התכוונו לתקוף מסתננים – ותקפו אזרחים אתיופים

המשטרה עצרה בימים האחרונים 5 נערים מדרום תל אביב בחשד כי היכו 2 אזרחים אתיופים ומסתנן אריתריאי. על פי החשד, הנערים, החווים על גופם את המצוקה היומיומית בשכונות, התכוונו לתקוף מסתננים אך "טעו בזיהוי"

המצוקה המתמשכת של תושבי שכונות דרום תל אביב, ששכונותיהם נכבשו בידי עשרות אלפי מסתננים אפריקאים, הובילה אחדים מהם לנסות ולהתמודד עם התופעה בכוחות עצמם.

בחודשים האחרונים נעצרו מספר נערים תושבי השכונות בחשד כי תקפו מסתננים, לרוב בעקבות מעשי אלימות קשים שביצעו מסתננים. אולם כעת מסתבר כי לפחות בחלק מהמקרים מדובר ב"טעות בזיהוי".

המשטרה עצרה אתמול והיום 5 נערים בני 17-21 מדרום תל אביב, בחשד שתקפו בתקופה האחרונה שני אזרחים ממוצא אתיופים, לאחר שסברו כי מדובר במסתננים.  באחד המקרים, שהתרחש בשבוע שעבר, הותקף אזרח אתיופי ומכשיר הטלפון שהיה ברשותו נשדד. בנוסף, הוא הוכה באמצעות מכשיר כהה ונזקק לטיפול רפואי.

במקרה נוסף, אותו מייחסת המשטרה לחברי הקבוצה, הותקף מסתנן מאריתריאה אך לא נזקק לטיפול.

המשטרה מייחסת לחשודים תקיפה על רקע גזעני, ובית המשפט האריך את מעצרם במספר ימים.

הדיווח לעי"ל הינו באדיבות האתר "הקול היהודי".

האם קיימת שקיפות בדיווחים בכלי התקשורת  השונים ?

ראוי לציין כי החל מהיוודע המקרה אמש בדיווחי המשטרה, נרתמו כל כלי התקשורת בארץ לדווח עליו בכל אמצעי תקשורת אפשרי השכם והערב.

המקרה דווח גם בחדשות ערוצי הטלוויזיה, תוכניות האירוח בערב ובבוקר וגם באתרי החדשות ובעיתונות הכתובה בהרחבה. שר החינוך שי פירון אף הוציא מטעמו הודעת גינוי אישית ספציפית למעשה הצעירים.

אין ספק שמדובר במעשים הראויים לגינוי חריף ואסור שיעשו. אך באותה הנשימה ראוי לעניות דעתנו ליידע את הציבור הרחב כי מקרי תקיפה ואלימות בדרום תל אביב הם דבר שבשגרה והם מנת חלקם בעיקר של התושבים המקומיים שמותקפים מצד המסתננים.

בשבועות האחרונים דווחנו באתר על מקרה אונס אלים של צעירה מהפיליפינים שאף ערוץ חדשות לא הועיל בטובו לדווח עליו. לא אחת פרסמנו על מקרי שוד אלימים של תושבים בידי קבוצות של מסתננים שלא דווחו בכלל בשום כלי תקשורת אחר. מזה מספר שבועות מאובטחים עובדי סניף בנק הפועלים בדרום תל אביב ע"י מאבטחים שכירים שמלווים אותם אל ומדרכם לעבודה. האם אי פעם נראה את מהדורות החדשות המרכזית נפתחות בדיווחים מעין אלה… ?

חיכוך יומיומי. הפגנת תושבי השכונות בגינת לוינסקי

Print Friendly, PDF & Email

השאר תגובה

דואל שלך לא יפורסם.

דילוג לתוכן