תושבי דרום תל אביב במכתב לחולדאי: "העבר האוהלים שהוקמו בגינת לוינסקי מחוץ לשכונות דרום ת"א, אחרת נעתור לבית המשפט"

תושבי דרום תל אביב שלחו בשבוע שעבר מכתב דרישה ממר רון חולדאי ראש עיריית תל אביב להעביר את 2 האוהלים שהוקמו בגינת לוינסקי בחסות העירייה למען המסתננים, אל מחוץ למרחב הציבורי של שכונות דרום תל אביב. במכתב דורשים נציגי התושבים ודיירי שכונת נווה שאנן פירוק האוהלים והקמתם מחדש (אם תחפוץ בכך העירייה) במקומות אלטרנטיבים אחרים ברחבי מרכז וצפון תל אביב.

התושבים שרואים בחולדאי כאחראי לרווחת כל תושבי העיר, קוראים לו לפעול ללא אפליה ולחלק את נטל בעיית המסתננים בצורה הוגנת גם באזורים אחרים בעיר.

"העתקת האוהלים לאזורים אחרים בעיר, תהיה בבחינת ביטוי של צדק חברתי אמיתי והתחשבות בסבל הרב שהוא מנת חלקם הבלעדית של תושבי שכונות דרום תל אביב" הם כותבים.

הפונים חותמים את המכתב בכך שבמידה ובקשתם לא תיענה הם משאירים לעצמם את הזכות לפנות לערכאות משפטיות.

העתק המכתב נשלח לשר הפנים אלי ישי. (המכתב המלא מצורף בתחתית העמוד).

הפגנת תושבי השכונה על רקע אחד משני האוהלים בגינה

"חשיפת מעשה האונס האכזרי שארע בשכונת נווה שאנן בשבוע שעבר ממחישה עוד יותר כמה דרישתם של התושבים ראויה וצודקת. רק המחשבה שאולי מבצע הפשע הנתעב זכה ללון באוהלים שניבנו בשכונה בחסות עיריית תל אביב והעומד בראשה מר רון חולדאי מעוררת חלחלה". כך טוען בפנינו היום נציג "המטה להצלת דרום תל אביב". "ראש עיריית תל אביב מתעלם בצורה מוחלטת מהמתרחש בשכונות דרום תל אביב. הייאוש וחוסר האונים משתלטים על כל חלקה טובה וחבל". הוא מסכם.

ראוי לציין כי כבר בשבוע שעבר בערב היום בו הוקמו האוהלים, התקיימה בגינת לוינסקי הפגנת תושבי השכונות שדרשו מראש העיר להימנע מהקמת האוהלים בגינה הציבורית היחידה שנשארה בשכונה. הטענה עליה חזרו משתתפי ההפגנה היתה כי "הקמת האוהלים בלב השכונה היא בבחינת אות קין שמקבעת דה-פאקטו את שכונת נווה שאנן כמחנה פליטים". – לחצו כאן לצפיה בכתבה על ההפגנה.

מצ"ב העתק המכתב שנשלח למר רון חולדאי ראש העירייה:

עד כה, לא נתקבלה תגובת העירייה והעומד בראשה מר רון חולדאי לדרישת התושבים.

Print Friendly, PDF & Email

השאר תגובה

דואל שלך לא יפורסם.

דילוג לתוכן