תופת בבית: מסתנן פרץ לדירה ביד-אליהו, ניסה לאנוס בת 8 ודקר את אמה; הערב הפגנת תושבים

ניסיון אונס ודקירה לפנות בוקר בדרום תל אביב. מסתנן מאפריקה פרץ לדירה ברחוב ירח בשכונת יד-אליהו וניסה לאנוס ילדה בת 8 שישנה בחדרה. האם ניסתה לעצור אותו ונדקרה, האב שהתעורר מהמהומה הצליח להדוף אותו. אמש הקפיא בג”צ את החוק למניעת ההסתננות. הערב יפגינו תושבי השכונות בכניסה לשוק התקווה. “אין משטרה ואין שלטון”.

בסביבות השעה 5 לפנות בוקר התפרץ המסתנן לדירה ברחוב בית ירח שבשכונת יד אליהו בתל אביב והחל לבצע מעשים מגונים בילדה בת 8 שישנה בחדרה.

כתוצאה מהמעשים, החלה הילדה לבכות ואמה שישנה בחדר הסמוך התעוררה. כשנכנסה לחדר, הבחינה בפורץ מנסה לבצע בילדה את זממו, ומיהרה לנסות ולעצור אותו. בין השניים התפתח עימות והוא בתגובה דקר את האם, שנפצעה באורח קל-בינוני.

לשמע המהומה התעורר גם אביה של הילדה, שהבחין במתרחש ומיהר להתנפל על הפורץ. האב, ככל הנראה בעל ידע באמנויות לחימה, הצליח להדוף ולפצוע את המסתנן שהובל ע”י צוות של מד”א לטיפול בבית החולים.

דובר מד”א זכי הלר מסר: “ב-5:08 נמסר למד”א מרחב דן על אשה שנדקרה ככל הנראה ע”י פורץ ברחוב ירח בתל אביב. פרמדיקים של מד”א מעניקים טיפול רפואי ומפנים לבית החולים וולפסון אשה כבת 40 במצב בינוני עד קל אשר נדקרה בפלג גופה העליון”.

שכונת יד אליהו - לב תל אביב

מאתר YNET דווח כי:

“אל המקום הגיעו כוחות משטרה מתחנת שכונות בראשותו של סגן ניצב אלון מגן. “התקבלה הודעה על פריצה לבית”, סיפר מגן. “מהפרטים שיש בידינו עולה כי החשוד נכנס לדירה במטרה לגנוב. הוא נמצא בחדר הילדים ושם התפתח עימות בינו לבין האם, אליו הצטרף מאוחר יותר האבא שהיכה אותו והצליח לרתק אותו”. אך הזירה הגיע גם צוות החקירות של יפתח בראשותה של סגן ניצב מירי פלד והחל באיסוף ראיות בתוך הדירה.

עם עלות השחר החלה השמועה על האירוע להתפשט בקרב תושבי השכונה. הם החלו להתאסף סביב הבית והביעו זעם שהתרחש. אחד מהם, אלי, אמר: “מפחיד מה שקורה כאן. כל פעם שמתקרבים לבית שלך, זה ייגמר בסוף ברצח. המשטרה חייבת להתעורר”.

במקביל, החלו אנשים נוספים לצעוק לעבר השוטרים בטענה שהם “אינם עושים מספיק”, וכי הגיע הזמן לטפל בבעיית הפליטים והנתינים הזרים שלכאורה מעורבים בפשע. אחת השכנות סיפרה: “בשעות הלילה זיהה אחי נתין זר שנכנס לחצר ביתו והתעמת איתו והצליח להכות אותו לפני שהוא ברח”. במשטרה יבדקו אם יש קשר בין המקרים.”

יו”ר השדולה למען השבת המסתננים לארצם, ח”כ איילת שקד (הבית היהודי) הגיבה לתקיפה הלילה בדרום תל אביב.

“חיי תושבי דרום תל אביב הפכו כבר מזמן להפקרות, ונסיונות מערכת המשפט לעכב את הפתרונות למסתננים רק מחריפים את הבעיה ומביאים לאירועים קשים כמו זה שארע הלילה. מדינת ישראל לא תוכל לחמוק מלהגביר את מאמציה למצוא למסתננים פתרון בהשבה למדינה שלישית או למדינת האם. אין דרך אחרת”.

ראוי לציין כי רק לפני מספר חודשים התרחש בדרום תל אביב מקרה אונס מחריד של קשישה בת 83 ע”י צעיר מסתנן מאפריקה. מקרה שזעזע את המדינה, אך לא גרם לשינוי תפיסתי כל שהוא מצד מקבלי ההחלטות.

מנתונים שפרסמה המשטרה לפני כשבועיים עלה כי ב-2012 חלה עלייה של למעלה מ-50% בפשיעה בקרב מסתננים אפריקאים שחיים בתחומי מחוז המרכז.

על פי הנתונים שהציג מפקד המחוז ניצב אהרון אקסול, אחת הבעיות הקשות אתה התמודדו במשטרת המחוז בשנה החולפת היא הפשיעה בקרב המסתננים.

בשנה החולפת עצרה המשטרה 1,048 מסתננים מסודן ואריתריאה, לעומת 684 בשנת 2011, עלייה של 53.2%. ב-2012 נפתחו תיקים פליליים כנגד 1,092 מסתננים מאריתריאה וסודן בעוד שבשנת 2011 נפתחו 753 בלבד, עלייה של 45%. הסיבה שנפתחו יותר תיקים ממעצרים בשנה החולפת היא שבמקרים רבים ידוע למשטרה שהפשע נעשה על ידי אזרח סודן או אריתריאה, נפתח לו תיק, אולם הוא לא נעצר.

בתוך כך נודע כי בעקבות המקרה ולאחר ששופטי בג”צ הקפיאו אמש את “חוק ההסתננות” כתוצאה מעתירה של ארגוני שמאל, תיערך הערב הפגנת מחאה במקום. ההתכנסות תהיה בשעה 19:00 בצומת הרחובות האצ”ל וההגנה (בכניסה לשוק התקווה, בדרום תל אביב). לפרטים נוספים – לחצו כאן.

Print Friendly, PDF & Email

השאר תגובה

דואל שלך לא יפורסם.