נעצר מסתנן מסודן החשוד באונס אלים וברוטאלי של צעירה מהפיליפינים; האיש נעצר בעבר על עבירות מין ושוחרר לחופשי

התפתחות בחקירת האונס האלים של תושבת הפיליפינים שעליו דיווחנו בלעדית באתר לפני כשבועיים. המשטרה דיווחה כי עצרה מסתנן מסודן החשוד בביצוע האונס.

משטרת ישראל הודיעה היום כי עצרה אמש מסתנן מסודן בן 23 בחשד שאנס בת 38 בתל אביב. מחקירה ראשונית עולה כי החשוד גרר את המתלוננת לחניון ברחוב וולפסון שם תקף אותה ואנס אותה.

בית משפט השלום בתל-אביב האריך אחר הצהריים בארבעה ימים את מעצרו של החשוד עומר ג'יהאד עומר (23) מסתנן מסודן אשר נכנס לארץ בצורה לא חוקית בשנת 2011.

מהבדיקה עולה כי המסתנן הסודני כבר נעצר לפני כחצי שנה בעיר רחובות לאחר שאישה טענה כי הוא שלף ממכנסיו את איבר מינו ברחוב והחל לבצע תנועות מגונות. האישה העידה כי תצפתה עליו ולאחר שמסרה את תיאורו לשוטרים הוא נעצר אולם מסתבר כי אוזלת ידן של הרשויות הובילה אז לשחרורו ולפני כשבועיים הייתה זו תושבת הפיליפינים ששוהה בארץ בצורה חוקית אשר שילמה את המחיר הכבד.

ממידע שהגיע היום לאתר הקהילתי מסתבר שהנאנסת עדיין מתאוששת מהאירוע הקשה. התוקף נהג נגדה באלימות ברוטאלית חסרת תקדים, היא נפגעה בראשה וקשה לה לשוב ולתפקד. כפי הנראה צפוי לה תהליך שיקום ארוך ומתיש עד אשר תוכל אם בכלל לשוב ולעסוק בעבודתה כמטפלת.

מקרי אונס ותקיפות מיניות של זרות מקרב הקהילה הפיליפינית הפכו לא מכבר לדבר שבשגרה. מרבית הנאנסות מסרבות להגיע למשטרה ולמסור פרטים מחשש כי הן יגורשו מהארץ שכן אין להן אישורי שהייה חוקיים. במקרה זה ככל הנראה הסכימה המותקפת להגיע למטה המשטרה שכן היא שוהה בארץ בצורה חוקית.

בתוך כך, היום פורסם באתר YNET כי לאור מקרי האלימות הרבים בדרום העיר שכרו בבנק הפועלים מאבטחים לסניף 60 שבדרום תל אביב אשר תפקידם ללוות את העובדים לרכביהם. העובדים חוששים מהמסתננים הרבים באזור והנהלת הבנק החליטה שהכי נכון יהיה לאבטח את עובדיה בשל ריבוי גניבות תיקים וניידים המתרחשות מדי יום.

כך נכתב בכתבה : "השומרים, וכן רכב האבטחה שנמצא בכוננות, נועדו להעניק תחושת ביטחון לעובדי הסניף. המאבטחים שוהים במקום בשעות הבוקר עם הגעת העובדים לסניף וכן בשעות אחר הצהריים. הם מלווים את העובדים שמבקשים זאת אל רכביהם או אל תחנות האוטובוס הסמוכות."

באותו העניין ראוי לציין כי כבר לפני מספר חודשים דווח בכלי התקשורת כי בעקבות מקרי תקיפה של עובדי ניקיון, החליטו בעירייה להצמיד גם להם מאבטחים שמלווים מדי בוקר את משאיות איסוף הזבל שנכנסות לשכונת נווה שאנן.

בהזדמנות זאת נציין כי עד כה לא נתקבלה תגובה רשמית מטעם עיריית תל אביב והעומד בראשה מר רון חולדאי למכתב הפניה של תושבי דרום תל אביב אשר ביקשו ממנו כי יצטרף לצד המדינה לעתירה המתנהלת בבג"צ בנושא דרישתם של עמותות וארגונים שונים לביטולו של 'חוק ההסתננות', מהלך שיוביל ללא ספק להגדלה מידית של כמות המסתננים בשכונות דרום העיר.

הפגנת תושבי דרום העיר בעקבות נסיון אונס בת ה-8 ביד אליהו
Print Friendly, PDF & Email

השאר תגובה

דואל שלך לא יפורסם.

דילוג לתוכן