הסתיימה הפגנת התושבים מול מרכז קהילתי גורן גולדשטיין; קריאה להחרמת הקאנטרי וביטול מנויים; בשלישי 19/2 הפגנה נוספת

לפני כשעה קלה הסתיימה הפגנת תושבי שכונות דרום תל אביב מול המרכז הקהילתי קאנטרי גורן שבקריית שלום.

כפי שכתבנו באתר לפני מספר ימים מחאת התושבים התעוררה בעקבות אירוע קהילת המסתננים מסודאן אשר מתרחש היום במקום.

התושבים שמוחים כנגד השימוש במרכז קהילתי לאירועים של קהילת המסתננים בסיועם של עמותות שמאל דרשו במהלך השבוע ממפעילי המקום ומראש העיר חולדאי לבטל את האירוע ולמנוע שימוש במרכז קהילתי לטובת אוכלוסיה ששוהה במדינה שלא כחוק.

לאירוע עצמו הגיעו היום כמה עשרות יוצאי אפריקה וכמות דומה ואפילו רבה יותר של פעילי עמותות וארגוני שמאל שאינם תושבי דרום העיר. גדעון לוי ובת זוגתו הצטרפו אף הם לאירוע והתקבלו בחום על ידי המארגנים.

מארגני ההפגנה טוענים מצידם כי הצליחו לסכל בצורה כזאת או אחרת את האירוע, “אילולא חשפנו את האירוע והודעה על ההפגנה סביר להניח שהיינו רואים כאן היום כמות גדולה הרבה יותר של מסתננים ואנשי שלומם. עצם כך שכמות המבקרים לא רבה השגנו את שרצינו” הם אומרים.

במקום הייתה מבעוד מועד נוכחות של כוחות משטרה על מנת למנוע חיכוך בין תושבי דרום העיר למבקרי האירוע.

התושבים מנסים למנוע כניסה למרכז הקהילתי

נחזיר המנויים ונחרים את הקאנטרי

בעקבות חשיפת השימוש הקבוע שעושים ארגוני השמאל והמסתננים במקום יצאה היום קריאה מטעם פעילי שכונת קריית שלום לתושביה להחזיר את המנויים ולהחרים את אירועי פורים הקרוב שמתוכננים להיערך במקום.

“לא ייתכן שמרכז קהילתי שנועד לשרת את קהילת תושבי שכונת קריית שלום, יהפך להיות מקום קבע של אירועים של מסתננים וארגוני שמאל שבאים למקום משכונות צפון העיר ומערים מחוץ לתל אביב” אומרים התושבים.

מתגובת העירייה לנושא מסתבר כי מזה תקופה משרת המקום את ארגוני השמאל ואת קהילת המסתננים ואין זו הפעם הראשונה שאירוע מעין זה נערך במקום.

כך אמרו בעיריית תל אביב: “עיריית תל אביב-יפו, המנהלת את המרכזים הקהילתיים העירוניים, מעניקה שירותים לכל אוכלוסייה המעוניינת לקיים פעילות במרכזים אלו, ללא הבדל מוצא, דת, צבע או מין- ותמשיך לעשות כך גם בעתיד. הנהלת קאנטרי גורן משכירה את האודיטוריום מזה כמה שנים לאירועים של הקהילה הזרה, אחת לכמה חודשים. באירועים אלו מתקיימות ישיבות של הקהילות הללו עם עמותות סיוע, עורכי דין וכו’, כאשר כל האירועים עד היום (האחרון התקיים לפני כחודשיים) עברו בצורה חלקה ושקטה”.

מהיבט זה של תגובת העירייה ראוי שנציין כי לאתרנו נודע שראש העיר רון חולדאי השתתף לפני מספר ימים בכנס של מספר ארגונים אשר נערך בנווה צדק ודן בסוגיית השוהים הבלתי חוקיים בדרום העיר. שלא לציטוט נמסר מתושבים שנכחו בכנס כי חולדאי התבטא בנושא וטען כי כעת משנסתיימה מלאכת בניית הגדר על הממשלה לקבל החלטה ולאשר לשוהים הבלתי חוקיים לעבוד וזאת על מנת לשפר את איכות חייהם.

בשלישי הקרוב תהלוכת מחאה 

תושבי דרום תל אביב אינם מתכוונים לעבור לסדר היום על ניסיון העירייה להטמיע את קהילת המסתננים בלב שכונותיהם. בהמשך להפגנה היום בכוונתם לערוך השבוע הפגנה נוספת בשכונת שפירא כנגד מקומות בילוי של מסתננים ואף צפויות מחאות מגוונות גם בשבועות הקרובים.

כך פרסמו היום מארגני ההפגנה הקרובה: “ביום שלישי הקרוב 19.2.13 בשעה 20:00 נפגש בכיכר במסילת ישרים – חכמי ישראל בשכונת שפירא ונצעד יחדיו לעבר מתחם העסקים הלא חוקים בשכונת שפירא ( המקום בו הותקף פעיל השכונה שנשלח לצלם פאב אפריקאי חדש הצמוד לבית הספר שורשים ע”י מנהל אגף בעריית תל אביב ). קוראים לכם תושבות ותושבי מדינת דרום תל אביב להצטרף ולסייע במלחמתנו לעצמאותנו ועתידנו במדינת דרום תל אביב !!!”

לחצו כאן לדף האירוע ברשת החברתית.

Print Friendly, PDF & Email

השאר תגובה

דואל שלך לא יפורסם.