חה"כ אלעזר שטרן הותקף על ידי מסתנן בעת סיור שערך בתחנה המרכזית בדרום תל אביב

תקרית חמורה הערב: במהלך סיור שערך חבר הכנסת שטרן באזור התחנה המרכזית  בדרום תל-אביב, הוא הותקף על-ידי מסתנן אריתראי שהכה אותו, תלש את הכיפה מראשו ודרך עליה למול העוברים והשבים ברחוב

ח"כ שטרן הגיע לדרום תל אביב לבקשת ועד הפעולה שהוקם בשכונות, אשר הזמין את כל חברי הכנסת לראות את המציאות הקשה בשטח. שטרן פגש את התושבים לעת ערב וערך עימם סיור בשכונה. במהלך הסיור הוא צפה בצעירה שצורכת סמים בחדר מדרגות בשכונה והודה בפני הסובבים אותו כי זו הפעם הראשונה שהוא נתקל במקרה שכזה.

בשלב מסויים בסיור ניסה חבר הכנסת ומלוויו לחצות את הכביש. מסתנן אריתראי שהיה בדרכם לא הסכים לפנות את הדרך. בשלב זה הבחין המסתנן בחבר הכנסת המוקף בתושבים, זינק לעברו הכה אותו בראשו ותלש ממנו את הכיפה. בהמשך הוא דרך על הכיפה, חשף ונופף בצלב שהיה תלוי על צווארו. כוחות משטרה מיהרו ועצרו אותו והוא הובל לחקירה בתחנת המשטרה הסמוכה.

כך תיאר את המקרה חבר הכנסת ההמום: "ביקרנו ברחוב ראש פינה בבניין ששימש בעבר כבית כנסת והיום הפך לפאב של אפריקאים הממלאים את האזור", סיפר שטרן. "לאורך הביקור הסתובב לידינו אדם זר, עם צלב על חזהו". לדבריו, האיש חשף מדי פעם את החזה והראה לסובבים את הצלב. "בשלב מסוים הוא ניגש אלי, נתן לי מכה חזקה בראש והעיף לי את הכיפה", סיפר.

חבר הכנסת לא המתין והזעיק מיד למקום כוחות שיטור. לדבריו, השוטרים הגיעו לאחר כחמש דקות ועצרו את התוקף. "לאן הגענו?", תהה חבר הכנסת הטרי וציין כי בכוונתו להגיש נגד התוקף תלונה במשטרה.

ח"כ שטרן אמר לאחר התקרית: "תופעות שמדינת ישראל לא הייתה מוכנה שיקרו בשום מקום בעולם מתרחשות פה בתוכנו. אם היו מפזרים אותם בשכונות נוספות בארץ הדברים היו נראים אחרת".

Print Friendly, PDF & Email

השאר תגובה

דואל שלך לא יפורסם.

דילוג לתוכן