התלוננו על תקיפה בידי מסתננים ומואשמים עתה על תקיפתם…

מעצרם של שני תושבי דרום ת”א החשודים בתקיפת מסתננים הוארך בחמישה ימים. נציג המשטרה הודה כי האריתראים שהיו מעורבים בקטטה ואף פצעו את השניים, שוחררו. השניים מכחישים את טענות המשטרה וטוענים כי הם אלו שהותקפו כשהגנו על צעירה יהודיה

בבית משפט השלום בתל אביב הוארך הבוקר בחמישה ימים מעצרם של שני צעירים בשנות בעשרים לחייהם שלדבריהם הותקפו בידי מסתננים ואף נפצעו.

השניים חשודים במעורבות בשישה מקרים בהם הותקפו מסתננים באיזור שכונת קרית שלום בה הם מתגוררים, כולל המקרה בו נפצעו. הם מכחישים את המיוחס להם ולא זוהו במסדר זיהוי בידי המתלוננים.

בנוגע למקרה המרכזי שהתרחש במוצאי שבת שעברה ובו נפצעו השניים, מודים העצורים כי היו במקום אך חזרו על גרסתם שפורסמה בכלי התקשורת, על פיה הם הותקפו בידי האפריקאים כשניסו להגן על בחורה יהודיה שהוטרדה.

נציג המשטרה טען בדיון כי בקטטה שהתרחשה במוצאי שבת נפצעו גם התוקפים האריתראים ולאחד מהם נגרם שבר בראשו. לדבריו, האריתראים עוכבו בתחנת המשטרה אך שוחררו לאחר חקירה, זאת למרות שמי שהזמין את המשטרה היה אחד הצעירים בעצמו.

החוקר לא הכחיש כי הצעירים תושבי השכונה היו אלו שנשארו במקום האירוע והמתינו לשוטרים, זאת כאשר האריתראים עזבו את האיזור. למרות פציעותיהם של השניים, שאף פונו לבית החולים איכילוב, נציג המשטרה אמר כי בדו”ח השוטרים נכתב שאחד מהם כלל לא נפצע וזאת מכיון שהשוטרים לא הבחינו בפציעות על גופו על אף שאמר להם שהוכה בשרשרת ברזל. גם הנזק שנגרם לרכבם לא תועד בידי השוטרים.

אתמול בבוקר התהפכה הקערה על פיה כאשר המשטרה קיבלה ככל הנראה את גרסת המסתננים האריתראים, ושני היהודים נעצרו והפכו לתוקפים. המשטרה טוענת עוד כי השניים הדיחו עד בכוונה שיאשר את גרסתם והוסיפה לבקשת המעצר סעיף של “החזקת תחמושת” וזאת בשל העובדה שבבתיהם של השניים נמצאו אלות בייסבול ואגרופנים.

השופט שאול אבינור האריך בסופו של דבר את מעצרם של השניים בחמישה ימים, וזאת על אף בקשת המשטרה להאריך את המעצר בעשרה ימים. בנוסף ציין השופט כי טענות העצורים צריכות להיבדק, וזאת לרבות טענות אליבי לאירועים שלטענתם לא השתתפו בהם.

אחד המותקפים (מדף הפייסבוק של "עם ישראל חי")

תושבי שכונות דרום תל אביב חוששים שמדובר בניסיון של משטרת ישראל לתפור לצעירים תיק כדי לחפות על אוזלת ידה של המשטרה בכל הקשור לביטחון האישי שלהם וכדי למנוע פעילות מחאה חוקית של תושבי השכונות בנושא.

לטענתם כמות המקרים בהם מותקפים תושבים ונשדדים על ידי מסתננים הינה בלתי נתפסת, אולם התקשורת, המשטרה ושאר הרשויות דואגים להימנע מפרסום ומחשיפה כתוצאה ממניעים מגמתיים. לראיה הם מדווחים על מקרה בו חייל תושב השכונה הותקף ונשדד בברוטאליות על ידי חבורה של מסתננים בדיוק סמוך למקום האירוע בו התרחשה הקטטה בה מעורבים שני הצעירים. מלבד פרסום באתר הקהילתי המקרה לא פורסם ולא נחשף בכלי התקשורת השונים.

“מדובר בבחורים שנולדו פה וגדלו פה ובסך הכל רוצים לנהל חיים בטוחים”, אמרה לקול היהודי מאי גולן, תושבת נווה שאנן הפעילה בשכונות הדרום. “הם היו בהפגנה שלשום שעשינו במחאה על התקיפה שלהם, ומההיכרות שלי איתם הם בחורים ישרים וטובים והרצון הראשוני שלהם היה להגן על הבחורה”.

“הם ראו סודנים עוקבים אחרי הבחורה ומתחילים להטריד אותה ורצו למנוע את מקרה האונס המזעזע הבא”.

לדבריה של גולן, המשטרה עצרה את השניים בנסיון להראות שהיא שולטת במה שקורה בשכונה. “במקום להשתלט על הפשע של המסתננים הם עוצרים שני בחורים שניסו להגן על בחורה. אני בטוחה שזה רעש ורוח של המשטרה בשביל לרצות את ארגוני השמאל”. גולן מספרת על מקרה תקיפה חמור שאירע לפני מספר ימים כאשר חבורת סודנים ניסתה לשדוד עובדים זרים מנפאל והיכתה אותם מכות רצח. “את הפושעים האלה לא מחפשים אבל מחפשים על מי להפיל תיקים כדי להראות שהמשטרה עושה משהו”.

הכתבה באדיבות ובשיתוף האתר “הקול היהודי“.

Print Friendly, PDF & Email

השאר תגובה

דואל שלך לא יפורסם.