיים, אין ביטחון לנערים ולנערות. הם מרגישים שלאחר הקמת הגדר הנושא כבר לא במרכז המודעות הציבורית שכן כביכול הבעיה נפתרה. אנחנו הגענו לכאן להזדהות איתם ולהודיע להם שבכנסת הבאה אנחנו נוודא שהמסתננים יוחזרו לארצות מוצאם".

Print Friendly, PDF & Email

השאר תגובה

דואל שלך לא יפורסם.

דילוג לתוכן