שר הפנים גדעון סער סייר באזור התחנה המרכזית הישנה בדרום תל-אביב: "נשיב המסתננים לארצותיהם"

שר הפנים החדש מר גדעון סער ערך ביקור היכרות בשכונת נווה שאנן בדרום תל אביב. השר סער לווה בכוחות משטרה ובטחון רבים וסייר ברחובות לצד נציגי ופעילי השכונות במטרה לבחון את המצב בשטח, בהמשך הערב השר השתתף בדיון הערכת מצב שהתקיים עם מפקד תחנת שרת במבנה התחנה ברחוב לוינסקי.

ביקורו של השר סער במקום נועד לבחון את הסיטואציה הקשה עימה מתמודדים תושבי דרום תל אביב בשנים האחרונות ולהחליט על דרכי הפעולה הנדרשים על מנת להשיב להם את שגרת החיים התקינה.

במהלך הביקור הגיעו נציגי עמותות וארגוני שמאל שבשיתוף עם כמות נכבדה של מסתננים השוו בדבריהם לשר את מצב היהודים בשואה למצבם של המסתננים שנכנסו לישראל.

בסיום הסיור, לאחר ששוחח עם תושבים מקומיים סיכם סער כי המבחן האמיתי מבחינתו איננו בדיבורים אלא במעשים וכי מדובר באחת הבעיות הקשות, הרגישות והטעונות שמתמודדת איתם החברה הישראלית. לדבריו מדיניות הממשלה היא לפעול למען החזרתם של המסתננים הבלתי חוקיים לארצותיהם או למדינות צד שלישי. לטענתו הוא הספיק לקיים כבר שורה של פגישות בנושא גם עם היועץ המשפטי וגם עם גורמי מקצוע נוספים במשרד הפנים ומטרת הביקור היום הינה להתרשמות מהמצב בשטח כחלק מלימוד הנושא וכהתחלה של פעולות לשינוי המצב.

Print Friendly, PDF & Email

השאר תגובה

דואל שלך לא יפורסם.

דילוג לתוכן