ועדת השרים אישרה: איסור פלילי להעביר כספי מסתננים לחו”ל

ועדת השרים אישרה אמש (ראשון) הצעת חוק שתגביל את המסתננים מלהוציא כספים לחו”ל באופן שוטף. “הנושא הכספי הוא התמרוץ האמיתי לכניסת עשרות אלפי מסתננים לישראל”.

ועדת השרים לחקיקה אישרה אמש (ראשון) את הצעת החוק האוסרת על מסתננים ומהגרי עבודה להוציא מישראל סכומי כסף או רכוש. הצעת החוק עברה כבר בקריאה ראשונה במהלך הכנסת הקודמת, ואישורה היום בועדת השרים יאפשר את ההצבעה על החוק במליאה הכנסת בקריאה שניה ושלישת.

שר הפנים, גדעון סער שהעלה את ההצבעה היו לועדת השרים, מסביר כי היא נועדה להתמודד עם התמריץ הכלכלי שמאחורי תופעת ההסתננות לישראל. “העברה שוטפת של כספי המסתננים הבלתי חוקיים לחו”ל היא התמריץ הכלכלי לתופעת ההסתננות. החוק יאפשר למנוע העברת סכומי כסף גדולים לחו”ל ולגורמי האכיפה לפעול”.

על פי הצעת החוק, ייקבע איסור פלילי על העברת כספי מסתננים לחוץ לארץ, על ידי המסתנן עצמו ואף על ידי אחרים שיבקשו לעשות זאת מטעמו. הוצאת הכסף תתאפשר רק בעת עזיבתו את הארץ. בנוסף, יוטלו מגבלות נוספות על גובה הסכומים שניתן יהיה להוציא מישראל במהלך היציאה, על מנת למנוע מהמסתנן היוצא לבצע העברת כספים של מסתנן אחר שנשאר בישראל. הסכום המירבי להוצאה יעמוד על גובה שכר המינימום בארץ כפול מספר החודשים בהם שהה מהגר העבודה בארץ.

במקרים חריגים תותר הוצאת כספים באופן שוטף, במה שמוגדר כ’מקרים הומניטריים’ – בהם קרוב משפחה מדרגה ראשונה של המסתנן מצוי בסכנת חיים והוא אינו יכול לצאת מישראל.

במשרד הפנים העריכו כי כשליש מהעברות הכספים בתל אביב, הנאמדים ב-680 מיליון שקלים, מבוצעים כיום על ידי מסתננים.

הכתבה באדיבות האתר “הקול היהודי“.

Print Friendly, PDF & Email

השאר תגובה

דואל שלך לא יפורסם.