סופ"ש של אלימות ופשע בדרום תל אביב; תקיפות מיניות, קטטות, דקירות וירי…

מזה חודשים רבים נראה כי דרום תל אביב בכלל ואזור התחנה המרכזית בפרט הפכו לשטח הפקר רווי באלימות חסרת מעצורים. בשיחה סגורה שנערכה לא מזמן עם תושבי המקום, רמז מפקד משטרת שרת כי המצב על סף איבוד שליטה וקשה כיום לכוחות המשטרה הדלים וחסרי אמצעי האכיפה להחזיר את הביטחון האישי לרחובות דרום העיר.

ניסיונות הרשויות, המשטרה וכלי התקשורת לטשטש את המתרחש זוכים להצלחה לא מבוטלת ומיעוט המידע שדולף החוצה הוא רק טיפה בים.

לפני מספר חודשים ערך האתר הקהילתי תחקיר מקיף וחשף כיצד נמנעים מעיני הציבור בארץ דיווחים בכל הקשור לפשיעת המסתננים.

התחקיר אף זכה לחשיפה בתוכנית "צינור הלילה" בעקבות מעשה האונס המחריד של הקשישה בת ה-83 שגם אותו נמנעה המשטרה מלחשוף עד אשר היו בכלי התקשורת שאמרו "עד כאן" יש גבול לצנזור הנתונים מהשטח.

גם הסופ"ש הזה היו מספר מקרים ראויים לציון וגם אותם דאגה יד נעלמה להעלים מעיני הציבור… ריכזנו כאן עבורכם שלושה מקרים שהצליחו לעבור את מסננת הצנזורה, מתוך רבים אחרים שכלל לא זוכים לאיזכור כלשהו.

לשיפוטכם…

שישי 21/6 לפנות בוקר – ירי בנשק חם 

כך דווח במבזקון קצרצר באתר מבזקים: "תל אביב: מסתנן אריתראי בן 17 נורה ברחוב לבנדה ונפצע קשה – המשטרה חוקרת".

בהמשך המבזקון נכתב: "ברחוב לבנדה בתל אביב, נורה הלילה מסתנן אריתראי כבן 17 ונפצע קשה. פרמדיקים של מד"א ממרחב דן, העניקו לו סיוע רפואי והוא פונה לבית החולים איכילוב בעיר. המשטרה פתחה בחקירה"

באתר המשטרה תחת קטגוריה מבזקים, נרשם על אותו המקרה הדיווח הבא: "צעיר נפצע באורח בינוני מירי בתל אביב – גבר בשנות ה-20 לחייו נורה לפנות בוקר בפלג גופו התחתון, על ידי שני חשודים שנמלטו מהמקום. הפצוע פונה לבית החולים איכילוב במצב בינוני. נסיבות המקרה נחקרות."

למרות שהצעיר הפצוע פונה ע"י כוחות מד"א מבדיקה בחלון המבזקים של אתר מד"א אין כלל איזכור למקרה…

הדיווח המלא של המקרה כפי שדלף החוצה...
הדיווח הלקוני באתר המשטרה

שישי אחה"צ במדרחוב נווה שאנן – מעשה מגונה / תקיפה מינית של צעירה

כך דיווחה ברשת הפייסבוק תושבת דרום תל אביב, אורטל בן דיין, יוזמת ההתארגנות "נשים בצהוב": "לפני 20 דקות, בנווה שאנן, גבר שהולך מולי ברחוב, מפשיל את המכנסיים ומאונן לי בפנים, אני צועקת עליו שאני מזמינה לו משטרה, הוא יורק עלי, קורא לי שרמוטה ומנסה לתקוף אותי ואת אורלי חן שבאה לעזרתי עם בקבוק בירה. עוד יום בנווה שאנן. מחכה למשטרה."

בהמשך היא הוסיפה עוד מספר מילים על האירוע: "אשכרא בחור אריתראי מפשיל מולי מכנסיים באמצע הרחוב ומאונן, אני מאיימת עליו במשטרה ואז הוא מנסה לנפץ עלי ועל אורלי בקבוק זכוכית, יורק עלי וקורא לי שרמוטה ואשכנזים באים להציע לי ניתוחים פסיכולוגיסטיים של הבחור המסכן. שלא לדבר שאחד הציע שאני ממציאה. אח אח, אם לגברים מזרחים היתה את הפריבילגיה שיש לפליטים בעיניי השמאל…".

מקור מידע חשוב ולא אמצעי - הפייסבוק

שבת 22/6 בבוקר – קטטה שמובילה לדקירות ופינוי פצוע לבית החולים איכילוב

כך דווח באתר 0404 ובהמשך גם במבזק באתר nana: "תל אביב: שני זרים מאריתראיה, בני 25 ו-27, נעצרו בחשד כי דקרו הבוקר עובד זר מהפליפינים בפינת הרחובות יסוד המעלה – לוינסקי וזאת במהלך קטטה. הפצוע פונה במצב בינוני לבית החולים".

מקרה זה דווח רק בשעות הערב באתר משטרת ישראל…

עוד קטטה מיני רבים...
הדיווח המאוחר באתר המשטרה

לאור הדברים, קורא בזאת האתר הקהילתי של שכונות דרום תל אביב למבקר המדינה ולחברי הכנסת והשרים, לחוקק בהקדם תקנות קשיחות שיסדירו אחת ולתמיד את חובת הדיווח על מקרים בהם מעורבים שוהים בלתי חוקיים בפשיעה, מן הראוי שהציבור בישראל יקבל את המידע המלא כפי שהוא ללא צנזור כלשהו.

כשמדובר בשוהים בלתי חוקיים, ללא אישור שהייה ושאינם אזרחים חוקיים של המדינה שביצעו פשע (ללא קשר למוצאם – אפריקאים/פלסטינאים/אירופאים וכו'), יש להקפיד על חשיפת זהותם המלאה במסגרת הדיווחים וזאת מן הטעם שיש לחשיפה זו עניין לציבור שכן מדובר בסוגיה שבמחלוקת וללא חשיפת המידע כל קבלת החלטה בעניין המשך שהייתם בארץ ואו הטיפול בהם תתבסס על סמך נתונים מוטים ולא אמינים ותחטא לאמת.

Print Friendly, PDF & Email

השאר תגובה

דואל שלך לא יפורסם.

דילוג לתוכן